İçeriğe Yönlendir

Pire İçin Yorgan Yakmak - Fiesta V 1.4 Benzin/LPG Genel Bakım

Selim Kaya

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Tozu yıldırma politikası. O değil 10 yılda kırip dokmemisler. Kesin benim elimde kalır bı yeri

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tozu yıldırma politikası. O değil 10 yılda kırip dokmemisler. Kesin benim elimde kalır bı yeri

hava filtresi değişmeden bakım yapan sık rastlanır pug da

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

hava filtresi değişmeden bakım yapan sık rastlanır pug da

Valla servis faturasında yapılmış son bakımda. Bı daha ki servisi yetkilide yapabilirim zaten. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu arada yakıt pompası değişiminden sonra ilave bir tespitim var.

Trafik ışıklarına yaklaşırken olsun, sitenin bahçesine girerken vs genellikle aracı yavaş yavaş durdurduğumda, devir resmen can çekişircesine düşüp tutunmaya çalışıyordu.

Hafif bir gaz pedalına dokunmam ile normale dönüyordu.

Ateşleme mi, gaz kelebeği mi diye düşünürken, popma değişimi sonrası ki gündür dikkat ediyorum bu sorun kalmadı.

Aslında yakıt yetiştirememeyi de düşünebilirdim ama LPG ile de bu sorun oluştuğu için hep ateşleme ya da hava alış sistemine yoğunlaşmıştım.

Maşallah diyeyim o sorun da kalmamış görünüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Recep Selim Kaya yazdı:

Bu arada yakıt pompası değişiminden sonra ilave bir tespitim var.

Trafik ışıklarına yaklaşırken olsun, sitenin bahçesine girerken vs genellikle aracı yavaş yavaş durdurduğumda, devir resmen can çekişircesine düşüp tutunmaya çalışıyordu.

Hafif bir gaz pedalına dokunmam ile normale dönüyordu.

Ateşleme mi, gaz kelebeği mi diye düşünürken, popma değişimi sonrası ki gündür dikkat ediyorum bu sorun kalmadı.

Aslında yakıt yetiştirememeyi de düşünebilirdim ama LPG ile de bu sorun oluştuğu için hep ateşleme ya da hava alış sistemine yoğunlaşmıştım.

Maşallah diyeyim o sorun da kalmamış görünüyor.

Abi bu bahsettiğin olay, 3. viteste ilerliyorum aniden kasisi farkettim boşa alıp hafif sert fren yaptım veya 3. viteste ilerliyorum kırmızı yandı boşa alıp yine hafif sert fren yaptığımda devir 0.5 in çok az altına kadar düşüyor. Kendini toparlarsa geri 0.75 1lere çıkıyor. Toparlayamazsa stop ediyor. Bu bahsettiğin olayı benim sıkıntıma benzettim. Aslında bu Boş vites + sert fren de devir 0.5 lere düşmeye başlarken hafif bir gaza dokunsam bu stop olayı olmuyor. Ama dediğim gibi 0.5 e kadar ve hatta biraz daha altına düşüyor. Bazen kendini toplayıp 0.75 1 e doğru çıkıyor. Bazen çıkamayıp stop ediyor.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Abi bu bahsettiğin olay, 3. viteste ilerliyorum aniden kasisi farkettim boşa alıp hafif sert fren yaptım veya 3. viteste ilerliyorum kırmızı yandı boşa alıp yine hafif sert fren yaptığımda devir 0.5 in çok az altına kadar düşüyor. Kendini toparlarsa geri 0.75 1lere çıkıyor. Toparlayamazsa stop ediyor. Bu bahsettiğin olayı benim sıkıntıma benzettim. Aslında bu Boş vites + sert fren de devir 0.5 lere düşmeye başlarken hafif bir gaza dokunsam bu stop olayı olmuyor. Ama dediğim gibi 0.5 e kadar ve hatta biraz daha altına düşüyor. Bazen kendini toplayıp 0.75 1 e doğru çıkıyor. Bazen çıkamayıp stop ediyor.

Şimdiye kadar bende stop etme durumu oluşmadı. Belki de ben erken müdahale ettim.

Tam olarak izahını nasıl yaparım bilmiyorum ama, somut olarak anlatmak gerekirse hayata tutunmaya çalışıyor gibiydi.

500 d/d lere kadar düşüp toplamaya çalışıyor. Sürekli bir titreme halinde oluyordu devir saati. Gaz pedalına tabiri caizse bir tokat atınca normale dönüyordu.

Dediğim gibi yakıt pompası şamandıra ile birlikte değiştiğinden beri bu sıkıntıyı yaşamıyorum.

Hatta buraya yazmadan önce iki gün denedim bana mı öyle geliyor diye.

Benzer durumda kalabilmek için uğraştım hatta. Ama sonuç benim adıma sevindirici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...