İçeriğe Yönlendir

En Beğenilen 2020-2021 C Segment Kokpit

Tansu Kalafatoğlu

En Beğendiğiniz C Segment Kokpit  

74 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ercüment Yıldırım

Ekranlar kadranlar filan bir kenara, 308 konsol ve kapıdan uzanan kısımları havalandırma kanallarıyla çok güzel bir tasarım. Tamamiyle etraflamış kullanıcıyı.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Hocam ben önlerden far tasarımından bahsediyorum Stop farları için bahsetmedim. Ayrıca bu da fena durmuyor 😅

Ön far için şu olayı sevmiyorum ben

day-exterior-4_587.png 

Far mı Sis Farı mı Hava filtresi girişi mi ne nerede belli değil her yer çizgi dolu 3 boyutlu bir algı yaratmıyor 2 boyutlu dümdüz. Z ekseni vermiyor Japonlar, şimdi daha iyi anlattım sanırım tam anlamı ile derinlik yok.

Led gündüz farı ve Sinyaller şurada kaç yıldır kozmetik olarak kullanılıyor ki apaçilere düşsün 🤔

Her yer çizgi dolu. Havalandırma hava filtresi girişi belli değilden kasıt bu muydu 😁 bence kötü değil güzel hatta, ama sizin japon benzetmesi gibi olmuş bunlar da :) 

2emKZM.jpg

JLx5ia.jpg

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

NeroHp.png   

Bak abi burada Göz yoran detalar çok mevcut. Sis farı bana göre konumlandırma olarak çok yanlış. Bir önce ki Corolla'yı beğenirdim kasa olarak değil ama yine tasarım olarak beğenirdim ancak bu Corolla Futuristik görünme hevesine yenik düşmüş gibi geliyor şahsen bana. 4 numara Panjurdan bir çizgi çıkıyor fara doğru sonra o çiziginin sonu devam ettirilmiyor öyle kayboluyor büyünlük sıfır. 1 numara neden orada bilen yok. 2 ve 3 numara farların etrafından çevrilmiş yine aynı olay üst üste binmiş çirkin bir sürü çizgi. 

Geldik soru işareti ile işaretlediğim kısma. Panjurda ki çizgiden bir tane de oraya ama neden bilen yok. Makyaj değil bu Panjur çizhisi ile beraber far içi çizgilerde bir tane keskin hat yok ancak soru işareti olan kısma 90 derecelik kale direği gibi bir şey yapılmış. Bu bana bayağı çirkin geliyor bütünlük yol yüzeysel bir kalem. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Her yer çizgi dolu.

Ben burada yukarıda anlattığım bütünü bozan çizgilerden bahsetmiştim çizgisiz araba zaten olmaz ancak Audi'de o çizgiler bütünlük içerisinde ve Genel olarak çirkin değil Sert bir görünüm veriyorlar. 

--------------------

NerRwM.jpg

Ama Audi ne kadar az hamle ile bitirmiş işi. Fara geçen yıllara ek olarak kaplan dişi koymuş bu normalde Farın kendi parçası bütünlüğü bozmuyor ama göya parlıyor diye işaretledim yine de. 2 Hamlede mis gibi far yapmış her yer çizgi ama kimsenin gözüne batmıyor. 2 yeşil yuvarlak içerisinde ben far olduğunu anlayabiliyorum. Sis Farı yuvaları özellikle buraya dikkat Ön Panur ile aynı desene sahip. Orası zaten varmışta Kasa önüne çıkıntı yapmış gibi duruyor büyünlük dediğim bu. Yine sis farı yuvası çerçevesi aynı geometride sadece renk olarak dikkat çekiyor göze batmıyor Boydan boya siyah bir Plastik makyaj koyulmuş sis farından diğer sis farına zor farkediliyor. Kitap gibi her şey bundan bahsediyorum. 

Zaten bu dediğim parça geometrisi itibarı ile bütünlük sağlanması üstünlüğü senelerdir Audi'de. Mercedes bile bu konuda geride kalıyordu ki son senelerde Audi benzeri köşeli bir  tasarıma geçmek zorunda kaldı o da. Elbette bu zevk meselesi. En güzel araba Ruhsatında adının yazdığı araçtır biliyorum Bazen bende karşısına geçip oturduğumda hata bulamıyorum onca hatası olmasına rağmen ancak genel kozmetik hakkında böyle düşünüyorum ben :) 

Asıl bu incelemeyi yaparken benim aklıma takılan şey 2020 Makajlı İnsignia ile Audi'nin farları biraz fazla mı birbirine benziyor  ? 

NeCXac.jpg

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

eskiyle karşılaştıralım

image.png.4d7acb9a80c07e0cb657378b78f2f800.png

Bu kim ki? Her kimse gerçkten mükemmelmiş. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

doğrudur. Tasarımla bu kadar detaylı ilgilenmeniz çok hoş. 

Teşekkür ediyorum 👍🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

Bu kim ki? Her kimse gerçkten mükemmelmiş. 

nissan 300zx. bende 200sx vardı o da benzerdi.

aküm bitmişti bi kere ekran kapkara olmuştu giderken. eve zor varmıştım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

O ekranların verdiği ışık gece yolculuklarında rahatsız etmiyormu 

benim gözümü çok alıyor tüm ışıkları en düşüğr getiryprum hatta teybin önünü kapatıyorum

Bu arabamdaki ekranlı teyp çalışırken ışığı tamamen kapatmıyor uyku modu gibi sırf bu sebepe ekranı değiştiresim var

bende kapanıyor, göstergeleride istediğin gibi kısabiliyorsun, ambiyans ışıkları ise istersen bölge bölge tam kapatılabildiğin gibi istersen onlarıda kısabiliyorsun yada alyını kapayabiliyorsun, sanırım üstteki araçlardada aynısı vardır, dediğin gibi gece yoruyor adamı....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

nissan 300zx. bende 200sx vardı o da benzerdi.

aküm bitmişti bi kere ekran kapkara olmuştu giderken. eve zor varmıştım.

Vitesin sağ arka çaprazında yatan şey el freni mi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

evet çünkü bunlar arkadan çekişli.

benim aracın ekranı böyleydi image.thumb.png.83e76f6035e56ffcd4177ca8ec06a556.png

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

evet çünkü bunlar arkadan çekişli.

benim aracın ekranı böyleydi image.thumb.png.83e76f6035e56ffcd4177ca8ec06a556.png

Evet. Parmakların kolun altına girmesi için pay kalmamış da, dikkatimi çekti. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bu kokpit konusunda spor araçların kokpitleri ve sürüş için ince düşünülmüş durumlar hoşuma gidiyor. Bir de full olan araçların tasarımları hoşuma gidiyor. Özellikle de eski araçlar. Örneğin m. Benzin e500 vb. Gibi araçlarındaki herşey durumun kontrolü için yerleştirilmiş olan düğmeler. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

Resimleri göremeyen bir ben miyim ? Kırık link gibi duruyorlar.

evet  :f1:

d6dd1298913e9f5980e8752c84d993b9.jpg

celica :wub:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eyüp Çetin

Peugeot bu kokpit olayında çok iyi. Oyumu 308'e verdim ama Mazda'nın kokpitini de beğendim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Oyum peugeot oldu ama bu kokpit 208'e ve 2008e ait yani b segment.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Mercedes’e bindiğimde sanki mercedes isminin kalitesinde olmayan kaliteyi, ışıklar ve abartılı objelerle kapatmaya çalıştıklarını hissettim. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mercedes’e bindiğimde sanki mercedes isminin kalitesinde olmayan kaliteyi, ışıklar ve abartılı objelerle kapatmaya çalıştıklarını hissettim. 

Şahane Tespit. Şunun özenilmişliği yenilerde yok gibi. Ama adamlar da böyle bir yol çizmeye mahkumlar. Füüüçuristik tasarım her yerde moda.

90a856c254c495026c25440fa23c5344.jpg

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Çağrı Alaf doğrudur. Tasarımla bu kadar detaylı ilgilenmeniz çok hoş. 

Abi senin arabanın çizgiler hatalı diye günahını aldık. Bugün detaylı inceleme fırsatım oldu gerçekte çok yakışıklı Gayet orantılı bir tasarım valla çokta hoşuma gitti çizgilerin ucu hiç boşta kalmıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağrı Alaf yazdı:

Abi senin arabanın çizgiler hatalı diye günahını aldık. Bugün detaylı inceleme fırsatım oldu gerçekte çok yakışıklı Gayet orantılı bir tasarım valla çokta hoşuma gitti çizgilerin ucu hiç boşta kalmıyordu.

Aylardır çizgilerim boşta diye kendimi yıpratmıştım :) şahsi fikrim arabanın dışı tek bakışlık değerlendirme ile hoşuma gidiyor. İçinde de direksiyon, gösterge ve multimedya hariç fena değil diyorum. O üçlü çok kötü gerçekten. Klima ve vites önü kısımları modern. Hepsinin toplamı orta derece bir tasarım ediyor bence. 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Audi ve Mercedes, Audinin lambo Urus’a benzeyen mazgalları favorim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aylardır çizgilerim boşta diye kendimi yıpratmıştım :) şahsi fikrim arabanın dışı tek bakışlık değerlendirme ile hoşuma gidiyor. İçinde de direksiyon, gösterge ve multimedya hariç fena değil diyorum. O üçlü çok kötü gerçekten. Klima ve vites önü kısımları modern. Hepsinin toplamı orta derece bir tasarım ediyor bence. 

Evet Konsol tarafında Toyota nedendir bir acayip işler yapıyor. Uzak Doğu ile damak tadımız tutmuyor galiba

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

AE101’in konsolu ve direksiyonu çok güzeldi bence. Yumuş yumuştur bir de eskimez. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...