İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Bir kaç Soru ve Sorunlar

Alpaslan Kılıç

Recommended Posts

Alpaslan Kılıç

selamun aleykum arkadaşlar .1- fiesta aracımda önlerde veka marka amörtisörler var bunlar nasıldır sanki çok ses yapıyo gibi geldi başka yerdende geliyo olabilir ama vuruntular baya rahatsız edici

IU3LF6.md.jpg

arkalar fomoco marka orjinal galiba 

IU3zX1.md.jpg

önlerede aynı marka ile değiştirsem mi ?? öneriniz varmı marka olarak

2-arka yayların ordaki kavcuk malzeme baya aşınmış bana bi zararı olurmu ? 

IU3McR.md.jpg

3- bu gün kışlık lastikleri taktırdım lastikçi usta arka sağ jant bariz bir şekilde eğik biryere düşmüşsün veya kaldırıma vurmuşsun dedi bunu nerede düzelttirebilirim ankarada ikamet ediyorum.

4- bu ara ön jantlar da çok balata tozu oluşuyor resmen siyah oluyor jantlar acaba bittiğininmi alameti 20bin km oldu değiştireli ama keçiörende oturuyorum buralar baya yokuş freni çok kullanıyorum

YiEsMF.jpg

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)

3_şentepeden gelirken mezarlığın köşedeki ışıkları geçince solda vizyon jant var (hankook tabelası var) jant düzeltme işi yapıyorlar hem uygun hem güzel işçilikleri var. 

4_toz atan balata yumuşaktır iyi tutunma sağlar. Balata henüz var görünüyor. 

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Veka marka amortisör hiç durmadım.. 

Ses de yapıyorsa değiştirin. 

Jantı tornacılar düzeltebilir. 

Tozlanma balatanın yapısı ile alakalıdır. Az yada çok hepsi toz yapar. Bitmeyle alakalı değildir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Çağlar Bayur yazdı:

foto lar yok?

güncelledim abi

Oğuzkan Erışık yazdı:

3_şentepeden gelirken mezarlığın köşedeki ışıkları geçince solda vizyon jant var (hankook tabelası var) jant düzeltme işi yapıyorlar hem uygun hem güzel işçilikleri var. 

4_toz atan balata yumuşaktır iyi tutunma sağlar. Balata henüz var görünüyor. 

google maps tan baktım teşekkür ederim ilk fırsatta gidecem. balatada norma yani

Mehmet Ozyurek yazdı:

Veka marka amortisör hiç durmadım.. 

Ses de yapıyorsa değiştirin. 

Jantı tornacılar düzeltebilir. 

Tozlanma balatanın yapısı ile alakalıdır. Az yada çok hepsi toz yapar. Bitmeyle alakalı değildir. 

abi resim güncelledim amörtisörün. ama son 1 haftadır aşırı oluyor tozlanma o yüzden kafama takıldı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok yok bitmeyle alakalı değildi.. Tozlanma balatanın hamuru ile ilgili.. Bitince başka marka alırsın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok yok bitmeyle alakalı değildi.. Tozlanma balatanın hamuru ile ilgili.. Bitince başka marka alırsın.. 

tamam abi. amörtisör ve aşınan kavçukmu lastikmi neyse o parçaya ne diyorsun abi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Amortisöre rot balansçı baksın.. Ses yapan belki başka bir şeydir.. 

Ses yapan belki de o takozdur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Amortisöre rot balansçı baksın.. Ses yapan belki başka bir şeydir.. 

Ses yapan belki de o takozdur 

o zaman işten 1 gün izin alim komple yaptırayım diyecemde izinlerde iptal oldu.  bu arkadaki yayın ordaki lastik gitmiş zararı varmı abi ?

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
(düzenlendi)
Alpaslan Kılıç yazdı:

aşınan kavçukmu lastikmi neyse o parça

Get lastiği, parça kodu BV2C-5599-AB

En uygun fiyat aşağıdaki sitede;

https://orjinalfordparca.com/yedek-parca/on-takim-ve-direksiyon/on-amortisor/fiesta-arka-amortsor-get-lastigi-2009-2016-orjinal

Bu lastiği değiştireceksen alttaki lastiği (parça kodu: 8V51-5793-AD) de kontrol et o da sorunluysa birlikte değiştirirsin. Alttaki parçanın da bağlantısı aşağıda. Daha uygun yerler olabilir araştırman gerekiyor.

https://www.fordtoptancisi.com/Arka-Helezon-Alt-Plastigi-Fiesta-Courier,PR-6016.html

tarihinde Kaan Karakaya tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Kaan Karakaya yazdı:

Get lastiği, parça kodu BV2C-5599-AB

En uygun fiyat aşağıdaki sitede;

https://orjinalfordparca.com/yedek-parca/on-takim-ve-direksiyon/on-amortisor/fiesta-arka-amortsor-get-lastigi-2009-2016-orjinal

Bu lastiği değiştireceksen alttaki lastiği (parça kodu: 8V51-5793-AD) de kontrol et o da sorunluysa birlikte değiştirirsin. Alttaki parçanın da bağlantısı aşağıda. Daha uygun yerler olabilir araştırman gerekiyor.

https://www.fordtoptancisi.com/Arka-Helezon-Alt-Plastigi-Fiesta-Courier,PR-6016.html

değiştirmekte fayda oldugunu düşünüyorum. sıkıntısı olurmu değiştirmezsem

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
(düzenlendi)

Lastik namına bir şey kalmamış, değiştirmeniz yerinde olur.

Mantıken bir süre sonra metal metale sürtmeye başlayacak; hem ses yapacak hem de aşınma olacak.

Ön amortisörünüzü de değiştirecekseniz orijinal Motorcraft ile değiştirin. Sizin aracınız için çifti 500 tl civarında. 2013 sonrası Fiestalarda tanesi 500 tl.

tarihinde Kaan Karakaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Kaan Karakaya yazdı:

Lastik namına bir şey kalmamış, değiştirmeniz yerinde olur.

Mantıken bir süre sonra metal metale sürtmeye başlayacak; hem ses yapacak hem de aşınma olacak.

Ön amortisörünüzü de değiştirecekseniz orijinal Motorcraft ile değiştirin. Sizin aracınız için çifti 500 tl civarında. 2013 sonrası Fiestalarda tanesi 500 tl.

değiştirmek istiyorum veka marka iyi mi kötümü bilmiyorumda

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alpaslan Kılıç

selamün aleykum . veka marka amörtisörleri değiştirdim monreo marka taktırdım sizce iyi yapmışmıyım.? sol tarafı takarken z rotun somunu yalama yaptı usta gittim aldım cift almıştım sol değişti ben malzeme almadan gelene kadar sağ tekeri takmışlar. onuda ben kendim değiştirsemmi ? birde amörtisör ve z rotlar değişince rot balans ayarı yapılması gerekirmi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...