İçeriğe Yönlendir

Benim Sadık Yarim Kara Topraktır.

Ayhan Asil

Recommended Posts

Ayhan Asil

Bu yıl 5. Yılı olacak, fidanlar büyüyor maşallah, bu gün de taban gübresi ve yapraklar için Bakır ilacı uyguladık. Tavsiyelerinizi bekleriz.cde6fe09d067139bdb7c7efb76bb62e3.jpgd1022961e459da8997575e3d14bbc4b9.jpgbc314d9ae350efcda46ad127c8c4817c.jpg9cc686cd099ace6d29c06e428b1da1d7.jpgdd64bae9cf03281a6818d6ed9f35e9dd.jpg9fe8705dd89ed34b6026de70b7d138bc.jpg541edebd8d6cd69e4469f9894fc8569f.jpgf8ce5b858367aced5afbf1cc14d62799.jpg

• Beğen 24
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Çok beğendim.

Daha güzelleri sizlerin olsun İnşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa

Maşallah, Rabbim hayırlı hasatlar nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Toprak ile uğraşmak çok zevkli ve insanı dinlendiren bir şey... Kolay gelsin... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Ben de bu sene 20 zeytin fidanı diktim. İnşallah sizinkiler gibi benimkiler de büyür. Emek isteyen bir iş. Allah kolaylık versin. Benim sırada 25 tüp keçiboynuzu fidanı bekliyor. Yağmurlar geçsin onları da toprak ile bulusturacagim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

zeytin ağacı çok güzel,faydaları say say bitmez,emeğinize sağlık....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Maşallah,

manzarası da pek güzelmiş yerinizin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ayhan hocam kesinlikle damlama usulünü yaptırın derim. Zeytinin sulaması zordur. 5 sene sonunda zeytin gelmeye başlamış zaten. Gemlik dikerseniz maddi açıdan kazancı da iyi olur. Bulunduğunuz yerin Şırnak olduğunu görüyorum. Zeytin tarlası örnekleri var mı çevrenizde merak ettim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter
Fatih Evcin yazdı:

Maşallah,

Ayhan Bey

Cudi tarafımı , Gabar tarafımı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Ayhan Bey

Cudi tarafımı , Gabar tarafımı
Burası Şırnak değil, Osmaniye Merkeze 13 km uzaklıkta Şekerdere köyü, annemin köyü.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Maşallah, nazar değmesin. Kazancınız bol olsun.
Çok çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Ayhan hocam kesinlikle damlama usulünü yaptırın derim. Zeytinin sulaması zordur. 5 sene sonunda zeytin gelmeye başlamış zaten. Gemlik dikerseniz maddi açıdan kazancı da iyi olur. Bulunduğunuz yerin Şırnak olduğunu görüyorum. Zeytin tarlası örnekleri var mı çevrenizde merak ettim?
Fidanları diktiğim ilk birkaç yıl taşıma su ile (Tanker) sulamıştım, daha sonra sulamıyorum, burada zeytin sulanmıyor zaten. Fidanları çok araştırmış ve sizin de söylediğiniz gibi Gemlik cinsi dikmiştim. Toplamda 130 kök fidanımız var, seneye verir diye umut ediyorum.

Maşallah,
Evet manzara gerçekten çok harika, aşağıdan dere akıyor, bir taraf orman, kuş cıvıltıları ve yabani tavşan bile görmeniz mümkün. Daha güzelleri sizlerin olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Ben de bu sene 20 zeytin fidanı diktim. İnşallah sizinkiler gibi benimkiler de büyür. Emek isteyen bir iş. Allah kolaylık versin. Benim sırada 25 tüp keçiboynuzu fidanı bekliyor. Yağmurlar geçsin onları da toprak ile bulusturacagim 
Maşallah diyelim fidanlarınıza, onlar da büyür İnşallah, gerçekten hem emek isteyen hem de biraz masraflı bir iş ama inanılmaz keyifli, toprakla uğraşmayı herkese öneriyorum, çok tatlı yorgunluklar yaşatıyor insana...

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ayhan Asil yazdı:

Fidanları diktiğim ilk birkaç yıl taşıma su ile (Tanker) sulamıştım, daha sonra sulamıyorum, burada zeytin sulanmıyor zaten. Fidanları çok araştırmış ve sizin de söylediğiniz gibi Gemlik cinsi dikmiştim. Toplamda 130 kök fidanımız var, seneye verir diye umut ediyorum.

Evet manzara gerçekten çok harika, aşağıdan dere akıyor, bir taraf orman, kuş cıvıltıları ve yabani tavşan bile görmeniz mümkün. Daha güzelleri sizlerin olsun.

O zaman süper hocam çok kaliteli yağı olur. Yemelik daha çok tercih edilir tabii.. Güzel uğraş. Kolay gelsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Çok beğendim.

Daha iyileri sizlerin olsun.

Maşallah, Rabbim hayırlı hasatlar nasip etsin.
Çok teşekkür ederim hocam. Daha iyileri sizlerin olsun İnşallah.

Toprak ile uğraşmak çok zevkli ve insanı dinlendiren bir şey... Kolay gelsin... [emoji4]
Toprağın farklı bir tılsımı var sanki hem yoruyor, hem dinlendiriyor, ne kadar negatif elektriğiniz varsa alıyor, çok teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
O zaman süper hocam çok kaliteli yağı olur. Yemelik daha çok tercih edilir tabii.. Güzel uğraş. Kolay gelsin [emoji4]
Çok teşekkür ederim.

zeytin ağacı çok güzel,faydaları say say bitmez,emeğinize sağlık....
Çok teşekkür ederim kardeşim, faydaları saymakla bitmez gerçekten, yapraklarının bile Covid 19 a iyi geldiği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Bir de konteyner koydum bahçenin bir köşesine, içine başta mangal ve semaver olmak üzere kazma, kürek, çapa, ilaç, alet edavat doldurup kilitliyorum, memlekete geldikçe ilgilenmeye çalışıyorum.7f36fa171237e93984e7e17203fecc00.jpg

İhtiyaca cevap veriyor şimdilik.55b25fb23142aa8b0f911086d5c5edf0.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Ayhan Asil yazdı:

Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim kardeşim, faydaları saymakla bitmez gerçekten, yapraklarının bile Covid 19 a iyi geldiği söyleniyor.

yağını soframdan eksik etmem kahvaltıda illa bi tatlı kaşığı içerim veya ekmek banarım,yağhaneden çıkan prinasını yakıyorum %99u nerdeyse yanıyor,çok az külü kalıyor,çıkan külü bahçe toprağıma karıştırıp gübre niyetine kullanıyorum,toprak pamuk gibi oluyor özellikle tavuklar çok seviyor bu toprağı :) herşeyi kullanışlı...mübarek ağaç...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...