İçeriğe Yönlendir

Opet Motor Yağı

Melih GÜLKAYA

Recommended Posts

Melih GÜLKAYA

Arkadaşlar selamın aleyküm.Opet fullmax 5w30 motor yağını inceledim de aracım için(Courier 1.5 euro5) hep tipik özellikleri diğer markalar ile benzer hem de kullanma kılavuzunda yazan spesifikasyonu karşılıyor.Yağ hakkında görüşleriniz nedir ?

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

FMY yağları da Opetin ve dediğiniz gibi uygundur. Ben 1.5 dizel fiestada kullandım 15000 km kadar hiçbir sorun olmadı. Sonra başka markada kampanya denk gelmişti onu tercih ettim. 

Eğer bakım sürelerine dikkat ediyorsanız ve rakamı diğer markalara göre avantajlı ise rahatlıkla kullanılır. 

Yorum bağlantısı
Melih GÜLKAYA
(düzenlendi)

10.000 km bulmasa da senede bir değişiyorum filtre ve motor yağını. Gönül rahatlığı ile kullanabilirim o zaman.Bir de FMY ile Opet yağı aynı yağ mı?Bazı yerlerde aynı olduğunu okudum da. Teknik bilgi formunda özellik rakamları aynı değil.Ben direkt aynı yağ olduğunu düşünmüyorum.

tarihinde Melih GÜLKAYA tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ali Darbaz

Bu sene, motor yağı maliyetleri düşürmek için bu dexos 2 olanı almak istiyorum. 260 tl gibi bir etiketi var.  Chevrolet Cruze için tavsiye edermisiniz. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Opet kötü yağ üretmez. Ama bana sorarsan Shell Helix al Ali.

Yağ filtrem hazır, 15000 km olunca değişimi yapacam. Sadece yağ değişicem. Hava filtresi daha yeni değişti . 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bu sene, motor yağı maliyetleri düşürmek için bu dexos 2 olanı almak istiyorum. 260 tl gibi bir etiketi var.  Chevrolet Cruze için tavsiye edermisiniz. 

Total yağ sana uyuyor mu?

Koray Demir yazdı:

Koç kaliteli bir şey üretmez. En azından yurt içine vermez

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ağır olmadı mı bu. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ürettikleri ford transitler kaya gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yok daha neler. Dandik araba olsaydı , dağ daş egea olmazdı. Biz bir akım yarattık, Enişte Doblosu, Taksici Egeası, Karavancının transiti... Millet eşemek için Opet benzin istasyonlarında duruyor :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Yok daha neler. Dandik araba olsaydı , dağ daş egea olmazdı. Biz bir akım yarattık, Enişte Doblosu, Taksici Egeası, Karavancının transiti... Millet eşemek için Opet benzin istasyonlarında duruyor :D

Cem Yılmaz da önemli marka, kabul etmek lazım :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben son 2 bakımdır 10/40 opet kullanıyorum. Bi yamuğunu görmedim. Diğer markalarla özelliklerine baktım çok yakın özellikteler. Bu değerler dışında kimini dandik kimini harika yapan nedir?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ford ile fiat arabalarının amblemlerinde şu logo neden yok? 

images?q=tbn:ANd9GcSFARNPlIvoyBSHyMz7hQh

ülkenin en büyük istihdam kaynağı ama ben hiçbir zaman kendi ürettiği ürünlerden memnun kalmadım. 

Şu yağ senin araban için özel üretilmiş 

https://www.lubs-products-database.total.com/gallery/ORIGINALS/visuels/pdfs/TDS_TOTAL_QUARTZ INEO MDC 5W-30_CUP_202102_TR_TUR.pdf

bu da shell’in gm dexos 2 yağı. Shell iyidir. Ucuzdur

https://www.shell.com.tr/suruculer/madeni-yaglar/helix-binek-arac-motor-yaglari/helix-tam-sentetik-motor-yaglari/shell-helix-ultra-professional-ag-5w-30.html

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ford ile fiat arabalarının amblemlerinde şu logo neden yok? 
ülkenin en büyük istihdam kaynağı ama ben hiçbir zaman kendi ürettiği ürünlerden memnun kalmadım. 

Şu yağ senin araban için özel üretilmiş 

https://www.lubs-products-database.total.com/gallery/ORIGINALS/visuels/pdfs/TDS_TOTAL_QUARTZ INEO MDC 5W-30_CUP_202102_TR_TUR.pdf

bu da shell’in gm dexos 2 yağı. Shell iyidir. Ucuzdur

https://www.shell.com.tr/suruculer/madeni-yaglar/helix-binek-arac-motor-yaglari/helix-tam-sentetik-motor-yaglari/shell-helix-ultra-professional-ag-5w-30.html

yahu logoyla ne yapacaz . Olsa ne olur, olmasa ne olur. Alan memnun, satan memnun. Toyotanda sabancı logosu varmı . İllaki kıyıda köşede vardır logo . Hem logo olunca araba azmı yakacak. Gene romanya ve rusyadan gelen benzinle yürüteceksin. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erman Uzun

Ben bu yılki bakımda (1.6.thp) opet yağ kullandım bmw için olandan 5.30 memnunum doğrusu 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

yahu logoyla ne yapacaz . Olsa ne olur, olmasa ne olur. Alan memnun, satan memnun. Toyotanda sabancı logosu varmı . İllaki kıyıda köşede vardır logo . Hem logo olunca araba azmı yakacak. Gene romanya ve rusyadan gelen benzinle yürüteceksin. 

Toyotasa :) 

fiat ford adamların kontrolünde tasarlanıyor onaylanıyor üretiliyor. Ford fiat kapandı, fabrika kapanır. O yüzden koç’un değil diyorum. Koç’un ürünleri gibi lanse etmek doğru değil. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...