İçeriğe Yönlendir

Windows 10 Update...

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Çiğdem Bilen
Dogan Arsiray yazdı:

sonsuza dek kapattığımı umuyorum... :)

Orjinal win 10 kullanıyorum ne yaptıysam kapatamadım ne yaptı etti yine güncelledi kendisini. Güncellenen win10 daha iyi ama olmadık zamanda  canlı derslerimi çok mahvettiği oldu 😡

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Orjinal win 10 kullanıyorum ne yaptıysam kapatamadım ne yaptı etti yine güncelledi kendisini. Güncellenen win10 daha iyi ama olmadık zamanda  canlı derslerimi çok mahvettiği oldu 😡

Zamanlama ayarı var update için. Ders saatleri dışında ayarlanabilir

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Zamanlama ayarı var update için. Ders saatleri dışında ayarlanabilir

Bilinen bütün yolları deneyip her  defasında update iptal olmuştur heralde sandığım için zaman da ayarlamadım tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ondan sonra hop update. hop açılmayan ekran... kapattım gitti.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Osman Karasu
(düzenlendi)

Windows 10 şimdiye kadar çıkarılan işletim sistemleri arasında en teferruatlı fakat bir o kadar kullanışlı işletim sistemidir.Güncellemeyle ilgili sıkıntı yaşıyorsanız bu gerekli ayarların yapılmadığından dolayıdır.

https://i.resmim.net/TUzx2.png

Güncelleme ekranında istenilen tarihe kadar erteleme, istenmeyen güncellemelerin de indirilmesine ve kurulmasına ya da bloke koyulmasına kadar her türlü seçenek mevcuttur.Benim size tavsiyem ayda 1 defa bu güncellemeleri yapmanızdır.Bu güncellemeler bazen sistemdeki hatalı ya da sorunlu uygulamaların düzeltilmesi için yamalar gönderir, bazende güvenliği arttırıcı yamalar gönderir.Güncellemeleri kapatmanız ya da yüklememeniz sizin aleyhinize olabilir.

tarihinde Osman Karasu tarafından düzenlendi
resim yüklemesi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mavi ekran hatasını fazlaca almaya başladım, sıkıntılar fazla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bende işyerinde her güncellemeden sonra yazıcı problemi yaşıyorum tekrar yazıcıyı yüklemek gerekiyor her seferinde mavi ekran alıyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

win10 kadar harici printer /kamera/ aygıt düşmanı bir yazılım gelmemiştir

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Bende işyerinde her güncellemeden sonra yazıcı problemi yaşıyorum tekrar yazıcıyı yüklemek gerekiyor her seferinde mavi ekran alıyorum 

Kyrocera ve Olivetti nin bazı modellerinde mavi ekran hatası veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Kyrocera ve Olivetti nin bazı modellerinde mavi ekran hatası veriyor.

Kyrocera km 1650 kullanıyoruz iş yerinde ve her güncellemeden sonra sıkıntı var km 1650 driver çalışmıyor universal diye driver var onu yükledik ama oda sıkıntılı 2 nüsha yazdırmak istesem yazmıyor her birini tek tek yazdırmak gerekiyor 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Kyrocera km 1650 kullanıyoruz iş yerinde ve her güncellemeden sonra sıkıntı var km 1650 driver çalışmıyor universal diye driver var onu yükledik ama oda sıkıntılı 2 nüsha yazdırmak istesem yazmıyor her birini tek tek yazdırmak gerekiyor 

https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB5001567

ben buradan uygun sürücüyü indirerek çözdüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

laptop ta ssd bozuldu, aynı sorun ile evdeki pc de de karşılaştım neyseki ssd sağlam. bence o güncelleme ile ilgili bir durm var. önceden de olmuş aynısı. milletin ssd leri göçmüş.

bozuk ssd var ucuza :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Osman Karasu
Evren Erakçora yazdı:

Mavi ekran hatasının iki sebebi vardır.Biri ram veya ram slotlarından biri ya da birden fazlası zarar görmüş demektir.Diğer sebebi de; nadir de olsa ekran kartı aşırı ısınma sonucu üzerindeki parçaların leyimlerinin boşanması sonucu parçalarının çalışmamasından dolayı bellek yuvasıyla tam iletişim kuramamasından kaynaklanır.Dual ya da triple ram kullanıyorsanız ramlari tek tek kullanarak hem ramlari hem slotları denetleyerek sorunu bulabilirsiniz.

Çağlar Bayur yazdı:

win10 kadar harici printer /kamera/ aygıt düşmanı bir yazılım gelmemiştir

Sorun işletim sisteminde değilde; gelen güncellemelere ayak uyduramayan media ve diğer araçların üreticilerinin gevşek davranıp paralel bağlamda işletim sistemine göre cihaz yazılımlarını aynı hızda güncelleyemelerinden kaynaklanmaktadır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Karasu yazdı:

Sorun işletim sisteminde değilde; gelen güncellemelere ayak uyduramayan media ve diğer araçların üreticilerinin gevşek davranıp paralel bağlamda işletim sistemine göre cihaz yazılımlarını aynı hızda güncelleyemelerinden kaynaklanmaktadır.

evdeki çocukların printerleri scanner ları gitti gümbürtüye, olan bize oldu

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çağlar Bayur yazdı:

Osman Karasu yazdı:

Mavi ekran hatasının iki sebebi vardır.Biri ram veya ram slotlarından biri ya da birden fazlası zarar görmüş demektir.Diğer sebebi de; nadir de olsa ekran kartı aşırı ısınma sonucu üzerindeki parçaların leyimlerinin boşanması sonucu parçalarının çalışmamasından dolayı bellek yuvasıyla tam iletişim kuramamasından kaynaklanır.Dual ya da triple ram kullanıyorsanız ramlari tek tek kullanarak hem ramlari hem slotları denetleyerek sorunu bulabilirsiniz.

windows 10da sık sık mavi ekran hatası oluyor. Eskiden ram den olurdu evet.  Artık daha çok yazılımdan kaynaklanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Karasu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

windows 10da sık sık mavi ekran hatası oluyor. Eskiden ram den olurdu evet.  Artık daha çok yazılımdan kaynaklanıyor. 

Evren bey mavi ekran hatası aygıtların veri alış verişlerinde veriyi çekerken ya da aktarırken cevap alamadığı noktalarda işletim sisteminin kullanıcıya gösterdiği bir arayüzdür.Eğer mavi ekran hatasına düşmese olası sıkıntılar pc üzerindeki anakart usb ve benzeri çıkışlar yanar, o yetmediği gibi bağlı olan cihazında çıkışlarına zarar verir.

Doğrudur hata verdiği noktalar işletim sisteminden kaynaklanır ama işletim sisteminin düzgün çalışmamasından değil, bağlı olan cihazların yazılımlarının işletim sisteminin güncel haline ayak uyduramadıkları için sorun çıkar.

Örnek verecek olursam; araçla gidiyorsunuz x noktasına doğru b noktasından yola çıktınız.Her zaman kullandığınız yol bir değişikliğe uğramış yeni güncelleme yapılmış yol bağlantıları değişmiş.Bu durumda size yol değişikliği ile ilgili bir harita bir yol bulunmamakta.Bu durumda olduğunuz yerde tıkanıp kalıyorsunuz ve yolunuza devam edemiyorsunuz.

İşletim sistemi ve cihazlar arasındaki durum da aynen böyle.

Ek olarak; kullandığınız cihazların web sitelerine göz atıp windows 10 driverlerinin güncellenip güncellenmediğini kontrol ediniz.Eğer yakın bir tarihte bir driver güncellemesi yapmışlar ise; onu indirip update ediniz büyük ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır.

tarihinde Osman Karasu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Karasu
Çağlar Bayur yazdı:

Zaman zaman çalışırken kullandığım microsoft yazılımına çok giydiririm:) Öyle hatalar verir ki monitörü camdan aşağı atmamak için kendimi zor tutarım, ama oldukça klavye leşim vardır😃

Sakin kafayla düşündüğümde, pcye bağlanan bir cihazın ya da aygıtın ön hazırlığını yıllar öncesinden yapan bir firmanın çıkardığı yazılımdamı hata yoksa onu kullanan bende mi diye😃

İşin ilginç tarafı bir yan ürün firması basit bir cihaz üretip kullanıcıya satıldığında o cihaza işletim sistemi uyum sağlayabiliyor, fakat işletim sisteminin yaptığı değişikliklere aynı hızda yan firmaların bazıları cevap veremiyor.

Bu tamamen iki firmanın arasındaki iletişim kopukluğundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Osman Karasu

Bu konuda size kesin çözüm olacak önerim ise; yazıcı ve benzeri araçlarınız için sanal pc kurmanızdır.Bu konuda en iyi olan her platformda çalışan hyper-v teknolojisidir.Cihazlarınızın en iyi hangi işletim sisteminde çalıştığını uzun yıllar kullandığınız cihazların tecrübesiyle elbette siz bilirsiniz.

Atıyorum 2014 senesinde alınmış bir yazıcı windows 8 işletim sisteminde sorun çıkarmadan çalışıyor ve son kullandığınız windows 10 da istenilen performansı vermiyorsa sanal pc oluşturun.

Çalışmasını istediğiniz cihazlarınızı sanal pc içerisindeki işletim sistemine yükleyin.Böylece windows 10'un yaptığı değişikliklerden etkilenmeyeceği gibi sürekli driver ara güncelle gibi sorunlardan da kurtulmuş olursunuz.

Arama motorlarında sanal pc kurulumu diye arattığınızda resimli veya videolu anlatımlarla kolayca yapabilirsiniz.Örnek linki aşağıya bırakıyorum.

Hyper-V Sanal Makine Oluşturma Rehberi | Technopat Sosyal

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...