İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta Amortisör Sorunu

Tuncay Erdoğan

Recommended Posts

Tuncay Erdoğan

Merhaba arkadaşlar aracım 2006 model ford fiesta kullanırken bişey kulağıma takıldı araç giderkene sağa sola yaylandığı zaman gıcırtı sesi geliyor kulağıma düz yolda giderken sıkıntı yok el freni çektim indim arabadan  arabayı sağa sola silkelediğimde amortisörlerden o gıcırtı sesini duya biliyorum bu amotisörlerin kullanım ömrü varmı yoksa patladığı zamanımı değiştiriyoruz 2006 model aldğim kişi değiştirdimi bilmiyorum ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok mutlu olurum 🙏🙏

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Eskiden 2006 model fiestam vardı yanlış hatırlamıyorsam 2011 yılında bir amortisörü patlamıştı. İkisini de orjinali ile değiştirmiştim. Sizin aracınızda hala orjinali varsa gayet iyi çalışmış bu hesaba göre. Kolay kolay bozulmaz demişti o zaman usta. Ama benim gıcırtı değil kütürtü vardı.yani parça çalışıyordu. Gıcırtı takozlardan oluyordur.

Yorum bağlantısı
Tuncay Erdoğan
Haluk Şentürk yazdı:

Eskiden 2006 model fiestam vardı yanlış hatırlamıyorsam 2011 yılında bir amortisörü patlamıştı. İkisini de orjinali ile değiştirmiştim. Sizin aracınızda hala orjinali varsa gayet iyi çalışmış bu hesaba göre. Kolay kolay bozulmaz demişti o zaman usta. Ama benim gıcırtı değil kütürtü vardı.yani parça çalışıyordu. Gıcırtı takozlardan oluyordur.

Yani Bi sıkıntı çıkartırımı sadece ses yaotığıylamı kalır

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Gıcırtınin kaynağıni ustalar bulur. Rot balanscilar da bulur. Baktirmakta fayda var ama amortisör patlamadan ya da çalışma özelliğini kaybetmeden değiştirilmez. Burçlar, takozlar gicirdayabilir ama bozuk değillerse çalışmaya engel değildir. Amortisör dahil bu saydığım parçalar tek değiştirilmez mutlaka karşılıklari da yani diğer teker elemanları da değiştirilmelidir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...