İçeriğe Yönlendir

Fiesta Flair Debriyaj Triger Değişimi

Serkan Çeliktaş

Recommended Posts

Serkan Çeliktaş

selamlar

2000 model fiesta flair kullanıyorum

Debriyaj seti triger seti buji değişimi olacaktır 1000 tl işçilik ücreti normal mi.parçalar 2000 tl tutuyor yakın zamanda bu işlemi yapan var mı

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Normal gibi ama az değil. Hem debriyaj hem trigerin işçiliği pahalıdır. İşlemin doğru yapılması 200-300 liradan önemlidir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yedek parçaya bişi diyemem ama işçilik o kadar tutar gibi servisin insafına kalmış artık 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ortalama olarak geçen yaz gördüğüm rakamlar 350 lira baskı balata, 300 lira triger seti değişimi ayrı zamanlarda yapılırsa. Eğer sürekli gittiğiniz bir yerse aynı zamanda yapılacaksa hepsi şuan belki 700-800 liraya yapılır. 

Mutlaka devirdaim ve bütün gergiler, v kayışı değişsin. Baskı balata değişirken bilya ve tercihen üst merkezi de değiştirin. Parçası ortalama 100 150 lira ama işçiliği fazladır, aradan çıkarırlar o kadar sökülmüşken. 

Luk baskı balata bilya setini 600 700 liraya

Eurorepar orjinal triger 400 500 liraya

Devirdaim orjinal 200 250

V kayışı 100 150 lira

Üst merkez 100 150 lira

Şanzıman yağı 150 lira (75w90 değil 75fe koyun vitesler soğukta zor geçer yoksa)

Fren hidroliği 20 lira

Balata spreyi vs 50 lira deseniz

1900- 2000 liraya yaklaşır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

1000 TL bir tık fazla gibi ama aşırı da değil. Bence en aşağı 800 falan tutar zaten 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ustanın neredeyse tam gününü alacak işlemler. 1000 lira işçilik normal gibi 

Yorum bağlantısı
Serkan Çeliktaş

aracın bakımları yapıldı Ancak yapan usta sente hatası yaptı arac 2 gün bu şekilde kullanmak zorunda kaldım aracın devirinde dalgalanmalar oluyordu tekrar sente ayarı yapıldı rölanti dalgalanması ortadan kalktı ancak motor güçsüz gibi geldi bu neden olabilir sentesi kaçık kullanmaktan dolayı motor zarar görmüş olabilir mi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Serkan Çeliktaş yazdı:

Bakımlar yapıldı ancak uğultu sesi v kayısının olduğu bölümden geliyor ve devirde dalgalanma başladı video gönderimi burada nasıl yapılıyor  

https://cloud.tapatalk.com/s/60290183b3434/vcompress_20210214_112834.mp4

Serkan Çeliktaş yazdı:

aracın bakımları yapıldı Ancak yapan usta sente hatası yaptı arac 2 gün bu şekilde kullanmak zorunda kaldım aracın devirinde dalgalanmalar oluyordu tekrar sente ayarı yapıldı rölanti dalgalanması ortadan kalktı ancak motor güçsüz gibi geldi bu neden olabilir sentesi kaçık kullanmaktan dolayı motor zarar görmüş olabilir mi

Selim Bilgin yazdı:

Normal gibi ama az değil. Hem debriyaj hem trigerin işçiliği pahalıdır. İşlemin doğru yapılması 200-300 liradan önemlidir. 

Yorum bağlantısı
Serkan Çeliktaş
selamlar
2000 model fiesta flair kullanıyorum
Debriyaj seti triger seti buji değişimi olacaktır 1000 tl işçilik ücreti normal mi.parçalar 2000 tl tutuyor yakın zamanda bu işlemi yapan var mı
3500 tl masraf ile işlem tamamlandı ancak usta trigerde sente hatası yaptı.bu sebeple araçta tekrardan sente ayari yapıp triger i monte etti bununla birlikte ön ve arka amortisör takımları direksiyon körükleri değişti.Arac motorundan ses geldiğini bunu ustaya sorduğunda normal olduğunu söyledi sanırım ustayı değiştirmek gerekiyor aracı bugün kullandım çekişi düştü yakıt arttı.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...