İçeriğe Yönlendir

Oyuncu Mouse Seçimi

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

arkadaşlar merhaba, malum pandemiden dolayı bilgisayara ve oyunlar çocukların ayrılmaz parçası oldu. mümkün olduğunca bilgisayar oyunlarından uzak tutmaya çalışsam da günlük belirli saatlerde izin vermek durumunda kalıyoruz. Fatih'in doğum günü yaklaşıyor uzun zamandır oyuncu mouse istiyordu bende hediye olarak oyuncu mausu almak istiyorum. ancak konu hakkında hiç bir fikrim yok ne alınır ne için gerekli açıkçası onu da bilmiyorum. oynadığı oyunlar ROBLOX ve Minecraft tarzı oyunlar bu mausların tıklama oranları fazla oluyormuş bazı ek tuşlara atama yaparak daha kolay oynanıyormuş gibi bazı anlatımları var Fatih'in. arkadaşlarında olduğu için onlar daha ileri seviyelere gidebiliyormuş gibi bir sürü anlatımı var ancak dediğim gibi benim bek anladığım olaylar değil. 

sizce fiyatı fazla abartmadan hangi mausu almalıyım. 

arkadaşlarında aşağıda lingini verdiğim ürünler varmış bunlardan hangisini alayım veya siz bunun yerine şunu al diyeceğiniz ürün varmı 

razer deathadder

monster

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Rampage Phoenix

Rampage Greedy

Yukarıdaki iki mouse benim çocuklarımında kullandığı mouse'lardan, birisi roblox minecraft tarzı oynarken, diğeri call of duty tarzı oyunları seviyor. Tepki hızları iyi, kabloları uzun ve örgülü. Memnun kalırsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

steelseries'in kulaklığını kullanıyorum oldukça memnunum mouse'un da kaliteli olacağını düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

g300s alınmaz bence boşa yatırım olur diğer modellerde bu yaştaki çocuğa göre biraz fazla kaçar. bencede çin menşehli uygun fiyatlı olanlardan alabilirsin abi. örnek james donkey

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bloody ve diğerleri derim. ancak tüm fonksiyonları için ek paket satın alınıyor, 500 TL leri aşabilir olay.

veya

https://www.hepsiburada.com/exper-x9500-m612-oyuncu-klavye-mouse-set-p-HBV00000C347W,

gizli kahraman setidir, millet uyanmadan al, klavye ve mouse a da her türlü atama yapabiliyorsun. ışıklandırması ayarlı janjanlı hızlı response. kalvyedeki sol tuşalara alışınca da muhteşem şeyler oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Abi klavyeyi teyzesine karne hediyesi olarak aldırmıştı bir hafta önce takım değilde tek almak mantıklı olacak

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

abi affına sığınarak yazıyorum, ben küçüklüğümden beri bu olayı çok çektim, babam bana sormadan alsa üzülürdüm, bence almadan bi göstersen, heves ettiği çok pahalı değilde kardeşimizin gönlüne göre olsa, yine doğum günü hediyesi olarak kabul eder diye tahmin ediyorum :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Bahadır Taşpolat yazdı:

abi affına sığınarak yazıyorum, ben küçüklüğümden beri bu olayı çok çektim, babam bana sormadan alsa üzülürdüm, bence almadan bi göstersen, heves ettiği çok pahalı değilde kardeşimizin gönlüne göre olsa, yine doğum günü hediyesi olarak kabul eder diye tahmin ediyorum :) 

beraber karar vereceğiz onun istediği olacak ben sadece seçenek sunacağım kendi istediği ürün hangisi ise makul seviyede onu alırım büyük ihtimalle :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Hakan Yavaş yazdı:

Fatihin yaşını bilmemekle beraber biraz profesyonel ve oyun için tam uygun. Uyarlanabilir bir çok özelliği var. Ağırlığı bile balanslı olarak ayarlanabiliyor:)

https://www.vatanbilgisayar.com/logitech-g502-hero-gaming-mouse.html

Fatih 10 yaşında bu ürün için biraz büyümesi gerekiyor. :) oynadığı oyunlar için çok profesyonel kalır. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kazancıoğlu

fatihin beğenmesi ve çok istemesi üzerine https://www.monsternotebook.com.tr/pusatmouse/monster-pusat-v8/ mause aldık. biraz kullansın tecrübeleri buradan paylaşırız. 

ayrıca ilave olarak da kulaklık aldık. akşam şöyle bir deneyeyim dedim baya güzel geldi https://www.monsternotebook.com.tr/pusatkulaklik/pusat-kulaklik/ ileriki zamanlarda deneyimlerimi paylaşırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Osman Karasu
(düzenlendi)
Mehmet Cihat yazdı:

g300s alınmaz bence boşa yatırım olur diğer modellerde bu yaştaki çocuğa göre biraz fazla kaçar. bencede çin menşehli uygun fiyatlı olanlardan alabilirsin abi. örnek james donkey

Yıllardır G300S mouse kullanırım.Oyun için bir çocuğa fazla gelse de; düzgün kullanıldığında 5-7 yıl gibi bir kullanım ömrü var.Çocuklar ise; hemen hemen her isteklerinde aceleci davranıp isteklerinin hemen olmasını isterler.Yarın farklı bir oyun oynamak ister, alınan mouse çocuğun isteklerini karşılayamaz ve yeniden cepten bir para çıkar yeni bir mouse alınır.

Benim tavsiyem ileriye dönük bir mouse alınırsa hem bir defa para verilmiş olur hem de oyun oynayan çocukların isteklerini farklı araçlarda aramak önüne sermek gibi sorunlardan kurtulmuş olur.

Fiyat bakımından da aynı özellikteki bir çok mouseye göre oldukça makul olan G300S tavsiyemdir.Ayrıca yine G105 ve serisi klavye ile beraber alınması durumunda çocuğun önümüzdeki yıllar içerisindeki tüm isteklerine cevap verecek çerçevede çözüm sunulmuş olur, kafanız rahat eder.

Çocuk uyuduğu için karanlıkta çektim.

https://hizliresim.com/9hkm0x

Macro atamalarında bir çok tuş kombinasyonunu tek tıkla uygulamaya bastırabilme özellikleri yüzünden tercih edilir.Özellikle online oyunlarda macro klavye mouse ile oldukça avantaj sağlar oyuncular.Mekanik klavye mouse ile malesef eşit şartlarda hiç şansı olmaz muhtemelen çocukta bu yüzden istiyor😃

tarihinde Osman Karasu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Osman Karasu yazdı:

Yıllardır G300S mouse kullanırım.Oyun için bir çocuğa fazla gelse de; düzgün kullanıldığında 5-7 yıl gibi bir kullanım ömrü var.Çocuklar ise; hemen hemen her isteklerinde aceleci davranıp isteklerinin hemen olmasını isterler.Yarın farklı bir oyun oynamak ister, alınan mouse çocuğun isteklerini karşılayamaz ve yeniden cepten bir para çıkar yeni bir mouse alınır.

Benim tavsiyem ileriye dönük bir mouse alınırsa hem bir defa para verilmiş olur hem de oyun oynayan çocukların isteklerini farklı araçlarda aramak önüne sermek gibi sorunlardan kurtulmuş olur.

Fiyat bakımından da aynı özellikteki bir çok mouseye göre oldukça makul olan G300S tavsiyemdir.Ayrıca yine G105 ve serisi klavye ile beraber alınması durumunda çocuğun önümüzdeki yıllar içerisindeki tüm isteklerine cevap verecek çerçevede çözüm sunulmuş olur, kafanız rahat eder.

Çocuk uyuduğu için karanlıkta çektim.

https://hizliresim.com/9hkm0x

Moster mause pusat p8 aldık şimdilik baya memnun inşallah uzun yillar kullanacak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Serkan Toker
(düzenlendi)

Dün n11 isimli siteden bir tane logitech fare aldım Bugün geldi ama üstünde sadece logi yazıyor, kutusu bi acayip pat diye açıldı. Yorumlara fare teslim edilince baktım, çoğu kişi sahte demiş ama ayırt edici yer olarak açma kapama düğmesinin orada ki yeşil rengi yok diyorlar ama bana gelen farede orası yeşil. Foto eklemişler hepsinde logitech yazıyor bendeki farede logi yazıyor. Ambalaj ve fare üstündeki seri numaraları farklı, karekod var hiç bir şekilde okutulamıyor. Acaba bana da sahte mi kakaladılar yoksa yeni versiyonlarda logi mi yazıyor yoksa yeni versiyon sahte mi bilemedim. İade edeyim bari.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benim evde Logitech var onda da logi yazıyor iş yerinde olanlarda da logi yazıyor ama diğer ayrıntılara bişey diyemeyeceğim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Selçuk Bakış yazdı:

Benim evde Logitech var onda da logi yazıyor iş yerinde olanlarda da logi yazıyor ama diğer ayrıntılara bişey diyemeyeceğim.

İlk gördüğümde logitech'ten ayrılan bir çinli mühendis kendi markası yapmış sandım.. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Logi markasını kullanıyor firma artık tüm ürünlerinde harften tasarruf etmişler 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Logi markasını kullanıyor firma artık tüm ürünlerinde harften tasarruf etmişler 

Kendi sayfasına baktım orada logi yazanlar var hatta alta link koymuşlar hepsiorada dan al diye. Tıklıyorum yorumların hepsinde sahte demiş alanlar.. :D Sahteye yönlendiriyor ya da millet beni kuşkulandırıyor.. Faturada göndermemişler, faturasını isteyim de fare dursun olmazsa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Serkan Toker yazdı:

İlk gördüğümde logitech'ten ayrılan bir çinli mühendis kendi markası yapmış sandım.. :D 

Bende yan ürün sandım ilkinde 😅

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...