İçeriğe Yönlendir

Enjektörde Terleme Sorunu

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhabalar herkese, 2015 1.5 dizel fiestamda sadece 1 enjektörde resimde işaretlediğim yerde bir terleme var. Balata spreyi ile iyice temizledim takip için, temizlemeden önce giriş hortumunda ve geri dönüş hortumunun geçtiği yerde de yağlılık vardı. Yakın zamanda yakıt filtresi ve külbütör kapak contasını değiştirmiştim. Kapak contası değişirken malum baya sök tak oldu, o sırada akmışta olabilir bilmiyorum fakat(gaz kelebeği de söküldü işlem sırasında sıkıntı gördüğüm enjektörde onun yanındaki) ben iyice temizledim. Şimdi kontrol ettiğimde bir kaçak görünmüyor ama o resimdeki kısım terli bir görüntüye sahip. 

Enjektörde pul dışında üstte bir conta var mı? Ya da bu durum hala kaçak olduğunu mu gösterir yoksa öncesinden kalan bir şey midir?

TIgTRh.png

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal

Geri dönüş hortumu terleme yapıyor olabilir. O işaretli kısımda conta var , terleme yapabilir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

pul var sadece benim bildiğim. jeep de yakıt kaçağı buldum tam o noktadan, hortumdan kaçıyormuş meğerse. 10 cm boyunda incecik birşey dir belki öyle bir durum vardır.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Murat Kırçal yazdı:

Geri dönüş hortumu terleme yapıyor olabilir. O işaretli kısımda conta var , terleme yapabilir.

Enjektörün üstünde sorun yok, yazılar vs tertemiz, geridönüş olsa orası mutlaka kirlenirdi. 

Dogan Arsiray yazdı:

pul var sadece benim bildiğim. jeep de yakıt kaçağı buldum tam o noktadan, hortumdan kaçıyormuş meğerse. 10 cm boyunda incecik birşey dir belki öyle bir durum vardır.

Girişteki metal kısımda temiz, sadece o altıgen somun terliyor(temizlemiştim ama belki orası bir ihtimal eskiden kalma olabilir tam temizlenmiyor çünkü) çevrede temiz. 

Parça kataloğunda enjektör pulu ve geridönüş harici bir parça yok. O kısımda conta varsada parça olarak satılmıyor gibi. 

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Ü.Emre Kartal yazdı:

Enjektörün üstünde sorun yok, yazılar vs tertemiz, geridönüş olsa orası mutlaka kirlenirdi. 

Girişteki metal kısımda temiz, sadece o altıgen somun terliyor(temizlemiştim ama belki orası bir ihtimal eskiden kalma olabilir tam temizlenmiyor çünkü) çevrede temiz. 

Parça kataloğunda enjektör pulu ve geridönüş harici bir parça yok. O kısımda conta varsada parça olarak satılmıyor gibi. 

Conta dediğim pul kaçırma ihtimali yüksek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...