İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - İç Sirkülasyon Motoru Nerede?

İnan Çınar

Recommended Posts

İnan Çınar

Merhaba fiestamda iç sirkülasyon çalışmıyor. @Yunusemre ARI kardeşimin Ford ka videoları baya  yol gösterici ama maalesef fiestada  sirkülasyon motoruna erişim aynı  şekilde kolay ulaşılabilir değil. Yeri hakkında yardımcı olabilecek var mıdır?

Teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Sani Gerşon yazdı:

@Çağlar Bayur mutlaka bilir. Olmadı @Osman Dumanlı ya ulaşın, yardımcı olur.

Teşekkürler. Her ikisine de özel mesaj atacağım az sonra. Osman usta en son 1 sene önce falan foruma girmiş görünüyor.  Nasıl ulaşırım kendisine?  

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Çağlar Bayur yazdı:

fiesta topridosuna hiç girmedim valla ben masumum..

Abi torpido içi konsolla beraber. Sadece kapağı sökülebiliyor . Tüm konsolu indirmeden bir çözümü varsa yada Ford Ka dakinden farklı bir yerde ise diye bilenlerden yardım istedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Teşekkürler. Her ikisine de özel mesaj atacağım az sonra. Osman usta en son 1 sene önce falan foruma girmiş görünüyor.  Nasıl ulaşırım kendisine?  
0535 723 87 29
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert
(düzenlendi)

ford tis uygulamasından baktım şimdi, bu bölümün içinde yer alıyor. tam konumunu araç sahibi olarak siz daha iyi anlarsınız

fWm6bz.jpg

tarihinde Coşku Mert tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
ford tis uygulamasından baktım şimdi, bu bölümün içinde yer alıyor. tam konumunu araç sahibi olarak siz daha iyi anlarsınız

https://i.hizliresim.com/fWm6bz.jpg
Teşekkürler. Burası ön silecek kollarının altında bulunan polen filtre kutusunun içi. Kalorifer fanı resimde görünen. Kalorifer ve klima boruları burdan giriyor sanırım. Onların sökülmesi beni aşar. Araç içinden ayrı bir ulaşım yolu yok mu acaba?
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

detaylı inceledim fakat kalorifer kazanı dahil herşey motor bölümünden sökülüyor. içeriden işlem yapıldığına dair bir açıklama hiç yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iç sirkülasyon motoru gibi parçalar araç içinden ulaşımlı olmalı mantıken, kalorifer kazanına bağlıdr, şu videodaki parça sanırım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
iç sirkülasyon motoru gibi parçalar araç içinden ulaşımlı olmalı mantıken, kalorifer kazanına bağlıdr, şu videodaki parça sanırım?
Abi Mk4 fiesta ile Ka bir çok ortak parça ve benzer altyapı kullanınca ben hep Ka da olduğu gibi yolcu tarafında aradım bu parçayı.
Burada şoför tarafından ulaşmış. Ben de bu kez şoför tarafını söküp bakayım. Olmazsa Coşku'nun bahsettiği şekilde motor bölmesinden girmeyi denerim yada ön konsolu komple indiririm.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiestada yönlendirme klapesi de solda, iç sirkülasyon sanki biraz üstünde gibi o da soldan erişimli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

19B634 nolu parça sanırım dediğiniz parça. Diğer parçalardan belki yerini tayin edebilirsiniz.

OACSXt.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Yanlış hatırlamıyorsam yolcu airbag altına denk gelen yerde olacak, birkaç kere torpidoyu sökmüştüm hafif eğilip bakınca sirkülasyon klapesi görünüyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...