İçeriğe Yönlendir

Volvo Aracıma Ses Sistemi

Ulaş Akduman

Recommended Posts

Ulaş Akduman
Furkan Bakırel yazdı:
Ulaş Akduman yazdı:
Bu çıkışlar çok fazla etkiler mi sesi ? Kalite veya yükseklik olarak 

Paynır yunus 90 larda kaldı bahse konu olan cihaz işlemcili bir cihaz.

Valla 90larda kaldı diyorsan arkadaşımın tesisatını kesinlikle dinlemen lazım :)) işlemcisi olan her cihaz akıllı olmuyor tüm EQ ayarları vesaire var ve şuan ki fiyatları bile hala düşmeyen teyptir yunus serisi 

Yorum bağlantısı
Ulaş Akduman
Sermet Gündoğdu yazdı:

nakamichi nam 1310 bildiğimiz nakamichi değil tablete ses çıkışı koymuşlar gibi,benim tavsiyem 3 rca çıkışı olan 1din bir teyp almaniz.Kendi aracımda Alpine 9886 ve pxa h100  işlemci var ses ayar seçeneği fazla, zevkinize göre hassas ayar yapabilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim fakat eski kasa teyp yerine double istememin sebebi aracın double teyp yerine slim kasa teyp koyduğumda boş kalacak oraya göz yapsam bile hoş olmayacak biraz görüntüyede önem veriyorum açıkçası bir arkadaşım önerdi nakamichi nam 1310 teybi bilmiyorum kafam fazlasıyla karıştı kendime 4v 3 amfi çıkışlı teyp bulamıyorum nasıl aratıcam vs bilmediğim için varsa öneriniz böyle double bakarım

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Valla 90larda kaldı diyorsan arkadaşımın tesisatını kesinlikle dinlemen lazım :)) işlemcisi olan her cihaz akıllı olmuyor tüm EQ ayarları vesaire var ve şuan ki fiyatları bile hala düşmeyen teyptir yunus serisi 
Peki [emoji846] .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kendi arabamda Pioneer DEH X2750UI Mixtrax kullanıyorum, double din teyplerde bu kaliteyi alamadım ama tabii tercih sizin, yerinizfe olsam tek din kaliteli bir teyp, altta kalan göze de 3 lü pod yaptırırdım, turbo basınç, yağ sıcaklığı birde egt saati. Zaten araba 5 silindir turbo, egzoz falanda yapacaktınız, mis gibi olur. 

Yorum bağlantısı
Ulaş Akduman
Furkan Bakırel yazdı:

Peki emoji846.png .

Yinede fikriniz için teşekkür ederim terslemek gibi olmasın ama eski cihazlar yenilere göre biraz daha kaliteli ve sağlam olabiliyor buda bir gerçek maalesef...

Ebrar Tüfek yazdı:

Kendi arabamda Pioneer DEH X2750UI Mixtrax kullanıyorum, double din teyplerde bu kaliteyi alamadım ama tabii tercih sizin, yerinizfe olsam tek din kaliteli bir teyp, altta kalan göze de 3 lü pod yaptırırdım, turbo basınç, yağ sıcaklığı birde egt saati. Zaten araba 5 silindir turbo, egzoz falanda yapacaktınız, mis gibi olur. 

Evet güzel fikir fakat turbo basınç saatim aracın kendi göstergesinde var kaç bar bastığı yazmasada basıncın hazır olup basılıp basılmadığını gösteriyor. Onun haricinde birde sürücü direğinde subarudan sökülmüş detaylı  turbo saatim, yağ ve hararet saatim var şuanlık o bölüme olursa toggle switch panel yapabilirim fakat nedense slim kasa teybin kötü duracağı kanatindeyim bilemiyorum şuanlık fazlasıyla araştırdım artık uygulamayada geçmek istiyorum double teybide uyguna buldum açıkçası 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Furkan Bakırel yazdı:

Peki emoji846.png .

Gerçek ses kalitesi dinlememiş, doğaldır 🤗

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

b34a119a4be05379ee1d911b0a693927.jpg
Benim tesisat arka koltukta böyle iki anfi arasına çoklu sigorta koyarak dağıtım yaptım.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ulaş Akduman
Hakan Tarım yazdı:

Gerçek ses kalitesi dinlememiş, doğaldır 🤗

Kral o kadar iyi mi ya

Ferit Erken yazdı:

b34a119a4be05379ee1d911b0a693927.jpg
Benim tesisat arka koltukta böyle iki anfi arasına çoklu sigorta koyarak dağıtım yaptım.

Sistemini beğendim abi mantıklı geldi şuan görseli görünce aküden 1 tane 4 ag kablomu geliyor sigorta girişine ? Sonrada dağılıyor 2 amfiye - +olarak sanırım

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Benden tavsiye, sakın dandik ses kablosu alma. Alacaksan benim gibi kaynak kablosu al dışına ekstradan izole geçir ömürlük iş olsun. Arkaya 16mm ve Dağıtım sigortasından anfilere 10mm kesitinde kablo çektim. Aynen aküden arkdaki dağıtım sigorta kutusuna oradan anfilere.

Yorum bağlantısı
Ulaş Akduman
Ferit Erken yazdı:

Benden tavsiye, sakın dandik ses kablosu alma. Alacaksan benim gibi kaynak kablosu al dışına ekstradan izole geçir ömürlük iş olsun. Arkaya 16mm ve Dağıtım sigortasından anfilere 10mm kesitinde kablo çektim. Aynen aküden arkdaki dağıtım sigorta kutusuna oradan anfilere.

Zaten benimde amacım ömürlük olması bu son yapıcaklarımdan sonra daha ses sistemine dokunmak istemiyorum en mantıklısıda bu yoksa ipin ucu yok. Fakat şunu anlayamadım tam olarak aküden sigorta kutusuna giren kablo 16mm değil mi benim aküden gelen kablom 4 ga kablo tamamen sac eğer aynıysa ek bir güç kablosu kullanmayacağım 2 amfi destekliyorsa bu kablo

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ulaş Akduman yazdı:

Kral o kadar iyi mi ya

Aracımda ana ünite bile kullanmıyorum 😁

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
 nakamichi nam 1310 bildiğimiz nakamichi değil tablete ses çıkışı koymuşlar gibi,benim tavsiyem 3 rca çıkışı olan 1din bir teyp almaniz.Kendi aracımda Alpine 9886 ve pxa h100  işlemci var ses ayar seçeneği fazla, zevkinize göre hassas ayar yapabilirsiniz.
Alpine candir ama ayar isine girince kanser ediyor bir dönem 9812 kullanmistim ayar yüzünden satmistim[emoji2]sonra 9700 aldim piommer
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Uğur Çınar yazdı:

Alpine candir ama ayar isine girince kanser ediyor bir dönem 9812 kullanmistim ayar yüzünden satmistimemoji2.pngsonra 9700 aldim piommer

Beceriksiz 🤣🤣🤣

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Beceriksiz [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Abi bin bir türlü ayar vardi bir yeri düzeltiyorum bir yer bozuluyor Dun [emoji2][emoji2]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Uğur Çınar yazdı:

Alpine candir ama ayar isine girince kanser ediyor bir dönem 9812 kullanmistim ayar yüzünden satmistimemoji2.pngsonra 9700 aldim piommer

Yağmurdan doluya geçmişsinya kardeşim 9700 de kanser etmese de sıtma edebilir. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Yağmurdan doluya geçmişsinya kardeşim 9700 de kanser etmese de sıtma edebilir. [emoji4]
Yok cok memnunum özellik le ayar mikrofonu var kendi kendine yapiyor herseyi [emoji2][emoji2][emoji2]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...