İçeriğe Yönlendir

6v Akülü Araç 12v Olur mu?

Oktay Göktaş

Recommended Posts

Macit Aliyev
Sani Gerşon yazdı:

Tüm 12v düşük kapasite ups akülerini şarj eder bu alet. Tabii ki araç aküsü şarj etmek isterseniz 1 hafta falan beklemeniz lazım :) 

yok yok oyunca araba 12 v aküyü etsin yeter. Peki 12 saat mi şarj etmek lazım bu 12 v aküyü?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Macit Aliyev yazdı:

yok yok oyunca araba 12 v aküyü etsin yeter. Peki 12 saat mi şarj etmek lazım bu 12 v aküyü?

Evde yok mu akülü vidalama vs şarjı? Ben onunla şarj ediyorum. 14.7 V şarj cihazı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Macit Aliyev yazdı:

Kaç amper akünüz? Ona göre bakmak lazım.

Bu arada adaptör tam 12v ise yine olmaz. Metin bey'in yazdığı gibi 13-14v lazım şarj için.

Kaç amperse akü, adaptörün amperine bölünür, süreyi bulursunuz.

Misal, 12a akü 1a şarj aleti ise, 12 saatte şarj edersiniz tam boş aküyü.

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Macit Aliyev

Çocuğun akülü arabasının aküsü herhalde artık bozuldu şarj tutmuyor. Yenisi ile değiştirmek istiyorum.

Araç üzerindeki akü 12v 9 amper. Yiğit akünü 12v 9 amper olanlarından alsam akülü arabada kullanabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Jel akü değilse olmaz. Sürekli akım asit buharı salınımı demek. Çocuk için tehlikeli

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Jel akü değilse olmaz. Sürekli akım asit buharı salınımı demek. Çocuk için tehlikeli

Şundan abi.

https://www.n11.com/urun/12v-9ah-amper-kuru-agm-yigit-aku-ups-guc-kaynagi-pilsan-8334305?magaza=energyplus

Aracın üzerindeki de buna benziyor. Ama jel mi kuru mu bakımsız mı onları bilmiyorum. 

Peki önerdiğiniz bir şey var mıdır? Elektrikçiyi arıyorum 450 de var diyor 750 de var diyor. Biri düşük kalite diğeri iyi kalite diyor. 

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kaliteli de alsan fark olmaz. Sistem aşırı akım veya düşük gerilim korumalı değil. Tavsiyem yer varsa daha yüksek akımlı al. 17ah gibi. Keyifle gezsin velet🔥

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Sistem aşırı akım veya düşük gerilim korumalı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Servet Aydın yazdı:

Kaliteli de alsan fark olmaz. Sistem aşırı akım veya düşük gerilim korumalı değil. Tavsiyem yer varsa daha yüksek akımlı al. 17ah gibi. Keyifle gezsin velet🔥

Abi yer yok ancak o kadarlık yer var. Cuk diye oturuyor. 17ah alamayacağıma göre "Yiğit Akü 12v 9ah-amper Kuru Agm Ups Güç Kaynağı Pilsan" alsam 2-3 yıl idare eder mi? 

En önemli kısmı çocuk için tehlikesi olur mu?

Sani Gerşon yazdı:

Bu video beni aşar abi. O kadar bilgili değilim bu konuda. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Akü derin deşarj ile ölür. Seri bağlı akülerin şarj esnasında şişmesi ise bms olmaması. Akülü araçta deşarj koruma yok

Macit Aliyev yazdı:

Abi yer yok ancak o kadarlık yer var. Cuk diye oturuyor. 17ah alamayacağıma göre "Yiğit Akü 12v 9ah-amper Kuru Agm Ups Güç Kaynağı Pilsan" alsam 2-3 yıl idare eder mi? 

En önemli kısmı çocuk için tehlikesi olur

Kuru akü kafi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Akü derin deşarj ile ölür. Seri bağlı akülerin şarj esnasında şişmesi ise bms olmaması. Akülü araçta deşarj koruma yok

O zaman deşarj şarj korumalı devre bekliyoruz senden :clever:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

O zaman deşarj şarj korumalı devre bekliyoruz senden :clever:

Düşük Voltaj Koruma Panosu, 12V Akü Düşük Voltaj Kesme Otomatik Şarj/Durdurma için LED Göstergeli Kurtarma Koruma Modülünde Otomatik Anahtarlama https://amzn.eu/d/epu80iO

🍆

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

🍆

Hemen hazır ürün... Nerde o eski Servet Aydın... Tornavida ile trafo patlattığın zamanları özledim ben...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Hemen hazır ürün... Nerde o eski Servet Aydın... Tornavida ile trafo patlattığın zamanları özledim ben...

Evlen görelim seni de🍆

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Almış olduğum Yiğit akü dün geldi. Şarja taktım fakat sonra internette okudum ki ilk kez kullanılacak akü 18 saat şarjda durması gerekir diye. Gerçekten böyle mi?

Bir de ben de arabanın şarj kablosu var. Maşa aldım bu şekilde şarj ediyordum eski aküyü 10-11 saat felan sürüyordu. Ama sanki bir yanlışlık yapıyormuşum gibi geldi bana çünkü diğer akü 2 yılda bozuldu.

Bu kablo ve maşa ile yeni Yiğit aküyü (12v 9A) kaç saatte tam şarj edebilirim?

kbf46tp.jpeg

eeghgp6.jpeg

evngc0a.jpeg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...