İçeriğe Yönlendir

Fidan Dikimi

Hamit inan

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Biz sene başından beri firmamızda hediye kampanyası başlattık. 

Bizden makine alan müşterilerimizin adına, aldığı makine sayısı kadar Tema'ya fidan bağışlayıp, düzenlenen sertifikayı müşteriye hediye olarak gönderiyoruz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan
Mehmet Göktürk yazdı:

onda bile.

Faiz haramdır.

Bakara 275.ayet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
İsa Erdoğan yazdı:

Faiz haramdır.

Bakara 275.ayet

faizin ne olduğu tartışılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir hayır yaparken Allah rızası için, vicdanınız için, kendinizi iyi hissetmek için vs yapın geçin. 

Sorgulamayın. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Elinize sağlık. Ama bazı kamusal alanlardan o ağaçları ne yazık ki söküyorlar. Peyzajcılar gelip beğenmiyorlar ve olan o canlara oluyor. Kuş uçmaz arazilere diktiğimiz çam fidelerinin akıbeti bu olmuştu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Nasıl becerdiniz yine :)

Kiramen Katibin ve Hafaza nasıl çalışıyor yönetmelikleri konusu Emrah teknik bir soru sordu ordan çıktı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Kiramen Katibin ve Hafaza nasıl çalışıyor yönetmelikleri konusu Emrah teknik bir soru sordu ordan çıktı :)

Ben de hocayım cevaplayım bari dedin yani :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir hayır yaparken Allah rızası için, vicdanınız için, kendinizi iyi hissetmek için vs yapın geçin. 

Sorgulamayın. 

En güzeli.. Bir hayır yapılacak ise birilerine bir faydası dokunacağı için, birilerini sevindirmek için yapılmalı. Sonuçta Allah benden razı olmayacaksa da olmasın. Bir şeylerin kefareti için hayır işleniyor genelde ve bu şahsen çok hoşuma gitmiyor benim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Deniz Kom yazdı:

Elinize sağlık. Ama bazı kamusal alanlardan o ağaçları ne yazık ki söküyorlar. Peyzajcılar gelip beğenmiyorlar ve olan o canlara oluyor. Kuş uçmaz arazilere diktiğimiz çam fidelerinin akıbeti bu olmuştu. 

O peyzajcıları yakalarsam sopayla kovalayacağım. resim defteri sanıyorlar doğayı. aç bi temiz sayfa çiz hesabı. neyi niçin yaptığını unutmuş, kantinde okul bitirmiş peyzajcılar nerde en başarısızı varsa belediyede bi torpille iş buluyorlar. iyileri olabilir tabi hepsini kötülememek lazım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Deniz Kom yazdı:

Otoparkta pedal takılır, fren yerine gaza basılır :)

Tembihledik arkadaşları. Ruh hastasının biri kasıtlı koparmaz ise sorun olmaz inşallah

İki dutun cinsi bundan. Bakınca bile insan keyif alıyor

https://youtu.be/Sjeq6vxDX-U

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Tebrikler. Ben çok seyahat ediyorum. Evde yediğim meyvelerin çekirdeklerini biriktirip arabaya koyuyorum. Sağda solda uygun yer görünce serpiyorum. 10 taneden biri tutsa kafi.

4 yıl önce bahçe alınca çevresine 150 servi ve çam türü diktim. 40 meyve ağacı vardı, 20 de ben diktim, şimdi büyümelerini bekliyorum. Her vatandaş 1 ağaç dikse yemyeşil bir ülke oluruz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Fidan dikmek süper bir yaklaşım. Faydaları saymakla bitmez. İklim değişikliğini düşününce daha da kıymetli. Bravo...[emoji122][emoji122][emoji122]

Vakit bulamayanlar için TEMA vakfının sitesinden özel günlerde fidan bağışı yapma fırsatını hatırlatmak istiyorum. Özel günlerde mail listesi ile sevdikleriniz fidan bağışı yaparak; onlar adına sertifika bildirimi yapılabiliyor. Ben bir süredir; yılbaşları, emekçi kadınlar günü vb zamanlarda kenara bırakılacak ve kullanılmayacak hediyeler almak yerine kullanıyorum. Benzer aksiyon alan arkadaşlarımla küçük korumuz oldu diye düşünebiliyoruz. Aklınızda olsun. Değerlendirmek istersiniz belki.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Belki 25 yil once falan

Sivas valiliği şehrin çevre dağlarıni yesillendimek için çalışma başlatmıştı.

Cam ağacı dikiyorlardi.

Bilenler için söylüyorum tavra boğazı civarında da ayni çalışma başlatılmıştı.

Bir gün bölgeye pikniğe gitmiştik, kurumuş derede gezerken bir baktim kayaların altına belki 80-90 tane tup çam fidesi saklamışlar. Hepsi kurumuş.

Dikenler muhtemelen isi biran önce bitirmek için diktik diye saklamışlar. Bu benim gördüğüm bir noktadaki agaclardi bakalım arazide ne kadar saklanmisti.

Bir Mehmet beyin çabasına bakıyorum birde bu zihniyete bakıyorum. Kafam karışıyor gelecek için umutlansam mi, karamsar mi olsam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Barış AÇIL yazdı:

Kafam karışıyor gelecek için umutlansam mi, karamsar mi olsam.

Tam tüm dünyaya lanet okuyacak hale gelirken güzel bir insana denk gelmek rahatlatıyor. En son pazarda yaşlı bir teyze zorla çektiği pazar arabasının tekeri ayağıma değdiği için en az 5 kez özür diledi. Hemde her seferinde ben önemli değil, kazadır, birşey olmadı teyzem dediğim halde. Bir iyi bazen tüm kötüleri unutturuyor hayatta... 

tarihinde Mehmet Yıldız 1 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...