İçeriğe Yönlendir

Şanzıman Yağını Nasıl Anlarız

Burak Yigit

Recommended Posts

Burak Yigit

2010 Model Dodge Journey sxt 2000 motor. Dizel.

Otomatik vites sanzıman yağı değişip değişmediğini Nasıl anlarız? Aracı yeni aldıysak ve değişim geçmişi bilinmiyorsa..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

beyaz selpağa sürüp ehil burun ile koklayarak , rengi bozulmadı ise, rengi bozumuş ise zaten eskidir

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

beyaz selpağa sürüp ehil burun ile koklayarak , rengi bozulmadı ise, rengi bozumuş ise zaten eskidir

Ehil burun nerde bulunuyor abi? :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Murat Sahın yazdı:

Ehil burun nerde bulunuyor abi? :D 

yeni yağdan bir fırt çekip arabadan çıkan ile karşılaştırılabilir :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Burak Yigit yazdı:

2010 Model Dodge Journey sxt 2000 motor. Dizel.

Otomatik vites sanzıman yağı değişip değişmediğini Nasıl anlarız? Aracı yeni aldıysak ve değişim geçmişi bilinmiyorsa..

dodge journey dendi geldim. sorun nedir araçta?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam hiç riske girmem hatta sadece yağ değil varsa karterinin içindeki filtre veya süzgeç artık hangisi varsa onu da yeni bir karter contası da takmak koşuluyla yenilerdim. 

Hem daha fazla yağ değişir hem filtresi temiz olur hem de conta da yenileneceğinden kaçak olma ihtimali düşer zamanla. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

araçta getrag dct450 çift kavramalı 6 ileri bir şanzıman var ve gerçek bir baş belası. o nedenle doğru yağın konması. şart. yetkili servisler fiat freemont ile aynı zannedip ona ait olan düz vites yağına benzer birşey koyup olayı daha zor hale getirebiliyorlar. yaşadım gördüm.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dogan Arsiray yazdı:

dct450 çift kavramalı 6 ileri bir şanzıman var

Bu Renault'un 1.6dci'larda kullandığı çift kavramalı. Niye baş belası?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

getrag ın ilk çift kavramalı şanzımanı olup, çalıştığı sürece çok iyiyken arızalanmaya başladığında mekatronik ünitesi vs gibi konularda ortada bırakıyor adamı. vw gibi değil servisi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...