İçeriğe Yönlendir

GepGerçek Araba

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan
Alpay Sumer yazdı:

Hele sen epeydir yoktun anlat bakalım neler yaptın arabaya? öle bakım yaptık gitti olmaz 🤣

sürdük paso

Önder Özcan yazdı:

Gülme geldi bana  :D

Bakım hayırlı olsun.

o iş tamam. 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

Poliçeyi yapınca da rahatlıyor musun. 

soru banaysa evet.. Aracla ilgili isleri halledince cidden ferahlama geliyor.. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mert Yeldan yazdı:

Temelli Adana’ya yerleşirsem şifa olur heralde 😂😂 sabah ciğer akşm kebap yoğun tedavi

Yapan var yapamayan var 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sami Demirpaz yazdı:

Uff bir buçuk sene önceye gitmiş :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sami Demirpaz yazdı:

şalgam acılımı

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Gök yazdı:

şalgam acılımı

deneli ve acılı olacak. Aksine şalgam denmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mert Yeldan

Kilometre 94 bin oldu. 🧿 
Bakıma adadık bugünü. 
Fren balataları ses yapıyordu, değişti, fren hidrolik yağı değişti, askı demirleri değişti, burçlar değişti, buji NGK ile değiştik, sökerken bobinin biri elimizde kalınca geride kalanları da değiştik NGK marka, silecekleri değiştik Swf marka. 
Bugüne bunu sığdırdık, pazartesi akü değişecek, hafta içi de baskı balata bilya ile şanzıman yağı değişecek. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Kilometre 94 bin oldu. 🧿 
Bakıma adadık bugünü. 
Fren balataları ses yapıyordu, değişti, fren hidrolik yağı değişti, askı demirleri değişti, burçlar değişti, buji NGK ile değiştik, sökerken bobinin biri elimizde kalınca geride kalanları da değiştik NGK marka, silecekleri değiştik Swf marka. 
Bugüne bunu sığdırdık, pazartesi akü değişecek, hafta içi de baskı balata bilya ile şanzıman yağı değişecek. 

Vay anam vay.. Ne kadar hepsi

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mert Yeldan yazdı:

Kilometre 94 bin oldu. 🧿 
Bakıma adadık bugünü. 

Sürücüsü ne zaman değişecek, ben onu merak ettim 🤓

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

Vay anam vay.. Ne kadar hepsi

13-15 tutacak tüm yapılanlar. 

Önder Özcan yazdı:

Sürücüsü ne zaman değişecek, ben onu merak ettim 🤓

Gömü bulursam düşünüyor değilim 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Alpay Sumer yazdı:

Cok iyi yapmissin mert 🧿

balatada ne kullandın?

daha önce Golf 6 da feredo kullanmıştım ses yapmamıştı, biraz toz bırakıyordu ama ömrü fena olmamıştı. Yine feredo aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

13-15 tutacak tüm yapılanlar. 

Önder Özcan yazdı:

10-15 bin ile kurtuluyorsan Golf için bedavadan az pahalı olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

10-15 bin ile kurtuluyorsan Golf için bedavadan az pahalı olmuş. 

Yetkili servis 31 lira dedi 😊

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Yetkili servis 31 lira dedi 😊

Yetkili servis babamın arabasının şanzıman teli için 7500 tl dedi. Ben 1000 tlye aldım. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Arabayı aldığımda aküyü değiştirmiştim, 3 sene oldu neredeyse ama su koymaya başlayınca 1650 TL ye Varta bulunca onu da değiştirdik, rot balans yaptırdık 700 de ona verdik. Şoför kapısı cam düğmesinin biri kırılmıştı 600 TL karşılığı onu aldık, takılmayı bekliyor. 
Debriyaj ile şanzıman yağı var sırada.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Merdo cam düğmesi tek satılıyor mu, takım mı sürücü tarafı? Benim de sürücü kapısı tek dokunuşla açılmıyor bozuldu, basılı tutmam gerekiyor, fırsat kolluyorum değişmeye.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Cem Işık yazdı:

Merdo cam düğmesi tek satılıyor mu, takım mı sürücü tarafı? Benim de sürücü kapısı tek dokunuşla açılmıyor bozuldu, basılı tutmam gerekiyor, fırsat kolluyorum değişmeye.

abi şoför tarafı takım diğerleri tek. İnternetten alma gafletinde bulunma, aydınlatma rengi benim kırmızı geldi elimde kaldı parçacıdan doğrusu aldım tekrar. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Cem Işık yazdı:

O sadece tuştan olmayabilir abi. Kutup başı söküldüğünde sıfırlanıyor ya. Otomatik cam ayarı kodlaması silinmiş olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam yarı kontakta iken cam kapanana kadar tuşa basılı tuttun, cam kapandı, tuşu salmıyorsun 3-4sn. daha tuşu basılı tutmaya devam ediyorsun. aynısını açarken de yap. olmazsa araba çalışır vaziyetteyken de dene aynı işlemleri. Tuşta arıza yoksa düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Emin Önal yazdı:

O sadece tuştan olmayabilir abi. Kutup başı söküldüğünde sıfırlanıyor ya. Otomatik cam ayarı kodlaması silinmiş olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam yarı kontakta iken cam kapanana kadar tuşa basılı tuttun, cam kapandı, tuşu salmıyorsun 3-4sn. daha tuşu basılı tutmaya devam ediyorsun. aynısını açarken de yap. olmazsa araba çalışır vaziyetteyken de dene aynı işlemleri. Tuşta arıza yoksa düzelecektir.

Tuşun hissiyatı da değişti bence tuşta arıza var ama deneyeyim yine de sağolasın Emin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Yeldan yazdı:

Tuşun ikinci kademesi kırılmıştır muhtemelen 

Çok doğru tespit, 2. kademe işlevsizleşti. Uzaktan teşhis konusunda yarın gel işe başla :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...