İçeriğe Yönlendir

Laufen Marka Lastik

Emrah Korkmazz

Recommended Posts

Emrah Korkmazz

Merhaba değerli forum üyeleri. Mk4 mondeomun üzerinde 215 50 17 ebadinda nokian z line serisi lastikler var gayet memnunum aslında ama bayağı catlamalar mevcut yanaklarda. Hazır alışveriş platformlarında indirimler başlamışken 4 lastik alayım diyorum ve tanesi 430 liraya bu laufen markasının s fit eq+ modeli çıktı karşıma. Hankook markasının üretimi galiba ve yakıt ekonomisi c ıslak zemin performansı b etiket seviyesinde görünüyor fakat ses 72db biraz yüksek galiba. Bu lastik markası hakkında bilgisi olan veya makul fiyatlarda alternatif önerebileceklerin yorumlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fiyatına göre süper. hararetle tavsiye ederim. 2 farklı kışlık set aldım şu ana kadar. karda buzda harikaydı ilk set. bu seferki daha az agresif desenli ama ıslakta yeterli. buzda tutunacaktır. hankook un ucuz sürümü. ömrü hankooka göre kısa olacaktır. hankook diğer aracımda gördüğüm kadarıyla oldukça uzun ömürlü bir lastik.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Laufen marka kışlık kullanıyorum.. İnanilmaz memnunum.

yol sesi biraz fazla. dis yapısı biraz kalınca. Traktör lastiği gibiler.  Kar buz islak zemin her turlusunu denedim. Gık demedi.

IMG_20201109_200217.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Dogan Arsiray yazdı:

fiyatına göre süper. hararetle tavsiye ederim. 2 farklı kışlık set aldım şu ana kadar. karda buzda harikaydı ilk set. bu seferki daha az agresif desenli ama ıslakta yeterli. buzda tutunacaktır. hankook un ucuz sürümü. ömrü hankooka göre kısa olacaktır. hankook diğer aracımda gördüğüm kadarıyla oldukça uzun ömürlü bir lastik.

Teşekkürler bilgi için. Benim alacağım lastik yazlık olacak acaba onlar hakkında bilginiz var mı? 

Alpay Sumer yazdı:

Laufen marka kışlık kullanıyorum.. İnanilmaz memnunum.

yol sesi biraz fazla. dis yapısı biraz kalınca. Traktör lastiği gibiler.  Kar buz islak zemin her turlusunu denedim. Gık demedi.

IMG_20201109_200217.jpg

Kışlıkları beğenilmiş fakat ben yazlık alacağım.Acaba onlar nasıl?

Evren Erakçora yazdı:

Testlerde arka sıralarda diye aklımda kalmış. 

Teşekkürler.

Çağlar Bayur yazdı:

https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Laufenn/S-fit-EQ.htm

testlerde sonuncu sırada detay bakılabilir yaz lastiği

detayda ıslakta çok kötü not almış , mesela ben önce oraya bakanlardanım, kuruda iyi kötü hepsi idare ediyor da...

Teşekkürler abi. Benim için de ıslak performansı önemli. Bir inceleyeyim burayı.

Koray Demir yazdı:

Hankook güzel lastiktir. Mercedes, BMW ve Fordun OEM ekipman lastiği.

Teşekkürler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Emrah Korkmazz yazdı:

Kışlıkları beğenilmiş fakat ben yazlık alacağım.Acaba onlar nasıl?

Kullanmadan yorum yapmak cok teknk olmayacaktır. Ama ben olsam kışlığı iyi yapan yazlığı da yapar diye düsünürdüm.

Yazlıkta hankook vardı. Denk gelse onu da laufen alırdım heralde 🤔

Ayrıca Bu arada ben aldıgımda fiyatları üst düzey sayılabilecek lastiklerle nerdeyse aynıydı. Bilerek bunu almıstım.belirtmeden gecmeyeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Alpay Sumer yazdı:

Kullanmadan yorum yapmak cok teknk olmayacaktır. Ama ben olsam kışlığı iyi yapan yazlığı da yapar diye düsünürdüm.

Hankook Ventus Prime 3 nefis bir lastiktir mesela test birincilikleri de mevcut.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Koray Demir yazdı:

Hankook Ventus Prime 3 nefis bir lastiktir mesela test birincilikleri de mevcut.

Set olayını seviyorum. hepsi tek marka olsa daha iyi olurdu bence. Ama denk getiremedik 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Alpay Sumer yazdı:

Yazlıkta hankook vardı. Denk gelse onu da laufen alırdım heralde 🤔

Ayrıca Bu arada ben aldıgımda fiyatları üst düzey sayılabilecek lastiklerle nerdeyse aynıydı. Bilerek bunu almıstım.belirtmeden gecmeyeyim.

Teşekkürler.Bilgi topluyorum bakalım bir karar vericez.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Falken ziex ze310 ecorun aldım. Henüz kargo gelmedi ama yorumlar ve testler güzel şeyler söylüyor. Fiyat bandı aynı gibi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla testlere yorumlara ona buna baktım aklım yine Nokian da :) Şu anda da Nokian kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
Emrah Altun yazdı:

Falken ziex ze310 ecorun aldım. Henüz kargo gelmedi ama yorumlar ve testler güzel şeyler söylüyor. Fiyat bandı aynı gibi.

Ben de falken ile laufen arasında kaldım geçen hafta falken taktırdım. netten fiyatları 2 aydır takip ediyorum, nette ki en uygun fiyat ile gidip lastikçide taktırmak aynı paraya geliyor. ben falkeni en uygun 506 tl ye bu indirimlerde gördüm ki sök tak balans yok. Ben de ana bayi de 525 e taktırdım herşey dahil. Falkeni öneririm aynı fiyat bandında. Önceki aracım Jazzda da kullanmıştım. iyi lastik. Fabrikası Çankırıda imiş.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Mondeo mk5 aracımdaki yazlık lastikler continental contisport 5 ikisi 2019, ikisi 2016 diş derinlikleri iyi. gördüğüm kadarıyla conti nokiandan daha fazla yıpranan konforlu bir lastik. aynı ölçüde nokian yok 18" jant bulırsam nokian powerprof bulamazsam iki adet continental contisport 5 alıp devam edeceğim. 2014 den beri hep nokian almışım ama fiyatları bayağı artırdılar alternatif düşünülebilir ama yıllık maliyete vurduğumuz zaman çok bir fark çıkmıyor. Lastik güvenliğimizin temeli çokta fiyata takılmamak lazım.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Valla testlere yorumlara ona buna baktım aklım yine Nokian da :) Şu anda da Nokian kullanıyorum.

Bu hafta Nokian Snowproof lastik aldım ancak şikayetvar'da yazlıklarda kısa sürede (1-2 yıl içinde) çatlaklar oluşma; kışlıklarda parçalanma sorunları olduğu yazılmış.

Kışlıklardaki sorunun sıcak havada kullanılmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak yazlıklardaki çatlamalar normal değil. Yoksa aklımda sessizliğinden, yakıt ekonomisinden ve ıslaktaki performansından dolayı wetproof var. 

tarihinde Kaan Karakaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu hafta Nokian Snowproof lastik aldım ancak şikayetvar'da yazlıklarda kısa sürede (1-2 yıl içinde) çatlaklar oluşma; kışlıklarda parçalanma sorunları olduğu yazılmış.

Kışlıklardaki sorunun sıcak havada kullanılmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak yazlıklardaki çatlamalar normal değil. Yoksa aklımda sessizliğinden, yakıt ekonomisinden ve ıslaktaki performansından dolayı wetproof var. 
2017 Ekimden beri yazlık Nokian kullanıyorum. Yazlık kışlık ayrı jant lastik kullanırım. Uygun denk gelirse yine alacağım. Abartmışlar bence. Çatlama 2. Sezondan sonra her lastikte yaşanır ki en iyi denilen Continental de bile erken yıpranmalar mevcut. Şu var Nokian sıcak iklime gelmeyebilir. Ama Çorum şartlarında ben memnun kaldım. Sıkıntım şu oldu 2 tekerim balonlu [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Lufian giyim markası zannettim bir an ve giysilerde kullandıkları polyesterlerden artanla lastik falan mı icat ettiler dedim bir an. 😊

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Marşal var mesela, boya zannedersin. :)

Goodride, roadstone daha da komik mesela.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Evren Erakçora yazdı:

Bunlar baya çakmaymış. 😊

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Emrah Korkmazz yazdı:

Merhaba değerli forum üyeleri. Mk4 mondeomun üzerinde 215 50 17 ebadinda nokian z line serisi lastikler var gayet memnunum aslında ama bayağı catlamalar mevcut yanaklarda. Hazır alışveriş platformlarında indirimler başlamışken 4 lastik alayım diyorum ve tanesi 430 liraya bu laufen markasının s fit eq+ modeli çıktı karşıma. Hankook markasının üretimi galiba ve yakıt ekonomisi c ıslak zemin performansı b etiket seviyesinde görünüyor fakat ses 72db biraz yüksek galiba. Bu lastik markası hakkında bilgisi olan veya makul fiyatlarda alternatif önerebileceklerin yorumlarını bekliyorum.

Nokian ve çatlak hiç şaşırmadım. Yaz lastikleri rezalet !!

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

roadstone NEXEN in yan markası. o marka lastikle fena değil.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Nexen de aklımı kurcalıyor.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Marshall kışlık lastik kullandım traktör lastiği gibi dişleri vardı karda kışta iyiydi, dayanıklı lastikti, biraz sertti. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dogan Arsiray yazdı:

farroad almıştı bir arkadaş . Çinliler değişik isimler buluyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...