İçeriğe Yönlendir

Xiaomi Mop Pro - Roborock S6 Pure mi?

Tayfun Aydın

Recommended Posts

Tayfun Aydın
(düzenlendi)
Ercüment Yıldırım yazdı:
Tayfun Aydın yazdı:
Haritalandırma yaparken köşeleri gezmiyor mu? Çoklu haritalandırma kesin olacak dedi görevli arkadaş..

Lazerle haritalandırma yaptığı için gezmesi gerekmiyor. Tepesindeki zımbırtı dönüyor bildiğin gemi radarı gibi tarama yapıyor. Gezdiği yeri kaydetme mantığı değil yani. Sonrasında engelleri gezerken işaretliyor.

Anladım. Mop Pro da köşeleri gezerek haritalandırıyordu. Ben aslında geçen hafta kaynanaya aldım mop pro. Hanım illa bunu al al deyince araştırmadan aldım. Bilirsin hanımlar bir birlerinden etkilenir. Ona da arkadaşı illa mop pro alın demiş falan filan. Ama donanıma bakalım daha iyisi var mı? Nedir bu süpürge olayı araştırmak lazım. Ama bu tip teknolojik aletlerde şahsen çok aşırı da markaya bağımlı kalmayı sevmiyorum. Kendi telefonum XİAOMİ ama yani sonuçta daha iyileri olabilir. Yeter ki teknik servis ve parçası olsun onun dışında tamamen donanıma bakarım. Kullanıcı yorumlarına bakarım. Evlendiğimde de VESTEL almayın falan filan dediler evi komple VESTEL aldım valla 11 senedir de kullanıyorum. Kurutma makinesi, ankastre alma dediler araştırdım yine VESTEL aldım acaip memnunum. Arçelik alttan damacanalı sebil aldım bin pişman oldum. Philips 32" smart tv aldım bin pişman oldum. Dreame ye de bakacaz artık..

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Anladım. Mop Pro da köşeleri gezerek haritalandırıyordu. Ben aslında geçen hafta kaynanaya aldım mop pro. Hanım illa bunu al al deyince araştırmadan aldım. Bilirsin hanımlar bir birlerinden etkilenir. Ona da arkadaşı illa mop pro alın demiş falan filan. Ama donanıma bakalım daha iyisi var mı? Nedir bu süpürge olayı araştırmak lazım. Ama bu tip teknolojik aletlerde şahsen çok aşırı da markaya bağımlı kalmayı sevmiyorum. Kendi telefonum XİAOMİ ama yani sonuçta daha iyileri olabilir. Yeter ki teknik servis ve parçası olsun onun dışında tamamen donanıma bakarım. Kullanıcı yorumlarına bakarım. Evlendiğimde de VESTEL almayın falan filan dediler evi komple VESTEL aldım valla 11 senedir de kullanıyorum. Kurutma makinesi, ankastre alma dediler araştırdım yine VESTEL aldım acaip memnunum. Arçelik alttan damacanalı sebil aldım bin pişman oldum. Philips 32" smart tv aldım bin pişman oldum. Dreame ye de bakacaz artık..
Elektronik cidden şans biraz. Babamlara Vestel TV aldım canavar gibi. Parasına göre çok iyi çıktı. Bende senin gibiyim daha düşük donanıma sadece markasından dolayı niye fazla para vereyim. Kadınlar çoğu demeyeyim, maalesef onun ki buymuş benimki onunkinden aşağı olmamalı şu olmalı diye saçma mantıksız bir yaşam felsefeleri var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Elektronik cidden şans biraz. Babamlara Vestel TV aldım canavar gibi. Parasına göre çok iyi çıktı. Bende senin gibiyim daha düşük donanıma sadece markasından dolayı niye fazla para vereyim. Kadınlar çoğu demeyeyim, maalesef onun ki buymuş benimki onunkinden aşağı olmamalı şu olmalı diye saçma mantıksız bir yaşam felsefeleri var.
Bu işin ağababaları irobot, ecovacs gibi firmalar, onlarda iyi para. Aynı özelliklere sahip xiaomi daha uygun fiyata geliyor.
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Bu işin ağababaları irobot, ecovacs gibi firmalar, onlarda iyi para. Aynı özelliklere sahip xiaomi daha uygun fiyata geliyor.
F/P ürün olarak şuan dreame yı seçtik. İnternette ararken karşıma hep Xiaomi dreame vacuum diye çıkıyor. İlerleyen dönemde performansından birşey kaybetmezse sorun yok. Abimde S5 Max var görünürde ondan aşağı bir yanı yok. Fiyat olarak arada 1000tl fark var. O parayla çoluğa çocuğa birşey alırım [emoji16]
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

İlk haritalandırma çok önemli cihazın evi eşyaları tanıması için. Cihazı evde  İlk kullandığınızda çıkardığı  harita hep hafızada oluyor, bizim cihazda bir seferlik köşe al modunda çalıştırdığınızda, çok kısa sürede haritayı kusursuzca yapıyor. sürekli her seferinde yeni harita çıkarmıyor,  ilk kullanımda kurulumda  ev düzenli olmalı orta yerlerde fazla eşya olmamalı, perdeler uzunsa bir seferliğine kaldırılmalıdır, kablolar toplanmalı, girmesini istediğiniz her oda açık olma, aynaların üstü ve parlak krom kaplı yansıtma özelliği olan, kanepe, koltuk, masa ayakları bir seferliğine kapanmalıdır. harita çıkarılınca yasak bölgeler işaretlenmeli, odalar isimlendirilmelidir. Lidar sensörü büyük özellik katıyor tanıdığı haritadaki değişiklikleri algılanmasına  yardım ediyor siz salonun ortasında oturuyorsanız size dokunmadan yanınızdan geçerek işine devam ediyor, almadığı yeri  tekrar gelip alıp işi bitiriyor inatçı 😇

Viomi v3 cihazım çok memnunum.

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
İlk haritalandırma çok önemli cihazın evi eşyaları tanıması için. Cihazı evde  İlk kullandığınızda çıkardığı  harita hep hafızada oluyor, bizim cihazda bir seferlik köşe al modunda çalıştırdığınızda, çok kısa sürede haritayı kusursuzca yapıyor. sürekli her seferinde yeni harita çıkarmıyor,  ilk kullanımda kurulumda  ev düzenli olmalı orta yerlerde fazla eşya olmamalı, perdeler uzunsa bir seferliğine kaldırılmalıdır, kablolar toplanmalı, girmesini istediğiniz her oda açık olma, aynaların üstü ve parlak,kanepe,koltuk, masa ayakları bir seferliğine kapanmalıdır. harita çıkarılınca yasak bölgeler işaretlenmeli, odalar isimlendirilmelidir. Lidar sensörü büyük özellik katıyor tanıdığı haritadaki değişiklikleri algılanmasına  yardım ediyor siz salonun ortasında oturuyorsanız size dokunmadan yanınızdan geçerek işine devam ediyor, almadığı yeri  tekrar gelip alıp işi bitiriyor inatçı [emoji56]. 

Viomi v3 cihazım çok memnunum.
V3 te güzelmiş evet.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
asla.... ne zaman süpüreceğime ben karar veirirm, gün dayatılamaz, direnmek hakkımız, istediğim deterjanı da seçerim kimse karışamaz...
Siz çok bilgili bir abiye benziyorsunuz. Bekarlar için var mı tavsiyeniz?
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
asla.... ne zaman süpüreceğime ben karar veirirm, gün dayatılamaz, direnmek hakkımız, istediğim deterjanı da seçerim kimse karışamaz...

Siz çok bilgili bir abiye benziyorsunuz. Bekarlar için var mı tavsiyeniz?

evdekal 🥳

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

84ecd14ae3538e16db438959a57450a8.jpg
Bizim v3 ü bir haftada anca çözdük. Menü İngilizce olunca biraz zorlandık. Şimdi sıkıntı yok. Halılar biraz kalın olunca halılarda biraz zorlanıyor. Tek sıkıntısı bu. Şimdi çok memnunuz. Ev 220 m2 tek şarjda bitiriyor evi. Güya biz çok tititiz içinden ilk çıkanları görünce şok olmuştuk. Bence her evde olması gereken bir alet. Eşim iki günde bir elektrik süpürgesi çalıştırırdı hem yorulurdu hem zamanı giderdi. Şimdi aldığımızdan beri evde elektrik süpürgesi çalıştırmıyor bana neden önceden almadık bunu diye dert yanıyor. [emoji4]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
84ecd14ae3538e16db438959a57450a8.jpg
Bizim v3 ü bir haftada anca çözdük. Menü İngilizce olunca biraz zorlandık. Şimdi sıkıntı yok. Halılar biraz kalın olunca halılarda biraz zorlanıyor. Tek sıkıntısı bu. Şimdi çok memnunuz. Ev 220 m2 tek şarjda bitiriyor evi. Güya biz çok tititiz içinden ilk çıkanları görünce şok olmuştuk. Bence her evde olması gereken bir alet. Eşim iki günde bir elektrik süpürgesi çalıştırırdı hem yorulurdu hem zamanı giderdi. Şimdi aldığımızdan beri evde elektrik süpürgesi çalıştırmıyor bana neden önceden almadık bunu diye dert yanıyor. [emoji4]
Süpürmekten arta kalan zamanda başımızın etini yemezlerse iyidir [emoji1]
  • Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Süpürmekten arta kalan zamanda başımızın etini yemezlerse iyidir [emoji1]

Sus sus duymasınlar[emoji23]
  • Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Arda Bülent Güzel yazdı:

içinden ilk çıkanları görünce şok olmuştuk. 

Bu durum bizde de oldu :) 

Aynı gün öğlen süpürülen evin akşamında çalıştırmıştım :) 

Süpürgeden çok arkadaki mini hamam daha çok ilgimi çekti :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu durum bizde de oldu :) 

Aynı gün öğlen süpürülen evin akşamında çalıştırmıştım :) 

Süpürgeden çok arkadaki mini hamam daha çok ilgimi çekti :) 

Meslek kısmına bakarsanız anlarsınız :)

Bal tutan parmağını yalar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bu durum bizde de oldu [emoji4] 
Aynı gün öğlen süpürülen evin akşamında çalıştırmıştım [emoji4] 
Süpürgeden çok arkadaki mini hamam daha çok ilgimi çekti [emoji4] 

Hamam çok basit bir uygulama aslında. Oturma alanının altında duş için gelen sıcak su borusunu dolaştırıyorsun ve üzerine mermeri koyuyorsun bu kadar basit. Masrafsız bir uygulama. (Tabi ilk inşaat yapılırken düşünülürse masrafsız. Sonradan yapılırsa kırma ve boru işi masraflı olur.)
Tabi bir adet kurna koyup işi bitiriyorsun.
Ben duş almayı tam sevmiyem. Eski tip yıkanmayı daha çok seviyem. [emoji4]
Meslek kısmına bakarsanız anlarsınız [emoji4]

Dimi kendi işimiz kendi evimize özel bir şey yapmayalım mı. Ama tüm bina sakinlerinde var bu uygulama. Kendi yaptığım inşaatlarda bu mini hamam işini tüm dairelere yapıyorum.
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Dimi kendi işimiz kendi evimize özel bir şey yapmayalım mı. Ama tüm bina sakinlerinde var bu uygulama. Kendi yaptığım inşaatlarda bu mini hamam işini tüm dairelere yapıyorum.
Olduğun bölgede genelde yapılan evler minimum 200m2 olunca onu koymak çok sorun değil. Istanbul da 80m2 eve koy bakalım koyabilecek misin abi[emoji1]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Emrah Altun yazdı:

Meslek kısmına bakarsanız anlarsınız :)

Evet fotoğrafı görünce ilk baktığım yer meslek kısmı oldu zaten :)

Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben duş almayı tam sevmiyem. Eski tip yıkanmayı daha çok seviyem. emoji4.png

Güzel bir uygulama bence de 👍

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Olduğun bölgede genelde yapılan evler minimum 200m2 olunca onu koymak çok sorun değil. Istanbul da 80m2 eve koy bakalım koyabilecek misin abi[emoji1]

İstanbulda 80 m2 evede koyarım. Tüm odalardan toplam 2 m2 çal banyoya o 2 m2 koy aha sana hamam. O hamamın kapladığı alan 2-3 m2 arası.
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

İstanbulda 80 m2 evede koyarım. Tüm odalardan toplam 2 m2 çal banyoya o 2 m2 koy aha sana hamam. O hamamın kapladığı alan 2-3 m2 arası.
Abi balkon bile koymuyorlar oda 1m2 fazla görünsün diye. Hiç yaparlar mı öyle birşey
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Arda Bülent Güzel yazdı:

Hamam çok basit bir uygulama aslında. Oturma alanının altında duş için gelen sıcak su borusunu dolaştırıyorsun ve üzerine mermeri koyuyorsun bu kadar basit. Masrafsız bir uygulama. (Tabi ilk inşaat yapılırken düşünülürse masrafsız. Sonradan yapılırsa kırma ve boru işi masraflı olur.)
Tabi bir adet kurna koyup işi bitiriyorsun.
Ben duş almayı tam sevmiyem. Eski tip yıkanmayı daha çok seviyem. emoji4.png

Hocam ama niş eksik onu da yapın tam olsun :D:D:D 

Şaka bir yana benim de iki banyom vardı yeni yaptırdım vallahi varya inşaat deyince midem bulanmaya başlıyor artık. Bu arada 220 m2 evi tek şarjda süpermiş. Silme de yapıyor mu hocam tek şarjda? Yani tek şarjda hem silme hem de süpürme mi yapıyor?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Hocam ama niş eksik onu da yapın tam olsun [emoji3][emoji3][emoji3] 

Şaka bir yana benim de iki banyom vardı yeni yaptırdım vallahi varya inşaat deyince midem bulanmaya başlıyor artık. Bu arada 220 m2 evi tek şarjda süpermiş. Silme de yapıyor mu hocam tek şarjda? Yani tek şarjda hem silme hem de süpürme mi yapıyor?

Maalesef tek şarjla silme ve süpürmeyi bitiremiyor.
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Bugün geldi ürün. Özellikle halıyı görünce gücü arttırması ve çekiş gücüne hayran kaldık. 3000Pa yı ciddi hissettiriyor. Şu anda odaları gezmeyle ve temizlemeyle meşgul. Mop Pro mesela köşeleri gezerek haritalandırıyordu bunda öyle bir şey yok. Sensör direk haritalandırıyor Ercüment hocamın da dediği gibi.. Bakalım nasıl olacak. Bu arada 10cm olan yerlere silme de olda girip çıkıyor bakalım :)Yanında da alından ölçen ateş ölçer hediye göndermişler. Sağolsunlar :)

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Tayfun Aydın yazdı:

Bugün geldi ürün. Özellikle halıyı görünce gücü arttırması ve çekiş gücüne hayran kaldık. 3000Pa yı ciddi hissettiriyor. Şu anda odaları gezmeyle ve temizlemeyle meşgul. Mop Pro mesela köşeleri gezerek haritalandırıyordu bunda öyle bir şey yok. Sensör direk haritalandırıyor Ercüment hocamın da dediği gibi.. Bakalım nasıl olacak. Bu arada 10cm olan yerlere silme de olda girip çıkıyor bakalım :)Yanında da alından ölçen ateş ölçer hediye göndermişler. Sağolsunlar :)

Güle güle kullanalım :D

Aynen ateş ölçer bende de çıktı.

Haritalandırması muazzam bence. Sonrasında engelle karşılaşırsa haritaya engel olarak ekliyor.

Altına giremez dediğim koltukların arkasından girip arkasından çıktı çok şaşırdım buna.

Bazı koltukların yüksekliğiyle oynamam gerekecek belli oldu ;)

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Ercüment Yıldırım yazdı:

Güle güle kullanalım :D

Aynen ateş ölçer bende de çıktı.

Haritalandırması muazzam bence. Sonrasında engelle karşılaşırsa haritaya engel olarak ekliyor.

Altına giremez dediğim koltukların arkasından girip arkasından çıktı çok şaşırdım buna.

Bazı koltukların yüksekliğiyle oynamam gerekecek belli oldu ;)

Ben 1 yerle oynadım ancak tabii hepsiyle oynamak zor. internette ayaklar dolanıyor ama örnek olarak koltuk takımının ayaklarıyla bu işi yapan kişinin ilgilenmesi lazım zira biz yaparsak biaz kötü durur bence. Ancak ufak tefek şeyleri yaptım. Şu anda salonda sadece 2 koltuğun altına giremiyor o kadar. Diğer yerlerde de problem yine koltuk ve yataklar. Onun dışında geziyor. 110 m2 süpürme alanı var evimin normalde dün evi komple yaptırdım 65-66 m2 temizlemiş demek ki gerisinin altına giremiyor..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu elektrikli süpürgeler başıma bela oldu. Alan instagramda paylaşıyor.  Hanımda görüp özeniyor. Ne güzel Silent serisi Arçelik süpürgem var. Hanım bunları görüp görüp istiyor. Nasıl bir viral olduysa her yerde karşımıza çıkıyor. Komşularda almış, vızır vızır çalışıyor. Aletin fiyatı neredeyse eşimin bir aylık maaşı kadar.  Robot süpürgeye 1 aylık maaşını vermesinde istemiyorum :( . Zaten evde otur ,işte otur yağlandık. Süpürmeyide robota yaptırsak hepden obaz oluruz :8 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Tayfun Aydın yazdı:

Ben 1 yerle oynadım ancak tabii hepsiyle oynamak zor. internette ayaklar dolanıyor ama örnek olarak koltuk takımının ayaklarıyla bu işi yapan kişinin ilgilenmesi lazım zira biz yaparsak biaz kötü durur bence. Ancak ufak tefek şeyleri yaptım. Şu anda salonda sadece 2 koltuğun altına giremiyor o kadar. Diğer yerlerde de problem yine koltuk ve yataklar. Onun dışında geziyor. 110 m2 süpürme alanı var evimin normalde dün evi komple yaptırdım 65-66 m2 temizlemiş demek ki gerisinin altına giremiyor..

Yükseltme konusunda ben sorun yaşayacağımı düşünmüyorum çünkü olanların bir kısmını söküp düzeltmiştim. sağolsun koltukları getirenler eğri büğrü takmışlardı.

yatak odası ve banyo hariç dolaştırdım toplamda 35m2 alan çıktı. tahmin ettiğim gibi aşağı yukarı.

salonda berjerlerin altı bir tık daha yüksek girdi ama diğer 3lü ve 2li de giremedi. oturma odası çekyatlarda alçak onlarda iptal. kalan 35m2 alanı 30-35 arası bir sürede bitirdi ve şarjı daha çoktu. halıları kaldırsam üstüne mop ta yaptırabilirdim.

Ama alet gayet güzel performanslı çalışıyor.

Güncelleme yapmadıysan yapma :D

Çünkü sanki bir tık bağlantı yavaşlaması başladı gibi(Bunu geç söylemedim umarım)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...