İçeriğe Yönlendir

Yedek Su Deposu Üst Hortumu

Ozkan çoban

Recommended Posts

Ozkan çoban

İyi günler bugün aracımın yedek su deposunu değiştirirken üst hortumu soketinden çıkartmayı unutarak zorlarken görselde ki (görsel üye isteğiyle silinmiştir) üst hortum sert plastik oluşundan dolayı kırıldı ve parçacıya gidip yenisini buldum ancak tekrar araç başına geldiğimde takarken bununda kırılacağını düşünerek sadece soket kısmını kırdım ve sanayide bir hortumcu bulup aynı oranlarda aynı şekilde bir hortum yaptırttım yaptırdığım hortum haliyle yumuşak bir hortum sert plastik değil sonuçta sizce bir sorun olur mu ? Deneme sürüşü/sıkıştırarak kullanma vs yaptım hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

2.kez bilerek mi kırdınız? 

Hortum ısıya ve basınca dayanıklı ise sorun olmaz bence. Asıl düşünülmesi gereken yer hortum yapılırken soket kısmının ne kadar sağlam preslendiği veya kaynaştırıldığı. Birleşim yerinden ilerde sorun çıkarabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Orjinal parçayı niye kırdınız, anlamadım? O zaten en zor şartlara dayanabilmek için üretilmiş?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Biçer

Benimde hortumun kirikti dün gittim bu orjinal parçayı aldım daha sağlıklı olur diye taktım bu sefer su akıtmaya başladı düz kelepçe ile sıkıldığı için yedek su deposundaki girişi egmisler teflon sararak güzelce oturttum sorun kalmadı. Eski kullandığım şekliyle de bir sorun olmuyordu.

Eski hali:

i81D46.jpg

Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Emre Biçer yazdı:

Benimde hortumun kirikti dün gittim bu orjinal parçayı aldım daha sağlıklı olur diye taktım bu sefer su akıtmaya başladı düz kelepçe ile sıkıldığı için yedek su deposundaki girişi egmisler teflon sararak güzelce oturttum sorun kalmadı. Eski kullandığım şekliyle de bir sorun olmuyordu.

Eski hali:

[url=https://hizliresim.com/i81D46][img]https://i.hizliresim.com/i81D46.jpg[/img][/url]

Teşekkür ederim siyah olan hortum yumuşak mı acaba (ince uzun olan sağdaki)

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Bu hortumun yedek su kabına takılan kısmı sert, contalı ve klipsli, ekstra bir uygulamaya gerek kalmadan yerine oturması gerekir. Fabrikasyon haliyle kıvrımları sayesinde motor kenarından kendi yoluna oturarak yumuşak bir ekleme boru ile bloktaki mini oluk üzerine kelepçeleniyor. 

Küçük bir ayrıntı; ben bu boruyu değiştirirken hatırlatmama rağmen usta sert kısmından yumuşak kısma geçen bölümüne kelepçe atmamıştı, bu kısım fabrikasyon presli sorun olmaz demişti. İlk uzun yolda o kısım ayrıldı ve su boşalttı malesef. Siz her ihtimale karşı oraya da kelepçe takın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
M. Asım Kahraman yazdı:

Bu hortumun yedek su kabına takılan kısmı sert, contalı ve klipsli, ekstra bir uygulamaya gerek kalmadan yerine oturması gerekir. Fabrikasyon haliyle kıvrımları sayesinde motor kenarından kendi yoluna oturarak yumuşak bir ekleme boru ile bloktaki mini oluk üzerine kelepçeleniyor. 

Küçük bir ayrıntı; ben bu boruyu değiştirirken hatırlatmama rağmen usta sert kısmından yumuşak kısma geçen bölümüne kelepçe atmamıştı, bu kısım fabrikasyon presli sorun olmaz demişti. İlk uzun yolda o kısım ayrıldı ve su boşalttı malesef. Siz her ihtimale karşı oraya da kelepçe takın.

Teşekkürler yumuşak kısma geçen yer demek istediğiniz küçük hortumu mu demek istiyorsunuz bloğa bağlanan acaba ?

Yorum bağlantısı
Emre Biçer

İnce uzun olup bloğa giden kısım sert plastik, motor.blogugna bağlanan yumuşak bende @M. Asım Kahraman dediği gibi blokta giren yerede kelepçe attim, o sert plastikten yumusaga dönen yerede kelepçe attim ne olur ne olmaz diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Emre Biçer yazdı:

İnce uzun olup bloğa giden kısım sert plastik, motor.blogugna bağlanan yumuşak bende @M. Asım Kahraman dediği gibi blokta giren yerede kelepçe attim, o sert plastikten yumusaga dönen yerede kelepçe attim ne olur ne olmaz diye.

Evet en sağlam şekli odur ancak bende soket kısmını alıp hortumcuya gittim hortum yaptırdım sokete güzelce hortumu presslemişti onu depoya,  diğer ucunuda bloğa taktım kelepçeyle.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Ozkan çoban yazdı:

Teşekkürler yumuşak kısma geçen yer demek istediğiniz küçük hortumu mu demek istiyorsunuz bloğa bağlanan acaba ?

Evet, sert plastikten sonra başlayan o küçük hortumun bloğa bağlanan tarafına mecburen kelepçe takılıyor zaten ama küçük hortumla sert plastik borunun içiçe geçtiği kısma da kelepçe takılmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...