İçeriğe Yönlendir

C-Max 2012 Titanium X Elektrikli Direksiyon Tamiri

Umut Sam

Recommended Posts

Umut Sam

Merhaba,

2012 Model C max aracımda bozuk yollarda lokurtu sesi yapıyor, alt takımı kontrol ettirdiğimde sorun olmadığını söylüyor usta.

Ufak bir araştırma yaptığımda elektrikli direksiyon tamirinin sıkıntılı olduğunu yazan çok insan olmuş.

youtube da dolaşırken bir firmaya rastladım, whatsapp hattından şikayetimi yazdım.

Sağolsunlar ertesi gün öğlen gibi aradılar, uzun uzun konuştuk tamiri olma durumu söz konusu ise 800tl değişmesi gerekiyor ise 5500 tl dedi 

Lokurtu sesi ile ilgili olarak bu tarz bir işlem yaptıran oldu mu aranızda?

Mesajın linki
Metin Taşcı

Ben ilk önce alt takımı yeniler ses yine devam ediyorsa direksiyon işine girişirdim

• Beğen 1
Mesajın linki
Mustafa Yanar

Direksiyona gelinceye kadar lokurtu yapacak çok parça var, ucuzdan başlayarak yürüyen aksamla başlayın. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Ahmet İhsan Akşen

Melesef focus dizel de öyle. Alt takımı yenilemek işe yaramıyor direksiyondan geliyorsa ses. 2 sene önce 599 TL civarıydı, ustam yaptırma boşuna yine başlar dedi öyle duruyor. Özellikle daha dönüşte bozuk yolda geliyor ses.

• Beğen 1
Mesajın linki
İnan Çınar

Aynı ses  2013 c max aracımda da var. Kronik diye bahsedilmişti bir ara.  Kışlık lastikle daha belirgin bu ses. Aracı sıfır almıştık ama  ilk yıllarından beri var aynı ses. Şu an 150 bin km.de. Gelişmelerle ilgili bilgilendirseniz sevinirim.

Mesajın linki
Emre Sutay

Bendeki 2011 modelde sol on tekerde bir ses var ancak her zaman gelmiyor. Ani bir cukur yada tumsekte az bir ses geliyor.
Yetkili servis ve sanayide lastikleri degistirdigim yerde (rot balans da var) gosterdim alt takimlar saglam dediler.
Direksiyon yada amontisor kulemi acaba diye aklimdan geciyor ancak her zaman denk gelmedigim icin problem olmuyor.
Hatta gosterdigim yerlerde sesi yakalamak icin ugrastik ses gelmemisti.

Mesajın linki
Can Tuncay

Herkese iyi akşamlar,

Benim aracımda da aynı durum mevcut. 17inch orjinal jant ile yaz  lastiklerimi kullanıyorum. 16 inch jant takımı ile de kışlıkları.  16 inch jantlarda ses daha az ve direksiyondaki takırtı bitiyor (lastik ebadı 205.55.16) orjinal ebata( 215.50 17) ye geçince ses tekrar başlıyor. Servisteki ustama sorduğum da yanak kısmının dar olması bu tarz sesler çıkarmasına sebep olur demişti.

Birde aracınızda otomatik park etme var ise bu tamir işini iyin düşünün derim. Bende oluşan sesi ön viraj lastiklerinin değişimi ile baya azaltmıştık.

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek
Can Tuncay yazdı:

Herkese iyi akşamlar,

Benim aracımda da aynı durum mevcut. 17inch orjinal jant ile yaz  lastiklerimi kullanıyorum. 16 inch jant takımı ile de kışlıkları.  16 inch jantlarda ses daha az ve direksiyondaki takırtı bitiyor (lastik ebadı 205.55.16) orjinal ebata( 215.50 17) ye geçince ses tekrar başlıyor. Servisteki ustama sorduğum da yanak kısmının dar olması bu tarz sesler çıkarmasına sebep olur demişti.

16" olan lastik yol kusurlarını sönümlüyor kendi üstünde yok ediyor. 

17" bunu başaramıyor.

Lastik havası da etkendir. Lastik markası da etkendir. 

Ama asıl olan, arabada bozuk parça olduğudur. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Can Tuncay
Mehmet Ozyurek yazdı:

16" olan lastik yol kusurlarını sönümlüyor kendi üstünde yok ediyor. 

17" bunu başaramıyor.

Lastik havası da etkendir. Lastik markası da etkendir. 

Ama asıl olan, arabada bozuk parça olduğudur. 

Doğru söze diyecek bir şey yok Mehmet Bey. Sorun yaşayan bunca kullanıcı varken üretici firmanın geçiştirici cevaplar vererek olayı yokmuş gibi değerlendirmesi de olayın bir üzücü boyutu.

• Beğen 1
Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...