İçeriğe Yönlendir

Mercedes W221 S Serisi 4Matic Arka Diferansiyel Bilya Değişimi (Uğultu Sesi Çözümü)

Furkan Avcı

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Geçmiş olsun abi bunla. Bende numarayı Süha abiden aldım galiba.  Ogün bı kaç yeri ararken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Servet Aydın yazdı:

Test denmiş bildirim geldi

Teste gelecek inşallah ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçmiş olsun, benzersiz arızalarda sende bende şanlıyız he :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Dogan Arsiray yazdı:

egzos bilyasındanmış o. 😛

O geçen bakımda değişti ya.

Silecek amortisöründen şüpheleniyolla.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Dogan Arsiray yazdı:

neyseki premium değilizde o gruba girmedik.

Yok yok sen de dahilsin gruba.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bugün tekrardan arka sağ koltuğun sahibi ile yola çıkınca kendisi onayladı ses yok dedi. Sonra çek şuraya dedi, emredersiniz dedim ve işime geri döndüm :)

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Furkan Avcı yazdı:

Sonra çek şuraya dedi, emredersiniz dedim ve işime geri döndüm :)

Mutfağa mı 😂

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Furkan Avcı yazdı:

Bugün tekrardan arka sağ koltuğun sahibi ile yola çıkınca kendisi onayladı ses yok dedi. Sonra çek şuraya dedi, emredersiniz dedim ve işime geri döndüm :)

Kapısını açmadın mı? Ben Fiesta 'da bile açıyorum yeri gelince :D (Çocuk kilitlerini aktif unutuyorum da :fiuw:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Alpay Sumer yazdı:

Mutfağa mı 😂

Yok işte, şöförlüğe :)

Recep Selim Kaya yazdı:

Kapısını açmadın mı? Ben Fiesta 'da bile açıyorum yeri gelince :D (Çocuk kilitlerini aktif unutuyorum da :fiuw:)

Açmazmıyım :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Servet Aydın yazdı:

Test denmiş bildirim geldi

Servet abi benim arabayı test etti ve yakalım gitsin dedi buda öncesinde deneme atışları :D 

image.thumb.png.da6aa96d2413fe5625cb1ae8bfbe9f1a.png

• Beğen 2
  • Mutlu 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet abi benim arabayı test etti ve yakalım gitsin dedi buda öncesinde deneme atışları [emoji3] 

image.thumb.png.da6aa96d2413fe5625cb1ae8bfbe9f1a.png
Şu yüzdeki ifade Mona Lisa tablosunda bile yok. Mutluluğa bakar mısın [emoji16]
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Seni bile yakarım

İçim zaten yanıyor, dışımı da sen yak. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı

İyice dinliyorum sesi geçen kardeşim kullandı arka koltuğa geçtim dinledim ses eskisi gibi öyle belirgin bir ses değil ve difin olduğu yerden gelmiyor net.

Ama sanırım difi sökerken sol arka teker tarafından biraz vurdular porya bilyasının oraya, tekrar bir dinleyeceğim porya bilyasından çıkarsa kolay...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Furkan Avcı
Furkan Avcı yazdı:

İyice dinliyorum sesi geçen kardeşim kullandı arka koltuğa geçtim dinledim ses eskisi gibi öyle belirgin bir ses değil ve difin olduğu yerden gelmiyor net.

Ama sanırım difi sökerken sol arka teker tarafından biraz vurdular porya bilyasının oraya, tekrar bir dinleyeceğim porya bilyasından çıkarsa kolay...

Biraz zaman geçsin ben kıllanıyorum dedim ama zaman beni haklı çıkardı, ses (uğultu) barizleşince burdaki usta ile bir daha dinledik, tam anlayamadık ama difin şafta doğru olan ksımında var gibi dedik ( bunu denerken araç 30 km/s ile lifte haraket ettirildi) iyi dedim İstanbul'a taraf yolum düşünce giderim Diferansiyel Garaj'a. Ustayı aradım randevulaştık gittik.

Lifte kaldırdık arabayı gaz vermeden yürüttüler 5 km/s bile yoktur hız, abi gel dedi, sol arka tekerin oraya bir yanaştım bildiğin bariz ve tartışmasız ses porya bilyasından geliyor. Hızlı olunca tam belli değil sesin kaynağı, yavaş olunca net belli oldu.

Yani benim tahminim doğru çıktı.

Velhasıl, yarın arabanın yağ bakımı geldi, onunla birlikte sol arka porya bilyası değişecek bakalım mutlu sona ulaşacakmıyız? Dahada ses kesilmezse çokta üstüne gitmeyeceğim alıştım sese :) 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aracın altındayken arkada defransiyele yaklaşınca duyduysanız ne ala. yoksa metal gövdeli herşey sesi iletiyor arabanın altında. biz ml350 yi kaldırdık sesin kaynağını bulamadık mesela. sadece kabin içinden duyuluyor. ön otururken arkadan geliyor, arkada bagajın içinde otururken ise arkadan gelmiyor. en sessiz yer hatta.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Standart bakım yapıldı, sol arka porya değişti dün eve gelirken çevre yolunda bence hiç ses yoktu, bugün arabanın her yeri uğulduyor bence  :D 
Vazgeçtim artık ses mes dinlemiyorum... Lastik sesi bile acayip geliyor, sol lastikte 0.1 mm farkmı var acaba ses yapıyor :D :D gibi saçmalık derecesinde takıntı oldu.
Farklı birine arabayı denettireceğim @Mehmet Ozyurek@Servet Aydın Gebze tarafına geliyorum haftaya :) 

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

O ses kafaya yer etti mi psikolojik olarak da yapıyor. Yalpa sesine takardim ben de. Jant lastik kaç defa değiştim. Müziğe odaklan abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

O ses kafaya yer etti mi psikolojik olarak da yapıyor. Yalpa sesine takardim ben de. Jant lastik kaç defa değiştim. Müziğe odaklan abi :)

Sende Gebze'desin demi :spiteful:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...