İçeriğe Yönlendir

Tuvtürk Mobil Uygulama

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Mobil uygulama yapılmış, bu sayede uygulama üzerinden randevu alma, muayene günü sıra numarasını alıp gişeye yönelme ( numaratör kullanmadan), ardından sıran gelince uygulama üzerinden takip edip aracı kanala götürebiliyorsunuz. 

Google play üzerinden olumlu ve olumsuz yorumları okudum. Burdan da tecrübelerimiz paylaşılabilir. Yorumlarda  ödemenin de burdan yapılabildiğini ama 10tl ücret eklendiğini yazmışlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çok iyi düşünmüşler. 2021 yılında nereden akıllarına geldi acaba? Helal olsun. 

• Beğen 2
  • Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kredi kartına da yeni geçtiler. Ama haklarıdır. Bir firma tekelleşirse ve sözleşme kritetleri yıllık yenilenmezse istediği gibi at koşturur. Ben olsam uygulama da yapmazdım. Nasılsa herkes gelmek zorunda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

geçen hafta aracimi muyaneye gotururken kullandim. aracin icinde oturup sira takip etmek guzel. malum pandemi nedeniyle acik alanda sogukta yagmurda beklemek durumunda kaliyorduk.. sira size geldiginde titresimli bildirim ile uyari yapiyor. ayni sekilde kanal sirasini da takip ediyorsunuz.

hatta sunu da soyleyebilirim. randevu aldiysaniz istasyona gitmeden once bile sira numarasi alabilirsiniz (km kismini tahmini yazarsınız) bu sayede biraz daha zaman kazanmis olursunuz

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

TÜVTÜRK muayenesi bomboş birşey tamamen saçmalık ve para tuzağı . Mobil uygulaması batsın

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Furkan Bakırel yazdı:

TÜVTÜRK muayenesi bomboş birşey tamamen saçmalık ve para tuzağı . Mobil uygulaması batsın

Olması gereken saçma değil ama maalesef gerçekte olan çok saçma. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

parayı ekonomiye kazandırmaları lazım bırakın gençler yazılım geliştirsin maaş alsınlar harcasınlar plazada kahveye kahveci de kazansın.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

parayı ekonomiye kazandırmaları lazım bırakın gençler yazılım geliştirsin maaş alsınlar harcasınlar plazada kahveye kahveci de kazansın.

Abi ben parasında değilim kendi adıma. Ama bu iş böyle olmamalı. Esasen yönetmelik sıkıntılı. Yani anlamsız şeylere takılıyor sistem. Araba pertten toplama, çok afedersin kıçı başka tarafa başı başka tarafa bakıyor, yolda yengeç gibi gidiyor, onu geçiriyorlar muayeneden. Sonra saçma sapan şeylere takılıyorlar.

Samimi söylüyorum, bu iş olması gerektiği gibi yapılsa piyasadaki araçların %20'si bir daha asla geçemez muayeneden. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Murat Sahın yazdı:

Abi ben parasında değilim kendi adıma. Ama bu iş böyle olmamalı. Esasen yönetmelik sıkıntılı. Yani anlamsız şeylere takılıyor sistem. Araba pertten toplama, çok afedersin kıçı başka tarafa başı başka tarafa bakıyor, yolda yengeç gibi gidiyor, onu geçiriyorlar muayeneden. Sonra saçma sapan şeylere takılıyorlar.

Samimi söylüyorum, bu iş olması gerektiği gibi yapılsa piyasadaki araçların %20'si bir daha asla geçemez muayeneden. 

Bu işin sistematiği olması gerektiği kesin. Lakin TUV 'den önce sadece dörtlüleri yakarak muayeneden geçiyorduk.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Recep Selim Kaya yazdı:

Bu işin sistematiği olması gerektiği kesin. Lakin TUV 'den önce sadece dörtlüleri yakarak muayeneden geçiyorduk.

Hocam eski olan, kötü olan, yanlış olan kriter değildir. Sonuç olarak artık 21. yüzyılda yaşıyoruz ve bu sistem işlemiyor. 

Örnek vereyim; 

Arabanın airbagleri patlak. Dirençle aracı kandırmışlar. Yasal olarak ben nasıl arabamın dpf'sini sökünce muayeneden geçemiyorsam, o araba da var olan bu donanım iptal edildiğinde trafiğe çıkamamalı. Ama bizimkiler saçma sapan şeylere takıldığı için pert arabalar geziyor yollarda.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Murat Sahın yazdı:

Hocam eski olan, kötü olan, yanlış olan kriter değildir. Sonuç olarak artık 21. yüzyılda yaşıyoruz ve bu sistem işlemiyor. 

Örnek vereyim; 

Arabanın airbagleri patlak. Dirençle aracı kandırmışlar. Yasal olarak ben nasıl arabamın dpf'sini sökünce muayeneden geçemiyorsam, o araba da var olan bu donanım iptal edildiğinde trafiğe çıkamamalı. Ama bizimkiler saçma sapan şeylere takıldığı için pert arabalar geziyor yollarda.

Katılıyorum size. İlaveten ilan edilen kusur tablosuna ulaşmakta epey zor.

Ön park ampulüm ile fren pedal lastiğim yok diye ağır kusur yemiştim muayenenin birinde. Halbuki fren pedal lastiği olmaması bir önceki yıl hafif kusur sebebiydi.

Daha şeffaf ve mantıklı olmasını diliyorum ben de.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Recep Selim Kaya yazdı:

Katılıyorum size. İlaveten ilan edilen kusur tablosuna ulaşmakta epey zor.

Ön park ampulüm ile fren pedal lastiğim yok diye ağır kusur yemiştim muayenenin birinde. Halbuki fren pedal lastiği olmaması bir önceki yıl hafif kusur sebebiydi.

Daha şeffaf ve mantıklı olmasını diliyorum ben de.

İşte tam olarak bundan bahsediyorum bende. Sizi fren pedalınızda lastik yok diye ağır kusurla muayene tekrarına bırakan sistem airbagleri patlak, şasesinde 50 yerde kaynak düzeltme olan, yolda düz gidemeyen aracı muayeneden geçiriyor. Ama trafiği tehlikeye sokmamaksa, fren pedal lastiği mi daha riskli yoksa yolda düz gidemeyen önü başka arakası başka ortası başka arabadan birleştirilmiş araba mı bunu düşünmeliler. Tamam pedalda lastik olsun, olmayan da geçemesin, ona lafım yok ama, öteki taraftan yürüyen tabut haline gelmiş arabalar da artık trafiğe çıkamasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

İşte tam olarak bundan bahsediyorum bende. Sizi fren pedalınızda lastik yok diye ağır kusurla muayene tekrarına bırakan sistem airbagleri patlak, şasesinde 50 yerde kaynak düzeltme olan, yolda düz gidemeyen aracı muayeneden geçiriyor. Ama trafiği tehlikeye sokmamaksa, fren pedal lastiği mi daha riskli yoksa yolda düz gidemeyen önü başka arakası başka ortası başka arabadan birleştirilmiş araba mı bunu düşünmeliler. Tamam pedalda lastik olsun, olmayan da geçemesin, ona lafım yok ama, öteki taraftan yürüyen tabut haline gelmiş arabalar da artık trafiğe çıkamasın. 

Abi  bu dediğin işlerine gelmez Çünkü onların iş yapıyor gibi görünmesi iş yapması gerekmiyor sadece yapıyor gibi görünmeleri yeterli, bunu yaparken de ne kadar sağarlarsa o kadar güzel, Yukarıdakiler biz bu vatandaşı nasıl daha fazla soyarız diye tartışırken çıkmış bir formül olabilir bu TüvTürk olayı veya kontrolden çıkan gerekli bir şeydi bilemiyorum tarihini. Farın çatlak ayarın kaçık frenin zortlamış diye bildiğim bir şeyi tescil  etmek için O arızaların hepsinin parasının 2 katını istiyorlar. Ben 1 senedir araba kullanıyorum meraklıyım hevesliyim kendi  yağımı değişir temizler sensör temizliklerimi yapar elektrik hattı çekerim arabanın içine. Orada ki teknisyenden zaten daha iyi biliyorum ben arabamı dediğin gibi bildiğimi söyledikten sonra ne gereğin kaldı ? 

2-5 kat arasında segmentine göre araçları alıyoruz. Fazladan binlerce onbinlerce çalışma saati eder.

Sonra Birim olarak diğer ülkelere kıyas ile 7 kat pahalı benzini arabamıza koyuyoruz .

Parça Paraları Birim olarak en az 8 kat pahalı zira Kur farkı ortada 4 Lastik 1 paspas takımı aldım bir asgari ücret verdim.

Geçen sene binek aracıma alt takım yaptırdım sıfır her şeyiyle değişti bu sene yine boşluk var alt takımımda çünkü Yollar Tepeyi Terk Eden  Okçular gibi lanetlenmiş. 15 senedir 1 kürek asfalt atılmıyor yerleşkemize. Millet Hilux - Amarok - L200 almaya başladı Bari araba eskimesin bu yollarda diye. Yani O aldığımız parçalarda bir hürmet görmüyor Akın Akın Parçacıları zengin ediyoruz.

Üzerine yersiz atamalar ve ani - sürekli başkan değişimleri yüzünden Ekonomimiz değer kaybediyor. Nerden tutsak elimizde kalıyor ben çözemedim bu işi. Araç sahibi olmak ayrıcalık ama iyi yönde olmadığı kesin. Parça -  Bakım - İşletme parasına çok rahat bebek bakılır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sahın yazdı:

yengeçlerin de hakkı var.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Muhittin Kaplan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kredi kartına da yeni geçtiler. Ama haklarıdır. Bir firma tekelleşirse ve sözleşme kritetleri yıllık yenilenmezse istediği gibi at koşturur. Ben olsam uygulama da yapmazdım. Nasılsa herkes gelmek zorunda. 

çarş. günü muayene için randevu aldım. KK ödemesi kabul ediyor mu? Yoksa yanımızda para verecek bir arkadaşla mı gidelim ?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Muhittin Kaplan yazdı:

çarş. günü muayene için randevu aldım. KK ödemesi kabul ediyor mu? Yoksa yanımızda para verecek bir arkadaşla mı gidelim ?

Ben en son kk ödeme başladı haberi öncesinde gitmiştim. Web sitesinde yazmıyor mu abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Muhittin Kaplan yazdı:

K kartı kabul ediliyor. Tabiki komisyonu da almayı ihmal etmiyorlar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

vesile ile özelleştiğinde , istasyonların sonrasında 3. şahıslara kiralandığı bilgisi de teyit edilmiş oldu. taze vergi/ceza af paketinde gecikmiş muayene borcu da vardı, meclisten geçti son durmuuna bakmalı

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Tuvturk ilk açıldığında ciddi kontroller yapılıyordu. İş sonra prosedürsel kontrol ve para alımına döndü. Askeriyede bir söz vardır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır diye. Ne zaman biz işimizi layığı ile yapmayı alışkanlık haline getirirsek o zaman gelişmeye başlayacağız. 

Cuma günü de benim muayenem var. Paramızı verip belgemizi alacağız. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bugün muayeneyi yaptırdım. Klasik kısa- uzun farlar ayarsız, motor no okunamıyor hataları ile hafif kusur yazarak geçirdiler. İlkyardım setin, yangın tüpüne bakmadılar. Pek yoğun değildi, randevulu olarak egsoz dahil 40 dakikada işim halloldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...