İçeriğe Yönlendir

Fusion 1.6 TDCI Dış Sıcaklık Sensör Sorunu

Timuçin Ermiş

Recommended Posts

Timuçin Ermiş

İyi akşamlar aracımın dış sıcaklık sensörü arızalandı.ilk çaliştirmada dış sıcaklığı -38 -25 kafasına göre yanlış gösteriyor.yol bilgisayar ekranını kaplıyor.öğrenmek istediğim 2006 model fusion1.6 tdci modellerde dış sıcaklık sensörü aracın ne tarafındadır?ön tamponu söküp boyattım tekrar taktırdım.ondan sonra bu arıza oldu.sol ön sis farının orada diye duymuştum.fakat yerini bulamadım.yerini bilen arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Çağlar abi fiesta 2006 modellerde sol sis farının arkasında diye duymuştum.o zaman sağ farı çıkarıp bakıcam.sence neden arıza vermiştir.bulursam söküp temizlesem düzelirmi acaba teşekkürler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sol da olabilir. bence yerine oturmadı rüzgardan etkilenmekte. soket te oalbiir , sökülüp takılmışsa her şey olabilir

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Timuçin Ermiş

Slm çağlar abi sensörün yerini bulamadım.rica etsem şu adresten baksan https://ford.7zap.com/tr/car/54/6.44639/0/1790/16458/71809/ aracın neresinde olabilir.aracı çalıştırınca -40 derece dış sıcaklık uyarısı veriyor.sonra -38 - 26 düşüyor.oto elektrikçiye sordum bilmiyor teşekkürler

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Birçok araçta sağ ayna altında oluyor ama emin değilim, bakmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Ön tamponu söktürdüm boyattım ondan sonra oldu.focuslarda sağ ayna altında oluyor.ford otosan parça kodu 6M5Z15A022A montaj şemasında sağ ön tarafta yer aliyor ama bulamadım.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz

Ön tamponun arkasında radyatörün ön yada alt tarafında olması lazım bir lifte kaldırıp önden ve alttan incelerseniz görebilirsiniz.Tabiki kablosu kopup düşmediyse.

Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Ozan bey sensör arızalı yerini bulamadım.oto elektrikçisinede sordum oda bulamadı.aynı sorun devam ediyor.fusionlarda bu sensörün yerini bilen forumda kimsede çikmadı.servise sorucam artik teşekkürler

Yorum bağlantısı
Uğur Kaya
Timuçin Ermiş yazdı:

Ozan bey sensör arızalı yerini bulamadım.oto elektrikçisinede sordum oda bulamadı.aynı sorun devam ediyor.fusionlarda bu sensörün yerini bilen forumda kimsede çikmadı.servise sorucam artik teşekkürler

Benim araç mondeo mk3 hocam sağ tarafta tamponun  arkasında bi sokete oradanda tamponun arkasına doğru sabitlenmiş krikoyla kaldırıp bi bakabilirsiniz belki aynıdır benimkide eksi derece gösteriyordu kablosu kopukmus 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Ermiş

Mehmet bey öncelikle teşekkür ederim.sensörün yeri benim araçtada aynı olması lazım.inşallah arızayı çözerim.teşekkürler

Uğur bey dediğiniz yerede bakıcam fusionun ön tamponu çok alçak olduğu için lifte kaldırıp bakıcam.belkide sensör video ile aynı yerdeyse ön tamponu söktürmem gerekicek ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Timuçin Ermiş

Sorunum çözüldü.mehmet beyin gönderdiği videodan sensörün yerini tespit ettik.ön tamponun ortasında.aracı krokiyle ön sol taraftan kaldırdık.sensörü usta söktü.sensördeki arıza soketin ucundaki leyimli kablonun biri yerinden korozyona uğradığı için kopmuş.usta tamir olmaz dedi.yeni ford otosan orjinal dış sıcaklık sensörü aldım.fiyatı 120 tl yerine yenisini taktık.sorun çözüldü.şuan sensör gerçek  doğru sıcaklık derecesini gösteriyor.teşekkürler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...