İçeriğe Yönlendir

Audi Q7 50 Quattro 286HP S Line Tiptronic PI Türkiye Fiyatlandırması

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf
Ahmet Türedi yazdı:

Ama biz millet olarak bu gibi araçları zaten kendimize yakıştıramadığımız için bize fazla gelir .

O da var, Ben bu arabayı sadece Deutchland da ki kuzenlerim binerken hayal edebiliyorum. Bana da Bi iki paket şokolade getirsinler de sevineyim. :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Arabayı aldıktan sonra satamayanlarda varmış. Örnek 2,0 passat.  Sen bu arabayı yatırım için alıyon 4 sene sonra satayım deyince satamıyon :D

https://forum.donanimhaber.com/1-aydir-passati-satamadim--148427699#148427699

Zeki Yelboğa yazdı:

Yanlış ata oynamış o eleman. 1,6, 1,4 varken, yatırımlık 2,0 4 motion passat alınmaz.

4 motion çok tercih edilesi değil her şeyden önce. 4 çeker isteyen adam gider quattro audi'ye biner. 2-3 model aşağı da olsa audi ve quattro ile 4 motion kıyaslanmaz.

İkincil olarak, 2.0 tdi motor da artık bireysel kullanıcı için çok tercih edilesi değil. Hem yakıtı hem vergisi insanların gözünü korkutmaya yetiyor. Bu gün passat alacak olsam 1.6 tdi ya da 1.4 tsi alırdım önden çekişli. Yok 4 çeker alacaksam vag grubundan, audi quattro tercih ederdim :) 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2015-a4-2%2C0tdi-quatro-s-line-150%2C000-km-hatasiz-recaro-914892765/detay

Misalen, şu seçenek varken passat çok anlamsız oluyor o fiyata.

Çağrı Alaf yazdı:

O da var, Ben bu arabayı sadece Deutchland da ki kuzenlerim binerken hayal edebiliyorum. Bana da Bi iki paket şokolade getirsinler de sevineyim. :D

Çünkü Deutschland üretiyor ve üreterek kazanıyor. Türkiye ise tüketiyor ve vergi ile kazanıyor. 

Sadece otomotivin dev firmalarına bakar mısın Almanya menşeli. Daha bunun ağır sanayisi var. Teknolojik ürünleri var. Mesela karcher sektörde lider denilebilir. Yine kombi dediğimizde ortaya alman malları çıkıyor. Yani adamlar her şeyi üretiyor ve satıyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Sanki ötvyi kaldırsalar alabilecez Çağrı. Harbiden, ötv yokken bile 750 bin lira imiş :p Takılma böyle şeylere. 400 bin liraya focus satılıyorken q7 için gayet normal fiyat. Ülkemiz insanı kısa zamanda sıfır araç alamaz hale gelecek. İkinci eli zaten alamıyoruz. Hayırlı işler :) Vectra'ya iyi bak yani.

iki sene önce, BMW x7 lansmanından sonra Münih te aracın sergilendiği ve sipariş toplandığı BMW müzesindeki dükkana gittim, birsürü modern sporlar vs lerin yanında X7 vardı. tam donanım herşey vardı lansman araçlarından olduğu için. araç herşey dahil140 bin euro idi!! yani o aracı burada satılanın iki kat dolusu gibi düşünün. yazıktır ya. iki katına alıyorsun arabayı. yarım dolu geliyor. kaldı ki almanyayı gidip görmüş olanlar fark etmiştir ki pek çok kimse bu tip arabalara binmez bile! almaya çaba da sarf etmez. trene biner çünkü seyahatte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Niye ?

1.4 nere 3.0 nere. Bi de arkasına 50 yazmışlar, 3 litre amma 5.0 gibi yakabilir aman mahiyetinde olsa gerek. Hem parçası da pahalıdır bunun 😒

yani tam alacaktım bunlar çıktı izlenimi 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Sadece otomotivin dev firmalarına bakar mısın

Kısa hayatım Termik Santralde geçti Almanların Otomotiv Sektörü kendilerinin çerezleri. O Siemens firmasının en ufak Kontaktörlerden kocaman Baggerlere her şeyi var, parayı demek ki böyle kazanıyorlar diyorsun kazı sahasına baktıkça. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Araç fiyatı ve ötv toplamı üzerinden KDV alınması standart bir uygulama mı (ötv uygulayan ülkeler varsa şayet?) yoksa sadece bizde mi böyle? 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Emre Şimşek yazdı:

1.4 nere 3.0 nere. Bi de arkasına 50 yazmışlar, 3 litre amma 5.0 gibi yakabilir aman mahiyetinde olsa gerek. Hem parçası da pahalıdır bunun 😒

O 50 Nevşehir den mütevellit şekerim, 38 niye yazmadınız diye aç sor audiye :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

O 50 Nevşehir den mütevellit şekerim, 38 niye yazmadınız diye aç sor audiye :D 

Yoo sormaya gerek yok demekki Nevşeeer artık Kayseri’den zenğün

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Cem Uzan'nın seçimde dağattığı pringles cipslerde gördük biz en son lüksü... 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şu anda böyle bir aracı alabilmek hepimiz için hayal. Mercedes'in GLC ya da GLB serileri çok hoşuma gidiyor ama 2. eli için bile kendi aracım kadar ya da 2 tane kendi aracım kadar para koymalıyım mümkün değil. Elimizdekileri satsak yerine koyabilmek imkansız. En iyi araç bindiğimiz araç. :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

bunlar  model kodu oldu

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Araç fiyatı ve ötv toplamı üzerinden KDV alınması standart bir uygulama mı (ötv uygulayan ülkeler varsa şayet?) yoksa sadece bizde mi böyle? 

En azından Almanya'da sadece KDV alınıyor diye biliyorum. ÖTV yok. Ama Türkiyemde Malın Net fiyatı üzerinden değil Vergiler dahil fiyatı üzerinden vergi veriyoruz.  ÖTV'nin KDV'sini de ödüyoruz yani. Bir Diğer adı ile; Vergi Vergisi

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mart beyannamelerinin son günü bugün yarın..verdiniz mi kişisel vergi beyannamenizi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Yurdaer Elay yazdı:

https://www.pwc.de/de/automobilindustrie/2019-global-automotive-tax-guide.pdf

Mert Gulkokan yazdı:

devlet aylık olarak maaşımda kesiyor hocam

üstüme de sadece araba var onun da mtv si ödeniyor

neyin beyannamesi bu ?

belki annen baban para vermiştir? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

image.thumb.png.3fe783002162098a1792464cb3c7b800.png

Verginin psikolojiik algısı önemli..bu da sosyal devletin özümsenmesi ile ilgili. Feodal devlette bu yok. halk koparabildiğini koparıyor yabani usulü.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Göktürk yazdı:

image.thumb.png.3fe783002162098a1792464cb3c7b800.png

Verginin psikolojiik algısı önemli..bu da sosyal devletin özümsenmesi ile ilgili. Feodal devlette bu yok. halk koparabildiğini koparıyor yabani usulü.

Bizde toplanan vergi ülke yararına harcansa abad olurduk.. Ama zihniyet öyle değil. E tabi bir de dış borç faizi falan derken millete IBAN numarası göndermekten başka çare kalmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Göktürk yazdı:

bunlar  model kodu oldu

Forumda konuşulmuştu galiba, hatırlıyorum. Beygir gücüne göre yazıyorlar artık.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

bunlar  model kodu oldu

tam bir saçmalık oldu bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...