İçeriğe Yönlendir

Cruze - Motor Yağı Sorunu

Ali Darbaz

Recommended Posts

he pardon filtrelerle 

aldığın yağ aşırı pahalı toptech nedir iyi bir markamı ki o kadar pahalı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

he pardon filtrelerle 

bu yağı dökünce 40000 km yağ değişimine gerek yokmuş. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

kim diyor onu yahu inanma böyle şeylere

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

kim diyor onu yahu inanma böyle şeylere

Ben zaten 25000 km değişirim. Okadar beklemem. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Gök yazdı:

Bende multivana liqui moly top tec alıyordum 7.3 litre 540 liraya yakın sadece yağ ücreti ödüyordum, bu yağ rakamları şuan bitek bana mı bedava geliyor 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Ben zaten 25000 km değişirim. Okadar beklemem. 

25 bin km mi . arabayı çek sağa yak yahu kaskodan parayı alıver :D 

Ebrar Tüfek yazdı:

Bende multivana liqui moly top tec alıyordum 7.3 litre 540 liraya yakın sadece yağ ücreti ödüyordum, bu yağ rakamları şuan bitek bana mı bedava geliyor 

sen multivan için 2 tane 4 litre toplam 8 litreyi 540 a alıyorsundur. senin 4 litre 270 liraya gelir

Ali abinin aldığı yağın 4 litresi 315 lira senden de 45 lira daha pahalı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

25 bin km mi . arabayı çek sağa yak yahu kaskodan parayı alıver :D 

sen multivan için 2 tane 4 litre toplam 8 litreyi 540 a alıyorsundur. senin 4 litre 270 liraya gelir

Ali abinin aldığı yağın 4 litresi 315 lira senden de 45 lira daha pahalı

Ne 4 dü, 5 litre aldım ben. 

Bak bakim kaç litre almışım. 

liqui-moly-toptec-4600.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Keşke 5w40 alsaydın

Valla tansu en pahalı olanı neyse onu aldım biraz. Şu motor yağından kaynaklı şüphelerimi egale edip içimdeki kuşkudan kurtulacam. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Gök yazdı:

yağ sızıntısı bendede var hafif.motorun tepesinde yağ buharını mı ne geri yoğunlaştırıp sistememi veriomuş bişe yapıyormuş çevreyle ilgili

geçen bakımda temizlediler bi bakacaklardı olmadı değişirim yine yağ vermişse 

Aynen o tıkanırsa basınç yapıp contayı deliyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yaaa bi aralar 30 bin diyordunuz :) 

Ali Darbaz yazdı:

Valla tansu en pahalı olanı neyse onu aldım biraz. Şu motor yağından kaynaklı şüphelerimi egale edip içimdeki kuşkudan kurtulacam. 

İlk çalışma akışkanlığı aynı, sıcaktaki akışkanlığı daha senin motora göre olan 5w40’tı. Hani şüphelerin için. Yağın kalitesine bir şey demiyorum zaten

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Contada sorun var geçmiş olsun Ali

Yağ koyarken torklu siktırıcam. Belki geçer. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yaaa bi aralar 30 bin diyordunuz :) 

İlk çalışma akışkanlığı aynı, sıcaktaki akışkanlığı daha senin motora göre olan 5w40’tı. Hani şüphelerin için. Yağın kalitesine bir şey demiyorum zaten

EL kitabı 30 bin km de bir yağ diyor. Ama benim içim el vermez. 25000 km de değişirim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben Mobil ESP den Top Tec 4600 e geçtim. Ne biliyim daha önce de yazdım hanımköye giderken ki rampalarda daha geç devirden düşüyor.

Benim arabada terleme vardı ama sıvı conta ile destekledik şu an terleme yok. Pahalı kabul ediyorum.

25 bine beklemem 15 binde değiştiririm. default_smile.png

Yağı nerden aldın?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Ben Mobil ESP den Top Tec 4600 e geçtim. Ne biliyim daha önce de yazdım hanımköye giderken ki rampalarda daha geç devirden düşüyor.

Benim arabada terleme vardı ama sıvı conta ile destekledik şu an terleme yok. Pahalı kabul ediyorum :)

Yağı nerden aldın?

Cruze grubun sponsorundan aldım.  Hepparca.com

@Metin Akbal opel astra el kitabını inceledim. Sendede motor yağı 30 bin km de değişim demiş.  Şu an sen kaç km de bir değişim yapıyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cruze grubun sponsorundan aldım.  Hepparca.com
[mention=76937]Metin Akbal[/mention] opel astra el kitabını inceledim. Sendede motor yağı 30 bin km de değişim demiş.  Şu an sen kaç km de bir değişim yapıyorsun. 
Ben 15 bin veya 1 yıl belki 1 ay geçer. Onda da birşey beklerim falan müsait olamam.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Antep’teki bayi uygun satıyormuş liqui moly

Antepi bilmemde, adam rotilleri ucuza verince motor yağının 5 lira fazla olmasına rağmen aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

10 gün akü konuştuk, ama ben ne yaptım 30 dakikada Yağda bahane bulup 479 tl yağ aldım. 

yahu de get, 10000 km odu yağın hali berbat.  
ACtC-3fSLpFFb4wEBsPU5dY4aDJVikEH6fGGICUh6bSI4UxkCEo2lcx3oQb_h9QejyTQEBVwPggSW8d8wVqPZXKB5SyEtT1-loAZHZUEDGNKeBmz6kxwBxrQeHC1K1Fzrw81tPLV4j-pr2wgGCQw54OSNp2VuA=w733-h977-no?authuser=0

Hangi yağı koyarsan koy 1000 km de bile aynı hali alır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dpf uyumlu yağlarda katkı azdır, eski atmosferik motorum olsa koymazdım,motorun  üretildiği sene olmayan yağın götürüsü bile olabilir getirisi olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın yağını 4 temmuzda 116000 km de değişmişim. Şimdi ise 126600 kmde. 10600 km olmuş. Ama ben genede değişiyorum :) EN kötü yağdan en iyi yağlardan birine terfi edeceğim . Bakalım ne gibi bir sonuç çıkıcak. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

dpf uyumlu yağlarda katkı azdır, eski atmosferik motorum olsa koymazdım,motorun  üretildiği sene olmayan yağın götürüsü bile olabilir getirisi olmaz.

Aynen katılıyorum. Atmosferik arabaya c spekli yağı koymanın anlamı yok bence

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arabanın yağını 4 temmuzda 116000 km de değişmişim. Şimdi ise 126600 kmde. 10600 km olmuş. Ama ben genede değişiyorum [emoji4] EN kötü yağdan en iyi yağlardan birine terfi edeceğim . Bakalım ne gibi bir sonuç çıkıcak. 
Müsriflik yapma gerek yok. 5 bin saha bekle.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...