İçeriğe Yönlendir

Dijital Piyano Tavsiyesi

Cemal Demirezen

Recommended Posts

Cemal Demirezen

8 Yaşındaki oğlum için dijital piyano almak istiyorum ama müzik aletlerine çok uzağım. Ders aldığı hocası yeteneğinin olmasını söylemesi ile birlikte dijital piyano arayışına girdik. Hocası Nemesis nem 969 modelini tavsiye etti ama hangi müzik marketine sorsam seneye yeterli gelmeyecek tekrardan bir piyano alacaksınız ve bu markanın iyi olmadığı söyledi. İlgisi bilgisi olan üyelerden 5.500 TL bütçe ile 3-4 yıl kullanacağı bir  marka model tavsiyesi gelirse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cemal Demirezen yazdı:

hangi müzik marketine sorsam seneye yeterli gelmeyecek tekrardan bir piyano alacaksınız

nesi yetersiz gelecekmiş?nemesis in  sesini bilmem de piyano mu org mu anladı acaba müzik marketi? sesi ve tuş basma hassaisyeti iyi ise 30 yıl da geçse yeterli gelir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Cemal Demirezen yazdı:

8 Yaşındaki oğlum için dijital piyano almak istiyorum ama müzik aletlerine çok uzağım. Ders aldığı hocası yeteneğinin olmasını söylemesi ile birlikte dijital piyano arayışına girdik. Hocası Nemesis nem 969 modelini tavsiye etti ama hangi müzik marketine sorsam seneye yeterli gelmeyecek tekrardan bir piyano alacaksınız ve bu markanın iyi olmadığı söyledi. İlgisi bilgisi olan üyelerden 5.500 TL bütçe ile 3-4 yıl kullanacağı bir  marka model tavsiyesi gelirse sevinirim.

alın geçin bir tane casio org. Çocuk tv de duyduğu parçaları çalabiliyorsa çalsın. müzik öğretmeni yetenek var diyorsa demeye devam edebilir.

çok yetenekli görüyorsa komisyon karşılığı menajer olsun piyanoyu da o hediye etsin.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

çekilin, ciddi amatör müzisyen geldi :)

budur:

https://www.akalinmuzik.com/urun/numa-compact-2x

üzerinde piyano dışında da yaratıcılığı körükleyecek sesler var ve üzerinde küçük hoparlörleri de var ve oldukça az yer kaplıyor.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bütün evler çocuklara müzik öğretmenlerinin çok yetenekli diye aldırıp çocukların daha dün annemizin çalıp bıraktığı piyanolarla dolu üzerinde dantel.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Çağlar Bayur yazdı:

nesi yetersiz gelecekmiş?nemesis in  sesini bilmem de piyano mu org mu anladı acaba müzik marketi? sesi ve tuş basma hassaisyeti iyi ise 30 yıl da geçse yeterli gelir

Piyano anlamıştır Çağlar abi çünkü alternatif gösterdi elinde olanlardan. Şehir dışında elinde olan ve Ankara' da elinde olup biraz pahalı satanlarda aynı ürün için gayet iyi fiyat/performans piyanosu diyor.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu al geç. https://www.hepsiburada.com/casio-casiotone-ct-s100c2-61-tuslu-org-adaptor-hediyeli-p-HBV00000NL7OV

Şu an konservaturda doçent olan ilkokul sınıf arkadaşımın bundan çok daha basit bir orgu vardı.

Hocam ilginize teşekkür ederim org değil dijital piyano istiyor ve birazdan eve gideceğim ilk soru piyano aldın mı olacak. Şayet bir heves değil ise seneye tekrardan piyano almak istemiyorum, alacağım ürün 3-4 yıl hevesi gitmez ise yeterli gelsin. 

Dogan Arsiray yazdı:

çekilin, ciddi amatör müzisyen geldi :)

budur:

https://www.akalinmuzik.com/urun/numa-compact-2x

üzerinde piyano dışında da yaratıcılığı körükleyecek sesler var ve üzerinde küçük hoparlörleri de var ve oldukça az yer kaplıyor.

Doğan bey bu org galiba ve uzay mekiği gibi :) , daha sade bişey bakıyoruz şunun gibi

https://www.hepsiburada.com/medeli-dp250-rb-dijital-piyano-venge-pm-HB00000R04I7

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bence yanlış ama neyse..

İyi müzik yapmak için "garage band" uygulaması bile çok yararlı. Eski usul mozart modeli eğitim şahsi fikrimdir doğru değil ve "hadi çalıver bakalım" durumundan, hocalara ve ekipmanlara tonla verilen paradan öteye geçemiyor. 

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Mehmet Göktürk yazdı:

bence yanlış ama neyse..

İyi müzik yapmak için "garage band" uygulaması bile çok yararlı. Eski usul mozart modeli eğitim şahsi fikrimdir doğru değil ve "hadi çalıver bakalım" durumundan, hocalara ve ekipmanlara tonla verilen paradan öteye geçemiyor. 

Müzik ile aram hiç iyi değildir hocam uygulamalar, aletler vs. Çocuğun hevesini kırmak istemiyorum, birde pandemi zamanı eve hapsolmuşken daha iyi zaman geçirir diye düşünüyorum. Devamlı para dökmek yerine bir piyano alayım olurda hevesi devam ederse 3-4 yıl alacağım piyano yeterli gelsin düşüncesindeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu al geç. https://www.hepsiburada.com/casio-casiotone-ct-s100c2-61-tuslu-org-adaptor-hediyeli-p-HBV00000NL7OV

Şu an konservaturda doçent olan ilkokul sınıf arkadaşımın bundan çok daha basit bir orgu vardı.

org da tuş a basış şekli ile ses değişmiyor ana sorun orada, ilk başlangıç için kötü. sonra antreman için olabilir . 2. el digital piyanı alınabilir ama

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Müzik öğretmeni olarak tüm görüşlere katılıyorum. Bir hevesle alınıyor ya da aldırılıyor sonra mobilya olarak kalıyor. Doğan beyin söylediği gibi klavyeler gayet mantıklı. Ama kaliteli olacaksa yamaha arius iyidir. Bir arkadaşa letgo dan medeli dp 680 aldık gayet iyi çıktı. Kurzweil m70 ler de ekonomiktir. Ama şunu söyleyeyim fiyatlar geçen yılın iki katından fazla. Letgo ya falan bakmanızı tavsiye ederim

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Casio ctk3200 almıştım müzik öğretmenimizin önerisiyle, oğlum 7~8 yıldır kullanıyor. Sıkıntı yok yememe durumu olmadı ama keman aldık üstüne 😀

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence iyi bir aketi ikibci el olarak da alabilirsiniz. casio previa serisi cok iyidir.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
(düzenlendi)
Haluk Şentürk yazdı:

Müzik öğretmeni olarak tüm görüşlere katılıyorum. Bir hevesle alınıyor ya da aldırılıyor sonra mobilya olarak kalıyor. Doğan beyin söylediği gibi klavyeler gayet mantıklı. Ama kaliteli olacaksa yamaha arius iyidir. Bir arkadaşa letgo dan medeli dp 680 aldık gayet iyi çıktı. Kurzweil m70 ler de ekonomiktir. Ama şunu söyleyeyim fiyatlar geçen yılın iki katından fazla. Letgo ya falan bakmanızı tavsiye ederim

Hocam bugün yaptığım araştırma ve görüşmeler neticesinde medeli dp250 ve sizin söylemiş olduğunuz gibi Kurzweil m70 ağır basmaya başladı anladığımdan  değil tamamen satıcıların tavsiyesi üzerine. İş çıkışı uğradığım son müzik markette tuanas p9 u şiddetle tavsiye ederim dedi. Yarın bir karar vermem lazım.

tarihinde Cemal Demirezen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Cemal Demirezen yazdı:

Hocam bugün yaptığım araştırma ve görüşmeler neticesinde medeli dp250 ve sizin söylemiş olduğunuz gibi Kurzweil m70 ağır basmaya başladı anladığımdan  değil tamamen satıcıların tavsiyesi üzerine. İş çıkışı uğradığım son müzik markette tuanas p9 u şiddetle tavsiye ederim dedi. Yarın bir karar vermem lazım.

tuanas p9 u hiç görmedim ve çalmadım.ama şimdi videolarını falan izledim.gayet iyi.tuş hassasiyeti güzel.fiyatı da oldukça iyi.alınabilir

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Bekir Çelik

7 yaşındaki kızımız için org almak istiyoruz. Son zamanlarda aldığınız,, tavsiye edeceğiniz ürün var mı arkadaşlar? Ağırlık Casio'dan yana sanırım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

5 oktav tuş hassasiyetli bir org işinizi görür...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bekir Çelik yazdı:

7 yaşındaki kızımız için org almak istiyoruz. Son zamanlarda aldığınız,, tavsiye edeceğiniz ürün var mı arkadaşlar? Ağırlık Casio'dan yana sanırım.

ışıklı tuşları olan bir casio alın derim. çok faydalı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Ahmet Çankaya yazdı:

5 oktav tuş hassasiyetli bir org işinizi görür...

Hocam 5 oktav olunca ne oluyor acaba? Normalde nasıldır da 5 oktav iş görür? :)Öğrenmek için soruyorum. Teşekkürler tavsiyeniz için.

Doğan Arşiray yazdı:

ışıklı tuşları olan bir casio alın derim. çok faydalı.

Işıklı olunca bastığınız tuş mu tanıyor acaba? Tam olarak nasıl işliyor?

* * *

Casio, Işıklı Tuşlu, 5 Oktav. Bu üç özelliği birleştirince bu ürün çıkıyor karşıma. Beklediğimin üstünde bir fiyat (3100 TL)  oldu aslında ama değer derseniz alırız:

https://www.hepsiburada.com/casio-lk-s250bk-isikli-tus-hassasiyetli-61-tuslu-5-oktav-org-adaptor-hediyeli-p-HBV0000104T8C

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mantık bu. videonun ortasından sonra eğitim modunu gösteriyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Doğan Arşiray yazdı:

mantık bu. videonun ortasından sonra eğitim modunu gösteriyor.

İşyerinde olduğum için açamadım videoyu ama akşam bakayım, teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...