İçeriğe Yönlendir

Bu Nasıl Bir Tuzak...Pes Artık..

Metin Mankal

Recommended Posts

Hamit inan
ALİ SEYKAN yazdı:

Gece radarını(polisli) ilk defa duydum. Yıllardır merak ettiğim bir durumdu. Kimseden duymamıştım görmemiştim.  Geçenlerde haberlerde çıktı yeni bir radar geliştirmişler onu deniyor olabilirler mi acaba?

Gece vakti IR projektörleri açıp, aracı ters park edip arkadan yazanları gördüm samsunda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Hafta sonu yasağı olmasına rağmen otoyollara da radar konuluyor. Demekki giden - gelen çok insan var.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
ALİ SEYKAN yazdı:

Gece radarını(polisli) ilk defa duydum. Yıllardır merak ettiğim bir durumdu. Kimseden duymamıştım görmemiştim.  Geçenlerde haberlerde çıktı yeni bir radar geliştirmişler onu deniyor olabilirler mi acaba?

4 yönlü radar bile var. Burada jandarma kuruyor. Geçtim radarı basayım dediğinde arkadan çekip fotoyu gönderiyorlar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bursaya gelmeden önce eski yoldan geliyorum yahu adam sağ şeritte benzinliğin çıkışına ters parketmiş ışıklarını yakmış ben benzinciye gireceğim çıkmasın diye selektör yapıp duruyorum ters taraftan geliyorsun diye. araba da yukarı baktığı için farları adamı kör ediyor. Neye yavaaşça benzinciye girdim. O ne.. polis arabası güya gelenlere radar çekiyor. milleti kör ettiğinin farkında değil. İnip uyaracaktım benzinciden yürüyüp ama neyse dedim şimdi başını belaya sokma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Radar aracına radar var diye selektör atmak, tepe lambaları yanınca radar aracının kendisinin olduğunu anlamak :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Radar aracına radar var diye selektör atmak, tepe lambaları yanınca radar aracının kendisinin olduğunu anlamak default_smile.png
Unutulmayacak bir anı olurdu.

Oldu mu yoksa? [emoji1785]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Unutulmayacak bir anı olurdu.

Oldu mu yoksa? [emoji1785]
[emoji23][emoji23] Hayatım bir film şeridi gibi gözlerimden akıp gitti Allah tan bölünmüş yoldaydım [emoji23]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Arkadaşlar çalışanlar ceza yemez. Ama saat 21:00'ı nasıl aşıyorsunuz. Normal çalışma saatleri özel sektörde 19:00'a çekildi, hizmet sektörü 20:00. Koskoca 2 saat var. İstanbul da bile herkes evine yetişebiliyor. Gerçi ilgili emniyet sorumluları öyle hemen ceza felan da kesmiyor, bilmiyorum bu durum İstanbul'a mı özel ama yanında işe giriş bildirgen varsa ceza felan yemiyorsun. Pandemi başladığından beri çalıştığım kurum ne tatil yaptı ne de izine çıkardı, tam çalışmaya devam ettik. Hatta h.sonu Pazar bile çalıştım. Toplam 3-4 defa çevirmeye takıldım, işe giriş bildirgesini gösterdiğim anda sıkıntı yaşamadım. Hız yapmak farklı bir şey, çünkü hayatı tehlikeye atıyorsunuz. Bunun cezası hak edilmiş oluyor.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Üniversite zamanı tokattan Karabük’e dönüyoruz Amasya yolu tarafında gidiş geliş bölünmemiş yol var önümüzde sivil bir araç gidiyor ama yavaş yavaş bizim arkadaş şoförlük yapıyor o zamanlar. Korna çal yok gündüz sellektör iş yemiyor zaten fırsatını buldu geçti. Yaklaşık 500 metre sonra çevirme ceza kağıdını verdiler elimize biz sanıyoruz ki radarı farketmedik. Halbuki radarı sollamışız radar aracı geldi yanımıza aracı park etmişti. Herkeste güzel olaylar vardır bu konuda.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Burada emniyet müdürlüğü önüne kuruyorlar 70 lik yoldan geliyorsun 40 a düşüyor 500 metrelik mesafede. 

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben 2000 yılında gece radarından ceza yemiştim.. 

Zor bir şey değil. 

Yani yapamadıkları için yapmıyor değiller. 

O yıllarda ve daha öncesi, çoğunlukla uzun yolda, tepe lambasını yakmadan arkandan yaklaşıp kendi km sinden senin hızını ölçüyor ve tepe lambalarını yakarak durdurup ceza kesiyorlardı.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Geçenlerde bana da kırmızı ışık cezası gelmiş. Yaklaşık 3 senedir ceza yemiyordum nasıl yediğimi de bir türlü anlayamadım. Hiç geçmem aslında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Emrah Taşpınar yazdı:

Geçenlerde trafik sayfasında gördüm 30 tabelasının altında radar aracı vardı vitesi 2 ye takan yemiştir galiba 

Kuşadası’nda yedik öyle bir ceza. Piknik yapacaz, masa örtüsü alalım diye merkeze girdik bacanakla. Bi yere girdik naylon örtü 40-50₺ bişeydi. Az ilerde Migros mu ne var, oraya gidelim dedik. 
Söylediğiniz gibi arabayı daha yeni 2 ye atmışken radara girdik 35 le.

Jandarmaya anlatmaya çalıştık ama nafile. Masa örtüsünü 7.5 a aldık ama ceza 89 mu ne gelmiş.

Mehmet Pınar yazdı:

Kuşadası’nda yedik öyle bir ceza. Piknik yapacaz, masa örtüsü alalım diye merkeze girdik bacanakla. Bi yere girdik naylon örtü 40-50₺ bişeydi. Az ilerde Migros mu ne var, oraya gidelim dedik. 
Söylediğiniz gibi arabayı daha yeni 2 ye atmışken radara girdik 35 le.

Jandarmaya anlatmaya çalıştık ama nafile. Masa örtüsünü 7.5 a aldık ama ceza 89 mu ne gelmiş.

Not: 20 yıllık ehliyetim var, tek bir kırmızı ışık cezam var, onda da ben haklıydım aslında.Tam sarıda geçtim, kamera 10-15 metre sonrasında kırmızıya döndüğünde çekmiş.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Uyarı olmadan radar olamaz ki. Uyarı tabelası da yokmuymuş?

Murat Sahın yazdı:

Taşırmaz abi. Annemin Trabzonlu olması vesilesiyle her yıl Trabzon'a gideriz. Ordu, Giresun, Samsun bölgesinde (bir süredir gitmediğimden akıbeti bilmiyorum) özel bir şirkete verilmişti sabit radar işi. Her gün aynı güzergahı kullanan otobüsler bile radar cezası yiyordu. O karadeniz halkı o kameraları söküp belediyenin önünde yakmadıysa bir şey olmaz demektir. 

Onu bende yapıyorum hocam :) Çok işe yarıyor. Uzun yolda da otobüslere dikkat ediyorum. 

Yıllardır istanbul trabzon yaparım. Hem gündüz hem gece. Daha hiç radar cezası yemedim. Radar varsa uyarısı da var her yerde. Ya tabeleda ya da yere radar diye yazıyorlar

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Eyüp Çetin yazdı:

Geçenlerde bana da kırmızı ışık cezası gelmiş. Yaklaşık 3 senedir ceza yemiyordum nasıl yediğimi de bir türlü anlayamadım. Hiç geçmem aslında.

Bana geçenlerde yaya geçidinde yol vermediğim için ceza geldi. Ceza saatine baktim o saatlerde işteyim. Trafik şubeyi aradim anlattım durumu telefon numaramı aldılar görüntü kayıtlarını ınceleyip arayacaklarini söylediler. Yarım saat sonra aradılar LR yazacaklarina HR yazmışlar harf grubu düzeltiyoruz siz cezayı atabilirsiniz dediler. Ertesi gün sistemden düştü ceza. Sizde de benzer bir durum olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yıllardır istanbul trabzon yaparım. Hem gündüz hem gece. Daha hiç radar cezası yemedim. Radar varsa uyarısı da var her yerde. Ya tabeleda ya da yere radar diye yazıyorlar

Bende yemedim ama çok zorluyor Tansu hocam. 50'ye radar kurdukları yerler vardı. Bu arada Trabzon neden? :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

Bende yemedim ama çok zorluyor Tansu hocam. 50'ye radar kurdukları yerler vardı. Bu arada Trabzon neden? :D

Trabzonluyum 😁

50 yok artık. Varsa çok nadir. Ben zaten yoldaki uyarılara bakıyorum. Uyarı varsa uyarım yoksa 110. genelde gece gittiğim için fiziki radar da çok olmuyor. Rahat olmak lazım. Relaks :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlçeden ile gidiyorum kaç sefer jandarmaya denk geldim tabela koymuyorlar.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

İlçeden ile gidiyorum kaç sefer jandarmaya denk geldim tabela koymuyorlar.

Yasak. Yargıtayın bu konuda emsal kararı var. İptali için sulh ceza mahkemesine başvurulabilir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Trabzonluyum 😁

50 yok artık. Varsa çok nadir. Ben zaten yoldaki uyarılara bakıyorum. Uyarı varsa uyarım yoksa 110. genelde gece gittiğim için fiziki radar da çok olmuyor. Rahat olmak lazım. Relaks :) 

%50 hemşeri sayılırız :D 

Çarşıbaşına 35 yıldır ekseriyetle her yıl giderdim. Çocuklar olunca 2 yıldır gidemiyorum :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sahın yazdı:

%50 hemşeri sayılırız :D

Çarşıbaşına 35 yıldır ekseriyetle her yıl giderdim. Çocuklar olunca 2 yıldır gidemiyorum :)

Her yaz gidiyorum ben de. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yasak. Yargıtayın bu konuda emsal kararı var. İptali için sulh ceza mahkemesine başvurulabilir. 
Ceza yemedim ki :)

Benim ilk radar cezam şu meşhur Ordu mevzusu. 2015 Aralıkta 6 ceza yedim. Mahkeme ile 5 ini iptal ettirdim. 1 ceza da 2016 da Merzifon da yedim onu nasıl yedim hala anlamadım çünkü Ordu faciamdan sonra hakikaten hız limitlerine daha dikkat ederim 136 ile yemişim.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersin Gökdemir yazdı:

O yıllarda ve daha öncesi, çoğunlukla uzun yolda, tepe lambasını yakmadan arkandan yaklaşıp kendi km sinden senin hızını ölçüyor ve tepe lambalarını yakarak durdurup ceza kesiyorlardı.

Radar her şartta okur zaten.. Sorun olan plakayı okumakta. Şimdi onu da rahatlıkla okurlar. 

Benim yediğim cezada standart radar duruşu, radar okumuş, yanından geçerken de farları yakıp plakamı okumuşlardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Az önce çok trafik var diye yakıt almak için benzinliğe girmiştim, çıkarken yakıt bilgilerini teleona kayıt ediyordum ki karsimda radarı gördüm 😁

Neyse ki hızım daha 30'du, o trafikte ceza yiyenlerde vardı.

Birde bu radar diğerlerinden sanırım farklı idi, kaputta 37 ekran TV gibi bir cihaz vardı ama sebebini anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

çıkarken yakıt bilgilerini teleona kayıt ediyordum ki karsimda radarı gördüm

kamera ile cep telefonu cezası gelmesin?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...