İçeriğe Yönlendir

Teyp Degişikliği

Murat_Durmaz

Recommended Posts

Murat_Durmaz

Selam. Aracim 2012 flu dinamik. Teybi degistirmek istiyorum ancak aracta orj direksiyon kumandasi mevcut. İptal etmeden nasil bir teyp tercih etmeliyim. Teypte hangi ozelligi aramam gerekli veya bir aparatmi apmak gerekiyor.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yeni nesil multimedialarin hemen hemen hepsi kumanda uyumlu. Ram min 4 gb olsun, servisi olan, bilindik marka tercih edin. Necvox, Carvocal vb

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Yeni nesil multimedialarin hemen hemen hepsi kumanda uyumlu. Ram min 4 gb olsun, servisi olan, bilindik marka tercih edin. Necvox, Carvocal vb
Multimedya takmayacagim. Normal teyp

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tek din multimedya olmayan kaldı mı ya hala.

Yani alacağınız yere sormanız lazım, ara çeviricisi olmalı bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Murat_Durmaz yazdı:

Multimedya takmayacagim. Normal teyp

Pionner aparatları var araç kumandası için ama 750 lira gibi rakamlardaydi aparati

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Pionner aparatları var araç kumandası için ama 750 lira gibi rakamlardaydi aparati
Hmm teyp fiyatina desenize.. yani teyp. teknilojimiz henuz ilerlememis. Her arcta direksiyon kumandasi var. Herkes bu maaliyete mi katlaniyor diyorsunuz

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Murat_Durmaz yazdı:

Merhaba

Tapatalk imzanızı kapatır mısınız?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat_Durmaz yazdı:

Herkes bu maaliyete mi katlaniyor diyorsunuz

Hayır, bu yüzden multimedya teyp takıyoruz, dahili geliyor :)

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
floresanda bilgi ekranı teybe bağlı değil miydi?
Aynen oyle. Ya aslinda teyp degisikligi istememin sebebi amfi cikisi yok teypte. Midrange takacagim. Araya deck cevirirci isimi goruyor aslinda. Ancak seste kayip olacagini soyledi tesisatci. Multimedya da 2 bin ustunde fiyatlar. Hem multimedya hem tesisat vs . Ucacak fiyat. Piyasada iyi deck cevirici 300 bandinda. Teyp 600 700 bandinda. Teyp degistirmeye deger diye dusundum. Ancak bir cok teyp saticisina sordum gelen cevaplar olumsuz. Sorduklarimda iyi teypler di yani.
Merhaba
Tapatalk imzanızı kapatır mısınız?
Kapadim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat_Durmaz yazdı:

Aynen oyle. Ya aslinda teyp degisikligi istememin sebebi amfi cikisi yok teypte. Midrange takacagim. Araya deck cevirirci isimi goruyor aslinda. Ancak seste kayip olacagini soyledi tesisatci. Multimedya da 2 bin ustunde fiyatlar. Hem multimedya hem tesisat vs . Ucacak fiyat. Piyasada iyi deck cevirici 300 bandinda. Teyp 600 700 bandinda. Teyp degistirmeye deger diye dusundum. Ancak bir cok teyp saticisina sordum gelen cevaplar olumsuz. Sorduklarimda iyi teypler di yani. Kapadim

kapılara mid takılınca bas için ne alınacak?

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Hayır, bu yüzden multimedya teyp takıyoruz, dahili geliyor [emoji4]
Memnunmusunz peki. Flu da on gogus cok geniş. Ekran i kullanmak icin one egilmek gerek. Flu icin bence uygun yere konumlanmamis ekran. Elinin altinda olmak baska bisi vucudu hareket ettirerek kullnmak baska.
Bu soyledigin markalarin aracima uyumlu multimedyalari 2 gb. Bir ara arastirmistim. Sonra vazgectim.
Abi kapilari ellemeyecegim . Pandizota koyacagim. 2 cift 20 cm. Arkada orj pandisotu kaldirip yerine dusunuyorum. Kapilar 13. One en fazla 16 kasnakla. Arka kesin 13 oluyor. Kasnak kurtarmiyor. O yuzden pandizot daha mantikli.
Bas şimdilik dusunmuyorum.
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yeni yeni 4 gb çıktı ama fiyatlar uçuk maalesef. 2 gb androidde randiman alınmadığıni okuduğum için hiç girişmedim o kısma 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ses sistemi tariflerinizde bazı hususlar var:

decek çevirici 50-80 TL arası bir parça, iyileri var mı var, gerekir mi ? hayır. ses isteminni sonu yok 1000TL ye kablo da var ama gereksiz.

mid hoparlörler güzel orta freknas verir ancak arka pandizoda döşerseniz, komple ses kalitesi olarak yaptığınız harcamaya değmez o dizilim.

floresan teyp değişimi imkanı açısından çok zor bir araba. bence orjial teyp kalsın, mid çevirici ve digital (gerçek) anfi ile başlayın. mid leri de kapılara takıp bagaja da ufak bir 20 cm woofer.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
ses sistemi tariflerinizde bazı hususlar var:
decek çevirici 50-80 TL arası bir parça, iyileri var mı var, gerekir mi ? hayır. ses isteminni sonu yok 1000TL ye kablo da var ama gereksiz.
mid hoparlörler güzel orta freknas verir ancak arka pandizoda döşerseniz, komple ses kalitesi olarak yaptığınız harcamaya değmez o dizilim.
floresan teyp değişimi imkanı açısından çok zor bir araba. bence orjial teyp kalsın, mid çevirici ve digital (gerçek) anfi ile başlayın. mid leri de kapılara takıp bagaja da ufak bir 20 cm woofer.
Ana unite iyi olmadigi icin ceviriciyi kaliteli kullanmak gerekir. Nitekim 5 kanalli deck ceviricide y kablo kullanmak gerekmeyecek. 80 liralik cevirici de y kablo parazit ve ses kayiplari olacak. Kablo 4ga olacak. Bende ana unitem iyi olmayince massive ve cadence nin 5 kanal ceviricisini kullanmayi dusunuyorum. Birde pandizot hususunda 20 cm mobass mb8 var aklimda. Yaklasik 20 25 video izledim pandizotta. İnletiyor idi. Ama ben disari degil içeride sesi seviyirum o baska. Abi sen diyorsan ki flu nun yapisi itibariyle pandizota uygun degil diye. Bunu bilmiyorum haklisindir. Arastirmam lazim.
Yeni yeni 4 gb çıktı ama fiyatlar uçuk maalesef. 2 gb androidde randiman alınmadığıni okuduğum için hiç girişmedim o kısma 
Evet. Bende bunu demek istemistim aslinda. Evdeki tablette 2 gb. Ama sorun olmuyor genelde:)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Y kablo var diye parazit seebei değildir. 2 adet çeviri alınır Y kabloya gerek de olmaz, digital anfilerde tek kanal giriş kafidir ayrıca.20 cm  mid ler her türlü inletebilir sesi, araç içinde arka cam altına konumlandırınca ses akustiği olarak harcanacak emek ve paraya değmeyebilir

bu arada midler in yaptığı ekstra birşey yok, sadece çıkarbildiği frekanslar orta Hz lerde. uyumlu crossover kullanmak ta şart.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Y kablo var diye parazit seebei değildir. 2 adet çeviri alınır Y kabloya gerek de olmaz, digital anfilerde tek kanal giriş kafidir ayrıca.20 cm  mid ler her türlü inletebilir sesi, araç içinde arka cam altına konumlandırınca ses akustiği olarak harcanacak emek ve paraya değmeyebilir
bu arada midler in yaptığı ekstra birşey yok, sadece çıkarbildiği frekanslar orta Hz lerde. uyumlu crossover kullanmak ta şart.

Abi y kablo kullanmak parazit yapmasa bile seste kayip yapmaz mi. Y kablo tavsiye edilmiyor. Bir cok yerde okudum bunu. Bende kayip olmasin diye 2 adet cevirici soyledihin fiyat 80 x2 olur. Bende zatek ayni fiyata 5 kanal diyordum. Anlasamadik o konuda:) bu arada orj teyp ile he ne kalitede olursa olsun cevirici nin kullanilmasinda endişem var. Senin bu konudaki gorusun nedir.
Abi cam alti diyip gecme. Ozel yaptiriliyor pandizot. One bakan yukari bakan. Her yone ses akustigi saglansin diye ici mdf oluyo vs vs.
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Navara için yaklaşık 1 aydır araştırma yapıyordum. artık sıkıldım bugün carvocal de aldım soluğu direksiyon kumandasının çalışması olmazsa olmazımdı üniversal bir cihaz olmasına rağmen (yani araç için özel üretimlerden değil )herhangi bir ilave dönüştürücü kullanmanız gerekmeden bağlantı yapılabiliyor. Sadece montajını yapabilecek teknik beceriye sahip birisi olsun yeter.

Tabi ki direksiyondan cihazınızın kontrol edilebilmesi için yeni cihazınızda w-r (Wired remote adı verilen kontrol girişinin olması lazım. Aksi halde çalıştıramazsınız.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Navara için yaklaşık 1 aydır araştırma yapıyordum. artık sıkıldım bugün carvocal de aldım soluğu direksiyon kumandasının çalışması olmazsa olmazımdı üniversal bir cihaz olmasına rağmen (yani araç için özel üretimlerden değil )herhangi bir ilave dönüştürücü kullanmanız gerekmeden bağlantı yapılabiliyor. Sadece montajını yapabilecek teknik beceriye sahip birisi olsun yeter.

Tabi ki direksiyondan cihazınızın kontrol edilebilmesi için yeni cihazınızda w-r (Wired remote adı verilen kontrol girişinin olması lazım. Aksi halde çalıştıramazsınız.
Carvocal den aldiginiz cihazin ram nedir. Maliyet ne oldu?
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Murat_Durmaz yazdı:
Burak Kuşçu yazdı:

Carvocal den aldiginiz cihazin ram nedir. Maliyet ne oldu?

Carvocal marka aldığım cihaz 1gb ram e sahip. Cihazın kamera dahil internet fiyatı 1150 TL + 300 TL Montaj ve direksiyon aktif etmek için para harcadım. =1450 TL

Aynı zamanda Astra J aracımda Necvox marka 2gb ram multimedya kullanıyorum. 

Carvocal şuan ki ilk izlenimlerime göre Necvox a göre daha hızlı ve görüntü kalitesi daha iyi.  

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Carvocal marka aldığım cihaz 1gb ram e sahip. Cihazın kamera dahil internet fiyatı 1150 TL + 300 TL Montaj ve direksiyon aktif etmek için para harcadım. =1450 TL

Aynı zamanda Astra J aracımda Necvox marka 2gb ram multimedya kullanıyorum. 

Carvocal şuan ki ilk izlenimlerime göre Necvox a göre daha hızlı ve görüntü kalitesi daha iyi.  

Tamamdir. Teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Murat_Durmaz yazdı:

Abi y kablo kullanmak parazit yapmasa bile seste kayip yapmaz mi.

Sizin aracınıza kuracağınız malzemelerle ses kaybını düşünmeyin. Ana ünite veyahut medya sürücünüz aşırı kaliteli olursa öyle düşünürsünüz bu tarz şeyleri. 

Kurun geçin. Bu tarz şeyleri kafanıza takmayın.

Yorum bağlantısı
Murat_Durmaz
Sizin aracınıza kuracağınız malzemelerle ses kaybını düşünmeyin. Ana ünite veyahut medya sürücünüz aşırı kaliteli olursa öyle düşünürsünüz bu tarz şeyleri. 
Kurun geçin. Bu tarz şeyleri kafanıza takmayın.
Mantikli:)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...