İçeriğe Yönlendir

Fiesta Mk6 Sol Far Yanındaki Bu Soket de Neyin Nesi?

Ferit Gür

Recommended Posts

Ferit Gür

Herkese iyi geceler.. arabanın far bağlantılarını incelerken (gündüz farı ekleyeceğim için) sol far yakınında işaretli yerdeki gibi bir soket gördüm. Fotoğraf bana ait değil ancak aynı yerde aynı durumda ağzı kapaklı bir soket var, sağ far çevresine baktım ancak orada bulamadım. Bilen arkadaşlardan yardım istiyorum

XQx.jpeg

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Sanki aküdende hat çekilmiş kesilmiş gibi. Daha evvel mi LPG vardı acaba.

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Fedai Özoğlu yazdı:

Sanki aküdende hat çekilmiş kesilmiş gibi. Daha evvel mi LPG vardı acaba.

Bilgim yok valla aldığımda lpg vardı, tankında skt 2020’ydi. Usta 10 sene ömrü oluyor bunların demişti yani 2010’da takılmış sanırım sistem

Mehmet Ozyurek yazdı:

Tesisatını takip edin.
Kablonun ucu nereye gidiyor ?

Az alt tarafında yoğun kabloların olduğu bir hortum var onun içinden çıkıyor 

Fotoğraftaki araç benimki değil, sarı sitedeki ilanlardan birinde gördüm, baktım onda da aynı soket var.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ferit Gür yazdı:

Var evet, çıkık olması normal mi nereye bağlanıyor o

LPG bağlantı noktası bu. Ucunda kapak da olur genelde akünün sağına soluna biryerde sıkıştırırlar. LPG beyni ile bilgisayar bağlantısı bu noktadan yapılıyor ayar vs için. Islanmadığı sürece sıkıntı olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferit Gür
(düzenlendi)
Çağatay Kılınç yazdı:

LPG bağlantı noktası bu. Ucunda kapak da olur genelde akünün sağına soluna biryerde sıkıştırırlar. LPG beyni ile bilgisayar bağlantısı bu noktadan yapılıyor ayar vs için. Islanmadığı sürece sıkıntı olmaz.

Tamamdır çok teşekkür ederim, peki ben gündüz farı için kontak elektriğini, varsa eğer, sokete gelen kablolardan alabilir miyim bi sorun veya lpg çalışmasında bir kararsızlık yaratır mı

tarihinde Ferit Gür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ferit Gür yazdı:

Az alt tarafında yoğun kabloların olduğu bir hortum var onun içinden çıkıyor 

Lpg değil o zaman.. 

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Mehmet Ozyurek yazdı:

Lpg değil o zaman.. 

biraz önce baktım lpg beyninden gelen bir hortumun içinden çıkıyor. Daha önce açtığım gündüz ledleri konusunda, ben bu soketten kontak artısı alabilir miyim diye soracaktım acaba çalışmasında bir sorun yaratır mı bana 

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Çağlar Bayur yazdı:

lpg ye ait ayarlama kablosu, oradan fampül için herhangi bir hat çekmeyin

Vazgeçtim zaten, sıkıntı çıkarmasın. Kontak enerjisini nerden alabileceğimi bilmiyorum, sigortadan alması zor olacak hem kabloyu dışarı çıkarması (bizim sigortalar içerde) hem de uzun kablonun motor ısısından etkilenme riski var. Farlara en yakın nereden alınabilirki bu meret

Yorum bağlantısı
Ferit Gür
Çağlar Bayur yazdı:

https://www.aliexpress.com/item/32426434615.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dNDSCVA

bunu direkt akü kutup başına takıyorsunuz, şarj başlayınca yani motor çalışınca gündüz farını yakıyor. basit ve etkili bir parça, far açınca gündüz farı kapanmasını istiyorsanız da bağlantısı mümkün.

Teşekkür ederim ancak ben devre yapmıştım kontakla yanıp kısalar yanınca da ışığı kesecek şekilde ama bu link iyi oldu en kötü bunu alır kullanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ferit Gür yazdı:

Tamamdır çok teşekkür ederim, peki ben gündüz farı için kontak elektriğini, varsa eğer, sokete gelen kablolardan alabilir miyim bi sorun veya lpg çalışmasında bir kararsızlık yaratır mı

LPG yi bağlantılara karıştırmayın hattı ayrı olsa iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...