İçeriğe Yönlendir

2009 Fiesta Titanium Yakıt Göstergesi ve Menzil

Volkan Özüdoğru

Recommended Posts

Volkan Özüdoğru

Merhaba Arkadaşlar,

Dün arabamın aküsü bitmişti,takviye ile aracı çalıştırıp sanayiye yeni akü almaya gittim.

Giderken de araçta yakıt yoktu,yakıt aldım,akü bitmiş olduğundan arabayı stop etmeden yakıt aldım.Görevliye de sordum,sorun değil çalışsın dedi.Sonra sanayiye gidip yeni akü taktırdım.

Eve dönüşte farkettim ki,yakıt deposu yarının biraz üstündeydi ancak kalan menzil 180 km gösteriyordu.

Geçen hafta aynı yakıtı aldım,kalan menzil 370 km gösteriyordu.

Bu sorun neden olmuş olabilir,neler yapmalıyım?

Saygılar;

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Volkan Özüdoğru yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Dün arabamın aküsü bitmişti,takviye ile aracı çalıştırıp sanayiye yeni akü almaya gittim.

Giderken de araçta yakıt yoktu,yakıt aldım,akü bitmiş olduğundan arabayı stop etmeden yakıt aldım.Görevliye de sordum,sorun değil çalışsın dedi.Sonra sanayiye gidip yeni akü taktırdım.

Eve dönüşte farkettim ki,yakıt deposu yarının biraz üstündeydi ancak kalan menzil 180 km gösteriyordu.

Geçen hafta aynı yakıtı aldım,kalan menzil 370 km gösteriyordu.

Bu sorun neden olmuş olabilir,neler yapmalıyım?

Saygılar;

Tüketim değerine göre hesaplama yapıyor, akü bitince yüksekten başlayıp düşmeye devam ettiği için km bilgisi düşük çıkmıştır. Biraz kullanın normale döner

Yorum bağlantısı
Volkan Özüdoğru
Mert Gulkokan yazdı:

Araç çalışırken yakıt alana denk geldim sorun olmamıştı
Akü değişince ortalama tüketim sıfırlanır o nedenle yeni tüketim ortalaması ilk başta yüksek olacağı için menzilde düşük çıkar zamanla artar

Ü.Emre Kartal yazdı:

Tüketim değerine göre hesaplama yapıyor, akü bitince yüksekten başlayıp düşmeye devam ettiği için km bilgisi düşük çıkmıştır. Biraz kullanın normale döner

Bir süre gözlemledikten sonra,düzelme olmazsa yine size danışırım.

Yardımlarınız için minnettarım sizlere 👏👏

Yorum bağlantısı
Onur Kutluğ

100 km tüketiminiz artmıştır o yüzden menzil düşmesi normal. Ben de yeni akü değiştirdim. normalde 7.5 - 8 litre gözüküyorken 10-11 litre gözükmüştü. sürdükçe düşüyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bozulan düzelen birşey yok, geçmiş tüketime göre tahmini menzil o , her zaman değişebilir, siz aynı miktarda yakıt alırken depoda kalan miktarı da aynı olmaz hiçbir zaman

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...