İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.4 Tdci Duman Atma Sorunu

Furkan Anıl

Recommended Posts

Furkan Anıl

Selamün aleyküm

Aracımda duman atması var ve tutme sesi var enjektordenmidir acaba?

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçay

Duman enjektorden olabilir turbodan olabilir. yakıttan olabilir. bircok yerden olabilr ne renk atıyor dumanı

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Başıma geldi kara duman ve ötme sesi 

Muhtemelen turbo hortumu delik duman bundan sebep.

Ötme hava filtresi kenardan hava alıyor yada oda turbo hortumundan

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Furkan Anıl yazdı:

tutme sesi

Tam olarak nedir bu? Kabine egzoz kokusu geliyor mu? Böyle bir sesten mi bahsediyoruz.

Yorum bağlantısı
Furkan Anıl
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tam olarak nedir bu? Kabine egzoz kokusu geliyor mu? Böyle bir sesten mi bahsediyoruz.

aynen boyle

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Enjektör sökülüp bakır pulu değişecek, benim o şekilde yapılmıştı bu kaçak olduğunda.

Yorum bağlantısı
Furkan Anıl
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Enjektör sökülüp bakır pulu değişecek, benim o şekilde yapılmıştı bu kaçak olduğunda.

Değiştirdim enjektorun değeri artırıldı denildi yakıt tüketimi çok aşırı artti

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

benim 1,9tdi golf4 te bu aralar duman atıyor sabahları ilk marsta ama aynı seyi adana mersinde yapmıyordu sabahları ilk marsta ben iklimden dolayı diyorum artık

Yorum bağlantısı
Ali Bulut

2005 dizel fiestamın geçen ay enjektör memelerini değiştirdim. Koku ve siyah dumandan dolayı. Bugüne kadar koku yoktu ama duman atıyor mu diye rölantide yüksek devirde gaz verdim koku geri başladı. Siyah dumanı da atıyor. Sorunu çözemedim. EGR valfi iptali mi yoksa katalizör temizliği mi çözüm olur bilemiyorum. Sizce neyden kaynaklı olabilir?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Benim aracımdada dikkat ettiğim bir durum var. Motor ısınınca ara seri hızlanmalarda bir duman atıyor. Onuda arkamda araç var ise dikizden bakınca anlayabiliyorum. Siyah duman değil renksiz bir duman gibi. Yağ eksiltme falanda yok. :unsure2:

Ali Bulut yazdı:

2005 dizel fiestamın geçen ay enjektör memelerini değiştirdim. Koku ve siyah dumandan dolayı. Bugüne kadar koku yoktu ama duman atıyor mu diye rölantide yüksek devirde gaz verdim koku geri başladı. Siyah dumanı da atıyor. Sorunu çözemedim. EGR valfi iptali mi yoksa katalizör temizliği mi çözüm olur bilemiyorum. Sizce neyden kaynaklı olabilir?

Kara tren gibi olan arkadaşın aracında Egr körledik. Duman %70 azalmıştı. Enjektörün oturduğu o kısım iyice temizlendi mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Bulut

Bilemiyorum. Sadece çok yüksek devirlerde oluyor. Halbuki enjektörü yapan usta otobana çıkıp 3. viteste 80-90 km ile 15 dakika git demişti ve yaptım da. Ama ne hikmetse bugün koku tekrar gelmeye başladı. Temmuz ayında aldığımdan beri sadece shell'den yakıt alıyorum. Turboyu alır almaz tamir ettirmiştim.Enjektörler sıfır. Bugün ciddi ciddi egr valfi iptalini düşünmeye başladım. Duman neyse de koku cidden rahatsızlık veriyor. Acaba arkadaşınızın arabasının egr'sini ne kadar körlettiniz? Beyinden de sildirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Ali Bulut yazdı:

Bilemiyorum. Sadece çok yüksek devirlerde oluyor. Halbuki enjektörü yapan usta otobana çıkıp 3. viteste 80-90 km ile 15 dakika git demişti ve yaptım da. Ama ne hikmetse bugün koku tekrar gelmeye başladı. Temmuz ayında aldığımdan beri sadece shell'den yakıt alıyorum. Turboyu alır almaz tamir ettirmiştim.Enjektörler sıfır. Bugün ciddi ciddi egr valfi iptalini düşünmeye başladım. Duman neyse de koku cidden rahatsızlık veriyor. Acaba arkadaşınızın arabasının egr'sini ne kadar körlettiniz? Beyinden de sildirdiniz mi?

Bizim araba için sadece hortumu körlemek yetiyor. Beyinden falan işlem yapmaya gerek yok. Forumda aratırsanız bir çok konusu mevcut. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...