İçeriğe Yönlendir

Daha İyi Aydınlatma için Xenon mu Led mi Takmak Gerek?

Furkan Gürlek

Recommended Posts

Furkan Gürlek

Aracım fiesta 2005 üzerindeki orjin ampullerin aydınlatması iyi değil değişim düşünüyorum 

Xenon mu led mi takayım kararsızım 

????

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok konuşuldu. Merceksiz ortamda ikisi de sizi tatmin etmeyecektir.

Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek
Sani Gerşon yazdı:

Çok konuşuldu. Merceksiz ortamda ikisi de sizi tatmin etmeyecektir.

Zaten orjinal halojende tatmin etmiyor sani bey 

direk merceksiz şekilde en yüksek aydınlatmayı almak için 10800 lümen c10 led headlight yada philipsi xenon tarzı birsey takmayı düşünüyorum 

aracın farı düz far makyajlı fiestanın ki gibi değil çentiksiz , yani işin işine sağlamlık faktörü giriyor en önemliside araca zarar vermemesi cok kafa yordum işin içinden cıkamadım

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Sizinki eski kasa olduğu için aliexpresten komple set alıp xenon montajı yaptırabilirsiniz. Çok fazla uzun yol yapmıyorsanız bence değmez. Extra aydınlatma sağlayan halojenlerden deneyin bence. Far eskimişse onu da değiştirin. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o fara deneye deneye bir led bulmuştum zamanında farcıda. her led her farda aynı olmuyor, sizin farda zor biraz

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

En iyi lamba sarı lamba , far camı da mika değil cam ve uzun kısa ayrı ampül ise daha iyisi bence yok

Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek
Çağlar Bayur yazdı:

o fara deneye deneye bir led bulmuştum zamanında farcıda. her led her farda aynı olmuyor, sizin farda zor biraz

Abi aynen bakıyorum bakıyorum bir türlü bulamadım 60w geçmeyen 10000 lm altında da olmayan bir led bulacağım aliexpress den artık 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Aracımı aldığımda merceksiz farda, led mevcuttu. Geceleri düşük görüş mesafesi, özellikle yağmurda sıfır ve karşıdakini kör etme gibi sebeplerle ledleri söktüm ve halojenleri taktım. Gayet memnunum. 

Eğer aydınlatmanızdan memnun değilseniz, farlarınızı temizletin. Akabinde daha yüksek performanslı halojenleri deneyin. Şahsi görüşüm, uygun olmayan (merceksiz) farlarda led pişmanlıktır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ön camda filim var mı?

Aydınlatmadan kastınız yolun parlaması mı yoksa yoldaki engelleri görmeniz mi? Halojen genellikle yeter. Bu arada sisleri açmayın halojenlerin gösterdiği yolu görmenizi engeller.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Gürlek yazdı:

60w geçmeyen 10000 lm altında da olmayan bir led bulacağım aliexpress den artık 

o rakamlarda led yok bilginize, reklam rakamları onlar

Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek
Çağlar Bayur yazdı:

o rakamlarda led yok bilginize, reklam rakamları onlar

Çağlar abi herhalde teki 5000 lm o konuda da belirsizlik var ikisi beraber 10000 lm ediyor sanırım birde watt değeri arac yanmaması için en fazla kaç olmalı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Furkan Gürlek yazdı:

Çağlar abi herhalde teki 5000 lm o konuda da belirsizlik var ikisi beraber 10000 lm ediyor sanırım birde watt değeri arac yanmaması için en fazla kaç olmalı 

60W

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek
Çağlar Bayur
Furkan Gürlek yazdı:

o watlar da sembolik, en baba ölçümde 2.5A ölçülür, o da 30 W yapar. ampül başına tabii

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Furkan Gürlek

Aracımın Camında ve farım tertemiz sorun yok sadece sarı ışık yetersiz geliyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Gürlek
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

ikisi de eski cob tip led gördüüğüm. iyi aydınlatmaz yolu

Abi senin bildiğin iyi bir marka varmı daha önce kullandığın 

bu markalara youtube dan baktım diğerlerine göre iyi duruyordu

Csp li ledler daha mı iyi 

tarihinde Furkan Gürlek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ferit Gür
Furkan Gürlek yazdı:

Çok sağol abi 

Far sorunu Cözüldü mü ne yaptin?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Gürlek

Aynı başkan bir iki sağa sola tornavidayla ayar yaptım bıraktım

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Furkan Gürlek yazdı:

Aynı başkan bir iki sağa sola tornavidayla ayar yaptım bıraktım

Bendekine hassas yön ayarı verdim tornavidayla yapılan ayar ışığın yönünü değiştirmiyor (halojendeyken problem yoktu) ama fena değil kesilme çizgisi halojenle aynı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...