İçeriğe Yönlendir

Fiesta (Makyajsız Kasa) Yuvarlak Led Sis Bulabilir miyim?

Ferit Gür

Recommended Posts

Ferit Gür

merhabalar araniza yeni katildim aradigim hemen her bilgiyi burada buldum. Ben makyajsiz 2006 fiestama (comfort) sis fari ariyorum ancak bildigimiz camlilardan degil. Genelde yurtdisindaki fiestalarda yuvarlak sislerin takilabildigi cercevelerden gördüm sanirim st deniyor onlardan Türkiyede nerde bulabilirim fiyat sormuyorum bile cünkü hic bulamadim201332622135_dpo_431_2008_l_fiesta_99_20

orjinal sisler bu sekilde ancak ben; asagidaki cerceveden ariyorum sonrasinda ona uygun mercekli led kolayca bulunur sanirim aliexpresste göremedim ebay gibi avrupa merkezli (özellikle Ingiltere) sitelerde var ancak fiyatlar oldukca pahali. Böyle cerceveye sahip Türkiyede de bir kac fiesta gördüm ancak sahiplerine soramadim. makyajli kasa tamponuyla degistirmek de bir alternatif ancak bu cercevelerden bulabilirsem daha az masrafla halledebilecegimi düsünüyorum. 

86.jpg

Istedigim tam olarak böyle bir sey:

1_org_zoom.jpg

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

O sis farı sizin tampona uyacak mı?

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)

Hocam gönderdigim son fotodaki aracin tamponu bizimkilerle ayni gibi görünüyor. Bizim orjinal sislerin üst kisminda iki tane baglanti yeri var.Resim_1470722946.jpg

bu yuvarlak sisli cerceveler icin tamponun da mi degismesi gerekiyor diger türlü de aparat vs ile bir seyler uydurulabilir diye dusunuyorum bizim normalde tampolar asagidaki fotodaki gibi 

n-fiyata-2005-ford-fiesta-burada-100138-

buyrun bizim orjinal sisler bu sekilde oluyor

2005_Ford_Fiesta_(WP)_Ghia_5-door_hatchb

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alttaki ST sis kapağı,  o sahiplerden biride bendim :) çok zor olur bulman,farın kendisi kolay ama, hatta Osram FogLed bile var isteyene....

benim eski araba

FHqe6Vp.jpg?1

YCiYKDH.jpg?1

farlar Osram led

Fr1Nn9S.jpg?1

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Alttaki ST sis kapağı,  o sahiplerden biride bendim :) çok zor olur bulman,farın kendisi kolay ama, hatta Osram FogLed bile var isteyene....

benim eski araba

FHqe6Vp.jpg?1

YCiYKDH.jpg?1

farlar Osram led

Fr1Nn9S.jpg?1

Evet st sis kapagi oldugunu farkettim de sizin tampon da st. Ancak normal tamponlara da uygulanabildiginin fotograflarini eklemistim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

uyuryorsa süper olur, hiç bakmamıştım, kapakları bulursan kaçırma...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

st sis far çerçevesi sanırım o? bulursanız kaçırmayın derhal alın rakam sormadan

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)

İşte benim sorunum da tam orda başlıyor kapakları Türkiyede bulamadım birkaç yedek parçacıya aksesuarcıya sordum ama hiç görmedik dediler

https://www.part-box.com/ford-fiesta-st150-r-h-front-foglight-surround-1343237 teki için 39 sterlin fiyatı var çifti 78 sterlin eder Türkiyeye gönderim yapar mı bilmiyorum kargo gümrük vs eklenince oldukça büyük rakam çıkacak gibi sanki tampona direkt uyacak mı aparat mı eklenecek vs gibi sorular da cabası. Onun yerine makyajlı kasa tamponunu alır takarım daha hesaplı 😁😁 ebay’de de var ancak ordan alışveriş yapılmıyor aliexpresste gören varsa link atarsanız sevinirim

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/ford-fiesta-sis-far-cercevesi-sisli-sag-sol-takim-2006-2008-P325492749
FORD FİESTA SİS FAR ÇERÇEVESİ SİSLİ SAĞ-SOL TAKIM 2006-2008 70,00 TL yerine 60,00 TL
https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/ford-fiesta-sis-far-cercevesi-sisli-sag-sol-takim-2006-2008-P325492749

Bu olmuyor mu? 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Fr1Nn9S.jpg?1

Abi bunlar boşta mı şuan?  C max 2013 uyumlu mu? Fiyat ne düşünüyorsun? 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
İnan Çınar yazdı:

Yok hocam bunlar makyajlı kasalar için. Bunun uyması için tamponun değişmesi gerekiyor. Zaten dikkat ederseniz şekilleri farklı. Bizim makyajsız kasaların parçalarına cumhuriyet altını muamelesi yapılıyor resmen, baksanıza sizin attığınız linkte çifti 60₺ benim ingilterede bulduğumun tek 39 sterlin (yaklaşık 400₺)

Konu dışı not: birkaç güne kartal gözü ledlerim gelecek onlarla 4 sağ 4 sol olacak şekilde gündüz farı yapmayı planlıyorum. Yine yardımlarınıza muhtaç olcam büyük ihtimal 😁

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İnan Çınar yazdı:

Bu olmuyor mu? 

Abi bunlar boşta mı şuan?  C max 2013 uyumlu mu? Fiyat ne düşünüyorsun? 

uyumlu listede var şanslısın :)

https://www.osram.com/media/resource/HIRES/616987/470028/ledriving-fog-lights-vehicle-finder-gb.pdf

1000 tl. gibi... sıfırı 1500-1800 arası birşeylerdi sanırım...

al buda detayı :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozkan çoban
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benim eski araba

FHqe6Vp.jpg?1

YCiYKDH.jpg?1

farlar Osram led

Fr1Nn9S.jpg?1

Abi kaput ucundaki siyah parçayı anlayamadım ? tam olarak nedir acaba

Yorum bağlantısı
Ferit Gür

Biraz önce trendyoldan bir tuningciye sordum makyajli kasa icin olanini makyajsiz kasaya uyar mi diye evet sorunsuz uyar dedi. Koca tuningci mi bilmiyor yoksa gercekten uyar mi kafam karisti 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ozkan çoban yazdı:

Abi kaput ucundaki siyah parçayı anlayamadım ? tam olarak nedir acaba

transit connectin kaput ucundaki piyano siyah ek parçası, 1-2 cm. kadar uzun geliyor, iki ucundan azıcık traşladınmı tam oturuyor, ızagara daha heybetli duruyor diye takmıştım, ne emek harcamışım şimdi düşünüyorumda...

örnek link, bu şekilde bulursun, ben servisten piaono black olanını aldıydım, hazır boyalı kendinden yapışkanlı falan...

https://www.yedekparcaford.com/Connect-kaput-citasi-2009-2013-YERLi_16452.html

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

transit connectin kaput ucundaki piyano siyah ek parçası, 1-2 cm. kadar uzun geliyor, iki ucundan azıcık traşladınmı tam oturuyor, ızagara daha heybetli duruyor diye takmıştım, ne emek harcamışım şimdi düşünüyorumda...

örnek link, bu şekilde bulursun, ben servisten piaono black olanını aldıydım, hazır boyalı kendinden yapışkanlı falan...

https://www.yedekparcaford.com/Connect-kaput-citasi-2009-2013-YERLi_16452.html

esnek bir parça mıydı bu? yoksa şekli sabit mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

esnek bir parça mıydı bu? yoksa şekli sabit mi?

esnekti evet, bu sayede fiestanın bombeli kaputuna oturuyordu, uç kısmı çıkıntılı, kaputun ucuna doğru kıvrılıyor, L gibi düşün...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

esnekti evet, bu sayede fiestanın bombeli kaputuna oturuyordu, uç kısmı çıkıntılı, kaputun ucuna doğru kıvrılıyor, L gibi düşün...

tam aradığım parça lem. vay connect vayy

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Sadece sis farı çerçevesine bu kadar para verene kadar, yukarıda arkadaşın dediği gibi komple makyajlı kasanın sis farı dahil ön tamponunu almak daha mantıklı bana göre.

Ben mümkün olduğu kadar fabrikasyona sadık kalmayı severim, o yüzden bendeki makyajsız kada fiesta için orjinal yuvarlak olmayan sis farını takmak istedim ama dedikleri gibi bu kasanın parçalarına cumhuriyet altını muamelesi yapıyorlar. Sadece 2 sis farı 500tl ye geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Süleyman Can yazdı:

Sadece sis farı çerçevesine bu kadar para verene kadar, yukarıda arkadaşın dediği gibi komple makyajlı kasanın sis farı dahil ön tamponunu almak daha mantıklı bana göre.

Ben mümkün olduğu kadar fabrikasyona sadık kalmayı severim, o yüzden bendeki makyajsız kada fiesta için orjinal yuvarlak olmayan sis farını takmak istedim ama dedikleri gibi bu kasanın parçalarına cumhuriyet altını muamelesi yapıyorlar. Sadece 2 sis farı 500tl ye geliyor.

Bir de bu var, seytan diyorki riske gir kapagi sök yuvarlak sis yuvasi al kenarina yapistir :D 

df0f1792-2ed0-4bb6-97ce-e482ae037d68_1.8

7a141e23-a894-4d70-a135-d32b24f13fb5_1.7

157670ac-f529-4c39-855e-1f4e1b7c3088_1.3

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Ferit Gür yazdı:

Bir de bu var, seytan diyorki riske gir kapagi sök yuvarlak sis yuvasi al kenarina yapistir :D 

df0f1792-2ed0-4bb6-97ce-e482ae037d68_1.8

7a141e23-a894-4d70-a135-d32b24f13fb5_1.7

157670ac-f529-4c39-855e-1f4e1b7c3088_1.3

Sis fari Ile ilgili basliklar daha once de acilmisti. Cerceve dahi alinsa sis fari ile birliklikte Eger tamponda cerceve ayagini montajlayacak yer yoksa buyuk problem oluyor. Ustalar da ucuz iscilik oldugu icin uymaz abi olmaz abi deyip saliyorlar. En temiz tamponun uzerinde almak.

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Süleyman Can yazdı:

Sis fari Ile ilgili basliklar daha once de acilmisti. Cerceve dahi alinsa sis fari ile birliklikte Eger tamponda cerceve ayagini montajlayacak yer yoksa buyuk problem oluyor. Ustalar da ucuz iscilik oldugu icin uymaz abi olmaz abi deyip saliyorlar. En temiz tamponun uzerinde almak.

Valla hocam onun için de orjinalliği bozmaya değer mi? Bence değmez.. ha tamponda bi sorun olur değişmesi gerekir o zaman sorun yok istenildiği gibi değiştirilir, ben şu an gündüz ledi yapıyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...