İçeriğe Yönlendir

Saç Ekimi

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Mehmet Yeter
Fatih Evcin yazdı:

Aslında çok sanayi ağzı sayılmaz :) 

Başında durmak şart, bir de orjinal parça kullanmak lazım yan sanayi olmaz. 😁 Bizim arkadaşta ektirdi. Başın arkasında saçlar biraz dalgalı olduğu için ön tarafta çıkan saç ile devam eden bölge ile arasında dikkatli bakınca fark görülüyor. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Ben de durumu ciddi ciddi düşünüyorum. İnstagram da Serkan Aygın gördüm onun yaptıklarına bakıyorum ancak 5-6 binden aşağı zor. Protez saç olayında kendi saçınızdan örnek alıp aynısını yapıyorlar ancak benim arkadaşımda var aylık bakımını yapıyor. Alkollü suya yatırıyor falan. Bir kere sormuştum şapka gibi çıkarasın gelmiyor mu? Yani kendinden olmayan birşey sonuçta diye ancak bir süre sonra alıştığını hiç garipsemediğini söylemişti. Ünlülerden bir çoğu da ektirmek yerine protez kullanıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mert Yeldan yazdı:

Şimdi ektirme, yakın arkadaşım ektirdi. Ekildiği dönemde mevcut olan saçlar döküldü yine aynı şekle döndü. Pişman şimdi. Biraz daha dökülmesini bekle.

Murat Sahın yazdı:

Hasan hocam, yaşınız genç. Şimdi ektirirseniz dökülme devam edeceğinden ikincil bir şey gerekecektir. Beklemenizi öneririm. Hem zaman ilerledikçe bu işlemlerde de yeni teknikler geliştiriyorlar, yani ilerleme kaydediliyor. 

Bunların tersini söyleyenlerde var. 

Diyor ki şimdi ektirirsen hali hazırdaki az olanında güçlenme olur diyorlar.

Dogan Arsiray yazdı:

mantıklı olabilir. özellikle kovid benzeri bir şeyin etkisi var ise.

Dogan Arsiray yazdı:

10 tane filan ektirip denemek lazım görünmeyen bir yerde :D :D

Kulağımızın arkasına koydursam 5 er tane sal sol olarak denesek :D 

Erkut Uysal yazdı:

kafası Gine Babunu'nun poposu gibi oldu,

Burası Çokomelli.

Furkan Sumer yazdı:

Serkan Aydın bu işte iyi

Furkan valla @Servet Aydın okudum korktum bi an 

Tahir İlter yazdı:

Protezde abdest durumu nasıl acaba? 

Ektirip memnun olanı bende görmedim. Cevremdekilerin çoğunun eski halina döndü. 

Geçen haberlerde vardı. Covid geçiren kişilerde saç dökülmesi vs olabiliyormuş 

Protez de yapıştırılan kısım file şeklinde imiş, adbeste mani değil

Ayrıca fileli yapı sayesinde üç beş tel çıkan kendi saçın da uzayıp protezlerin araya karışıyormuş.

Sani Gerşon yazdı:

Ünlüler nerede yaptırıyor, onu bilmek lazım.

Yılmaz Erdoğan, Acun Ilıcalı, Oktay Kaynarca sanki kendi saçları mübarek.

Murat Boz da protezmiş Sani, bu işi araştırmaya başlayınca öğrendim. :D 

Mehmet Yeter yazdı:

Başında durmak şart, bir de orjinal parça kullanmak lazım yan sanayi olmaz.

Cıks öyle değil. Senin başında duruyorlar. :D 

Tayfun Aydın yazdı:

süre sonra alıştığını hiç garipsemediğini söylemişti.

Gözlük takmak gibi dediler banada.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

keşke uzun sağlıklı yaşasam da saçım olmasa. kırış kırış yaşasam. yaşlanmaktan değil yaşlanamamaktan korkarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Haluk Şentürk yazdı:

keşke uzun sağlıklı yaşasam da saçım olmasa. kırış kırış yaşasam. yaşlanmaktan değil yaşlanamamaktan korkarım.

sağlıklı yaşlanmak en güzeli dediğiniz gibi hocam..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Servet Aydın bi kere baksa yapamayacağı şey yok.. 🤭

Rahmetli bi estetisyen arkadaşım, ekilen saçın mezarda bile dökülmediğini idda ediyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Sani Gerşon yazdı:

Ünlüler nerede yaptırıyor, onu bilmek lazım.

Yukarda bahsini ettigim uzman yapıyor ünlülere. Daha önce eniştem için indirimli bi fiyat almıştım. Operasyona elemanlarin değil, kendisinin gireceğini de söyledi, zaman uymadı sadece..

Hasan abi’nin niyeti olursa tekrar görüşürüm.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bunların tersini söyleyenlerde var. 

Diyor ki şimdi ektirirsen hali hazırdaki az olanında güçlenme olur diyorlar.

Kulağımızın arkasına koydursam 5 er tane sal sol olarak denesek :D 

Burası Çokomelli.

Protez de yapıştırılan kısım file şeklinde imiş, adbeste mani değil

Ayrıca fileli yapı sayesinde üç beş tel çıkan kendi saçın da uzayıp protezlerin araya karışıyormuş.

Murat Boz da protezmiş Sani, bu işi araştırmaya başlayınca öğrendim. :D 

Cıks öyle değil. Senin başında duruyorlar. :D 

Gözlük takmak gibi dediler banada.

Hasan Bey merhabalar...

Bir hekim olarak bir kaç kelam etmek istedim. 

Resminize baktığım zaman ön tarafın baya açık olduğunu görüyorum. Ekimde ense kısımdaki saçların kalitesi, sıklığı ve canlı olması çok önemlidir. Eğer bunlar yoksa o durumda saçınız bu kadar açıkken inanın hiç bir verim alamazsınız ve sürekli kazımak zorunda kalırsınız. Zira saç ekimi geri dönüşü olan bir işlem değil maalesef. Özellikle son 5 yıldır ekim merkezlerinin sayısının artması ve özellikle sağlık turizmi hastalarının uygun fiyatlar nedeniyle ülkemizi çokça tercih etmeleri nedeniyle ciddi bir rekabet ortamı oluştu. Bu da maalesef kaliteyi düşürdü.  O nedenle çok iyi ve güvenilir bir merkezde bunu yaptırmakta fayda var. Size şöyle uçarım böyle kaçarım şeklinde bir sürü söylemde bulunan insanlar hatta hekimler çıkacaktır. Arkadaşların da dedikleri gibi bu işin sonunu ve nasıl olacağını kesin olarak tahmin etmek mümkün değildir. Birinde çok güzel sonuç alınırken diğer kısmında maalesef fecaat olabiliyor sonuçlar. Biraz da sürpriz bir iş.

Ekim olayında her şey yolunda gitse bile elbette tam olarak gençlikteki gibi saç çıkmasını ve o şekilde saçlarınızı kullanmayı beklememeniz daha doğru olacaktır. Zira ekim yönü vs nedeniyle saçlarınıza belli bir form verilecek sürekli öyle kullanmanız gerekecektir. Ekim sonrası ilk 1 yıl önemlidir. Özellikle ilk ay biraz sıkıntılı geçecektir. önemsiz gibi görünen kaşıntı olayı bile bazen hastaları canından bezdirebilmektedir. Yıkama kurulama yatma kalkma işlemleri belli kurallar dahilinde yapılmalıdır o yüzden meşakkatli bir süreçtir. Genellikle ilk 1-2 ay içerisinde ekim kısmının % 80 i dökülecektir ve ekim sonrasında sık görünen ve çok güzel olduğunu düşündüğünüz saçlarınız canınızı sıkacaktır ancak bu doğal bir süreç olup 1 yıl içerisinde dökülenlerin % 80 geri gelecektir. 1 yılın sonunda saç ekiminin kesin sonucunu almak mümkün. Bu dönemde dediğim gibi eğer ense kısmı seyrek ve cansız ise o durumda arkada bir çizgi oluşması en büyük kozmetik problemlerden biri olmaktadır. 

Güncel fiyatlar micro fue yöntemi için ekilecek olan saç teline göre belirlenmektedir. Ankara Çankırı için konuşursak; eğer fazlaca seyrek saçlarınız mevcutsa o durumda çift seanslı bir ekim programı yapılması gereklidir. Bu da ortalama 8 -10 bin civarına mal olmaktadır. Ancak tek seanslı ekimlerde fiyat yarıya düşmektedir. 

Erken ekim yapılınca mevcut saçların gürleşmesi yada dökülmesinin önlenmesi gibi bir durum tamamen kandırmacadan ibarettir. Kendi saçlarınız dökülmeye elbette devam edecektir. Orada olan şudur; ekilen saçlar için verilen besleyici tedaviler aynı zamanda mevcut saçlarınızın da kalitesini artırmaktadır. Ama bu onların dökülmeyeceği anlamına gelmez. 

Gelelim protez olayına. 

Eğer fazlaca dökülmüş bir saç tipiniz varsa hiç bir ekim protez gibi güzel bir sonuç vermeyecektir. Arkadaşların da dediği gibi bir sürü sanatçı ekimden ziyade protez tercih etmektedir. Murat Boz, Tarkan, Musatafa Ceceli vs gibi. Protez saç ile istediğiniz her türlü tarama, fön jöle vs kullanabilir istediğiniz formu verebilir uzun kısa kullanabilirsiniz. Elbette 500 TL ye aldığınız protezle 3-4 bine aldığınız protez bir olmayacaktır. Bu noktada da bir sürü kandırmaca ve hile söz konusudur. Yok size özel yapılacak, yok sigortalı olacak vs gibi. Gerekirse detaylandırırız. 

Protez saç bildiğiniz gibi yapıştırma üzerine kurulu bir üniteden ibarettir. Alt kısmı tül olduğu için suyu geçirir ve teniniz rahat nefes alır ve rahatsız etmez. Tahir Bey abdest olayını sormuş. Yan ve arkadaki saçlar kendi saçınız olduğu için namaz abdesti için sorun yok ancak gusul olayı gerçekten sıkıntılı zannımca zira kullanılan bantlar zaten su geçirmez bantlar. O yüzden çıkarmak gerekir. 

Yalnız şu var bir sürü kullanıcı protezi günlük tak çıkar şeklinde kullanmayı tercih etmektedirler. Bu şeklide alışma sonrasında da kullanımı kolay ve rahattır. Zira  1 ay hiç çıkarılmayan protezler kaşıntı terleme temizlik vs gibi sıkıntılar çıkarabilmektedir. Özellikle yaz aylarında terleme vs ciddi rahatsız edebilmektedir. 

Protezle suya havuza denize rahatlıkla girebilir duş alabilir yıkayabilirsiniz. Ayda bir bakım genellikle yeterli olmakla birlikte 2 haftada 1 de yapılabilir. Bunun için aldığınız yada bunu yapan bir merkeze gidebileceğiniz gibi alışırsanız eliniz de yatkınsa kendiniz de bakımı çok düşük maliyete yapabilirsiniz. 

İyi kullanılan bir proıtezi ömrü uzun olacaktır 1-3 yıl gibi. Bunun yanında dikkat etmezseniz 3 ayda da proteze veda etmek zorunda kalabilirsiniz. 

Tek düğüm, çift düğüm, full pu , half pu vs gibi değişik tipleri olup hepsinin avantajı dezavantajları mevcuttur. 

Bildiğim kadarı ile anlatmaya çalıştım her iki durumu da . Umarım aydınlatıcı olmuştur.

• Beğen 10
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Dilmen yazdı:

Bir hekim olarak bir kaç kelam etmek istedim. 

Resminize baktığım zaman ön tarafın baya açık olduğunu görüyorum.

işte avatarda şapkalı foto tercih sebebim bundandı :friends:

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen hafta bir arkadaşım Ankara da ektirmiş. 8,5 saat sürmüş 6500 TL ödemiş. Saçın dikilme açısı çok önemli diyor. Dik dikim yapılınca saç kirpi gibi çıkıyormuş. Açılı dikilmiş ona. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...