İçeriğe Yönlendir

Fiesta Rölantide Debriyajdan Gelen Ses

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba, az önce aracı 10 gündür hiç çalıştırmadığım için çalıştırayım dedim. Daha öncede dikkatimi çeken bir durumdu aslında ama şimdi biraz daha netleştirdim. Araç çalışırken rölantide debriyaja bas çek yapınca bir sıvı pompalama sesi mi desem mekanizma sesi mi desem öyle bir ses geliyor. Debiryajı sert bass çek yaparsam ya da tam tersi şekilde yaparsam sesin şekli de değişiyor. Stop edip bas çek yapınca ses yok. Sürtme sesi, vurma sesi gibi değil.

Baskı balata bilya yeni, debriyaj üst merkez yeni, fren hidroliğinde hava yok (2 defa farklı zamanlarda kontrol ettirdim, üst merkezi değişirken hava kalmıştı o sebepten sağlama aldım) Bu normal mi?

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

debriyaja basınca var olan ses değişiyor mu yoksa debriyaja basınca mı ses oluyor.bir çok model araçta rölantide araç çalışırken var olan ses debriyaja basınca kayboluyor da o yüzden sordum. genelde de katil volan oluyor. ama ses debriyaja basınca oluyorsa baskı bilyası ilk aklıma gelen

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Haluk Şentürk yazdı:

debriyaja basınca var olan ses değişiyor mu yoksa debriyaja basınca mı ses oluyor.bir çok model araçta rölantide araç çalışırken var olan ses debriyaja basınca kayboluyor da o yüzden sordum. genelde de katil volan oluyor. ama ses debriyaja basınca oluyorsa baskı bilyası ilk aklıma gelen

Yok hayır bilya ya da başka bir şeyin sürtmesi gibi değil. Sanki sistemdeki hidroliğe uygulanan basınç sesi gibi ama foşurtu benzeri mi desem ya da mekanik bir şeyin açılıp kapanma sesi gibi mi desem bilmiyorum. 

Stop edip yapınca ses yok, çalıştırınca var. Zaten baskı balata bilya ve üst merkez yeni

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ü.Emre Kartal

@Çağlar Bayur Sizce ne olabilir durum? Bilya ötme sesi gibi değil, "çıp çıp" tarzında bir ses ama pedala basarken ve çekerken belirli bir yerde geliyor. Sanki böyle bir körük varmış açılıyor ve kapanıyorda o an oluyor gibi. Stop edip bas çek yapınca yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...