İçeriğe Yönlendir

Honda Odyssey 2021

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Ülkemizdeki vergi sistemi ve akaryakıt fiyatları ile böyle araçları anca rüyamızda görürüz.  

Amerika pazarında satılıyor .3.5 L motor 280bg. 

Donanımın dibine vurmuşlar. Bagajda dahili elektrik süpürgesi, kabin kamerası, tv, blu-ray, sürüş asistanı, uzaktan çalıştırma, koltuk ısıtma soğutma, çok bölgeli dijital klima, otomatik park, hareketli arka koltuklar, 10 vites, v6 motor ... Daha neler neler. 

Başlangıç fiyatı 32.000USD

https://automobiles.honda.com/odyssey

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rakam bir yana , 3000 dolar peşin sonra ayda 200 er ödeme falan da oluyor oralarda.... değişik garip yerler...

ana okuluna çocuk getir götür için güzel motor 3,5Lt :crazy: , biz 150 ps e nasıl çıkarız diye turbo hybriti için tornacılarda çay içelim daha....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yunanistan'a falan bakalım önce sonra ABD ye bakarız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bildiğin 3+1 ev...Türkiye'ye gelse fiyatı da eşdeğer olurdu heralde..

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben beğenmedim. Ülkemizde de satılmaz zaten. Smax gibi bir şey sanırım. Kaç Smax satılmış ülkemizde? Sınıf olarak uygun değil Türk halkına.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

Linke tıkladım açılmasını 1 dk bekledim alması ne kadar sürer kim bilir ? Deneyip göreceğiz :D 

Özelliklere bak bir de görüntüye bak arkadaş. @Murat Sahın Gel abi Şaka makinası arıyordun. V6 3.5 diyorlar. 

İyi de bu travego'dan hallice :D Tamam bagaj lazım, ama bagaj lazım, bu ne :D Böyle bir ebata girecek olsam net söylüyorum 2.5 TDİ Caravelle.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

İyi de bu travego'dan hallice :D Tamam bagaj lazım, ama bagaj lazım, bu ne :D

Abi içinde yok yokmuş ama dediğin gibi acayip tipsiz. Neredeyse Type-R parası. Hadi Aksiyon istemiyorsun. Lincoln Navigator ediyor şu paraya iki tane. 

Murat Sahın yazdı:

Böyle bir ebata girecek olsam net söylüyorum 2.5 TDİ Caravelle.

Bence uzak durmak lazım bu ebatlardan. Korkutuyor beni bu tipler. Kaputa çok yakınız yerden yükseğiz felan Gondol hissi  veriyor :D  Asfaltla aranda max 15 santim olacak :D 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Önder Özcan yazdı:

Ben beğenmedim. Ülkemizde de satılmaz zaten. Smax gibi bir şey sanırım. Kaç Smax satılmış ülkemizde? Sınıf olarak uygun değil Türk halkına.

Ülkemizde mantıklı başka işler sayabilir misiniz önder hocam :) 

Türkiye’de taşımacılık, tadilat tamirat, servis vs işleri amerika’ya göre daha ucuz ve ulaşması kolay. Yoksa bizim gibi kalabalık aile ve köyü memleketi olan ülke için çok uygun bir araç. Ama biz sedan alıp, diğer şeyleri parasıyla yaptırıyoruz. Adamlar bu araçları alıp hem uzun yol yapıyor hem malzeme alıyor taşıyor vs. Anadolu’da Kartal, toros gibi araçlar çok iş görür mesela. 

hep hayalimde olan araçtır mpv’ler. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Erhan Doruk yazdı:

Ülkemizdeki vergi sistemi ve akaryakıt fiyatları ile böyle araçları anca rüyamızda görürüz.  

Amerika pazarında satılıyor .3.5 L motor 280bg. 

Donanımın dibine vurmuşlar. Bagajda dahili elektrik süpürgesi, kabin kamerası, tv, blu-ray, sürüş asistanı, uzaktan çalıştırma, koltuk ısıtma soğutma, çok bölgeli dijital klima, otomatik park, hareketli arka koltuklar, 10 vites, v6 motor ... Daha neler neler. 

Başlangıç fiyatı 32.000USD

https://automobiles.honda.com/odyssey

Dahili elektrik süpürgesi ne alaka bence saçma tabi Amerikada talep almıştır onu bilemem.

Ayrıca hocam bu araç ne ki? VW, Toyota ve Abd pazarının en büyüğü Fordun Türkiyeye getirmediği öyle araçlar var ki aklın gider. 

VW Sharan bunun gibi Mpv mesela bizde yok. Ford Endeavour'a bir bak mesela. Toyota'nın lüks Crown'ı var ki üff.. Daha niceleri. 

Adamlar ülkenin gelir durumu coğrafi özellikleri vb. hepsini değerlendirip ona göre pazara araç sokuyor. 

Ayrıca bu araç olsa bile bence tutulmaz bizim ülkede. Mini Suvlar filan varken bakmaz kimse Sw'lerin yüzüne. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

19 mpg demiş, (12 litre) hayvan gibi yakıyor. Bunları 32000 usd den sattıranlar, ülkedeki petrol lobisi, 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Erhan Doruk yazdı:

2018 modelinde bile süpürge varmış. 

HondaVac

https://youtu.be/i35Uwct9Tkw

ne olmuş ben de A101 den 40 liraya pirhana marka oto süpürgesi aldım aynı işi görür:kutlama: 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ülkemizde mantıklı başka işler sayabilir misiniz önder hocam :) 

Türkiye’de taşımacılık, tadilat tamirat, servis vs işleri amerika’ya göre daha ucuz ve ulaşması kolay. Yoksa bizim gibi kalabalık aile ve köyü memleketi olan ülke için çok uygun bir araç. Ama biz sedan alıp, diğer şeyleri parasıyla yaptırıyoruz. Adamlar bu araçları alıp hem uzun yol yapıyor hem malzeme alıyor taşıyor vs. Anadolu’da Kartal, toros gibi araçlar çok iş görür mesela. 

hep hayalimde olan araçtır mpv’ler. 

Mantıkla bir ilgisi yok. Biz arabamızla hergün işe gidip gelen insanlarız. Otopark sorunu zaten malum. Senede 2 kere memlekete 1 kere tatile gitmek için evin tek arabası olarak bu tarz araçlar ülkemizde yemez. Ancak 2. araç olabilir o da çok pahalı olur. Dediğimiz gibi, bu sınıfın satış rakamları ortada zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Türk halkına en uygun otomobil Egea 1,3 multijet var. Herşeyin en düşüğü. 

Az yakar, az vergi verir 20000 km de bakım. Gelde alma kardeş. Elimizde herkses yetecek kadar yok ama. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Araç çok güzel ama bize hitap etmez. Japon'a da hitap etmez. Hitap ettiği kesim ABD zaten. Yakıt ucuz, yollar geniş, evler geniş ve az katlı. Her türlü büyük araç lazım. 

Bizde İstanbul'u ele alsan arabayı park etmez başlı başına bela zaten. Yakıtı, vergisi, bakımını geçtim. 

Anadolu'yu ele alsak, şehirde kalan, hafta sonu köyüne giden adama doblo daha işe yarar gelir. Kendimden örnek vereyim, bu aracı alabilecek konumda olsam yine almam çünkü köye babamgile gidince hiç bir yere gidemem, altı değer. 

Yani araç çok güzel ama bize gelmez. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Yunanistan'a falan bakalım önce sonra ABD ye bakarız. 

yakında yerli arabamız göklerde. togg ne oldu yahu?

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dogan Arsiray yazdı:

yakında yerli arabamız göklerde. togg ne oldu yahu

Ali Darbaz yazdı:

Türk halkına en uygun otomobil Egea 1,3 multijet var. Herşeyin en düşüğü. 

Az yakar, az vergi verir 20000 km de bakım. Gelde alma kardeş. Elimizde herkses yetecek kadar yok ama. 

1.3 10binde,triger zincirden dolayı büyük ihtimal. 1.6 da 20bin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...