İçeriğe Yönlendir

Hasar Tespiti ve Eksper Raporu.

Mehmet Emre Dursun

Recommended Posts

Mehmet Emre Dursun

Aracıma başka bir araç çarptı ve sürücü alkollü olduğu için firar etti. Polis geldi tutanak tuttu ve kati olarak karşı tarafı suçlu buldu. Aracımızı servise götürdük eksper bize telefon açıp: "sigorta aracınızın hasarının yüzde ellisini karşılıyor, onay verirseniz ona göre rapor tazmin edeceğim" dedi. Biz de ne alaka polis raporu ortada nasıl iş bu dedik. Eksper o zaman ben de rapor hazırlamam sonsuza kdr beklersiniz deyip telefonu kapadı. Araç tamir edilmeden eksper rapor hazırlayamazmış. Böyle bir şey var mı? Nereye şikayet edebilirim? Olay samsunda gerçekleşti. Doğa sigorta. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Mehmet Emre Dursun yazdı:

Eksper o zaman ben de rapor hazırlamam sonsuza kdr beklersiniz deyip telefonu kapadı. 

Öncelikle geçmiş olun hemşerim. 

Güzel bi kaydım ben az önce içimden bu cümleyi kuran ekspere :D

Konuya daha vakıf kişiler var yazarlar ama eksper değişikliği isteyebiliyorsun diye biliyorum.

Tabi önce eskperi gerekli tüm mercilere şikayet ettikten sonra.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Aracı kaskodan mı yaptırmak istiyorsunuz? Ben olayı tam anlayamadım. Kasko ise nasıl hasarın yarısını öder? Bana çok saçma geldi.Siz kendinizde kaza yapabilirdiniz sonuçta,hasarın tamamını ödeyip rücu etmek için karşı tarafa ulaşmaya çalışması lazımdı sigortanın. 

Geçmiş olsun bu arada onu söylemeyi unuttum.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

:kafa2:Polis tutanağını bana özelden atabilir misiniz ? Birde hangi ekspermiş böyle bir şey diyor. Telefonda sizinle konuşanın eksper olduğuna emin misiniz ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok böyle olmaz bir terslik var bu işte.. 

Eksper rapor tutmak için onay istemez ki.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yine burada okumuştum, ben acenteyim diye biri aramıştı bir üyemizi, kandırmaya çalışmıştı. Öyle bi şey olmasın?

Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracı, yaptıracağınız tamirci/yetkili servis vs her ne ise oraya götürür, hasar dosyası açılmasını istersiniz. Eksper de gelip orada bakar, raporunu tutar. Bu işte bir anormallik var.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

İçimden bir ses birileri suçuna ortak arıyor diyor. 

Kaskonuz varsa doğrudan sizin kaskonuz yaptırır aracı ve karşıdaki kişinin sigortasından tahsil eder. Alkollü olduğu için karşının sigortası da kendisine ödemesini bildirir, öder ödemez kendi bileceği iş. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

tüylerim diken diken oluyor exper ile ilgili problem okuyunca 

geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aracınızı hangi servise çektiniz? Anladığım kadarıyla karşı taraf Doğa Sigorta. Bu sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu bir servise çekilmesi gerekmez mi?

Ola ki, anlaşması olmayan bir servise çekilmiş olabilir mi?

Arayan kişinin üslubu tavırları vs. ayrı konu tabi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...