İçeriğe Yönlendir

Tıkalı Sunroof Kanallarını Basit Bir Yöntem İle Açma

Osman Emrah KADAKOĞLU

Recommended Posts

Osman Emrah KADAKOĞLU

Selamlar 2014 model golf7 aracımın sunroof giderleri toz partekülleri ile tıkanmıştı. Üzerinde biraz düşünüp uğraştıktan sonra basit bir çözüm buldum. Bununla ilgili video hazırladım. Belki bu video birlerine yardımcı olur.

https://youtu.be/0qlywrQdd_g

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

başarılı bir deneme ancak, üstten sıkacağnız her türlü sıvı/kimyasal , boruda polen varsa , borulara daha da yapıştıracak, tersten (alttan) düşük bar ile (2) hava tutularak temizlenme prosedürü vardır serviste

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Alpay Sumer yazdı:

Golf denmis bildirim geldi🙄

Çok yanlış gelmiş bildirim, bahsettiğimiz golf sopa ve top ile çayırda oynanan golftü :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Murat Sahın yazdı:

Çok yanlış gelmiş bildirim, bahsettiğimiz golf sopa ve top ile çayırda oynanan golftü :D 

süveterim yok 😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

C max lerde çok ters 1 ay önce kapının yanından çıkan uç kısmı içeriye kaçtı bu yüzden yukarıdan gelen hortuma ek yaptım. 1 hafta önce yağan yağmurda içeriye su aldı ve ben de sorunu hortumlarda ararken sunroof giderine bakmak aklıma geldi giderin her iki tarafta önünün kapalı olduğunu gördüm. Temizleyip su dökünce sorunun ortadan kalktığını gördüm. Buradan değerli mühendislere teşekkürlerimi iletiyorum. Giderleri minicik yaparak giderlerin kolay bir şekilde tıkanabileceğini hesap ettikleri için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Alpay Sumer yazdı:

süveterim yok 😂

Bende yedek var baklava desenlisinden :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Osman Emrah KADAKOĞLU

Çağlar bey benim söylediğim sprey piyasada wd 40 diye bilenen sprey ve muadilleri bu sprey yapıştırmaya değil çözmeye yarayan sprey. Boruda hiç biseyi yapıştırmaz çözülmesini ayrışmasını sağlar. Sizin dediğiniz gibi giderlerin uçlarını bulmak için bayağı  bir civata sökmek gerekiyordu. Benim çözümüm çok basit herkes kendisi yapabilir ki geri dönüp teşekkür eden çok oldu.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

wd40 i gördüm, yağlı bir yapısı vardır, boru içinde yağ çepere yapışır, uzun vadede en istenmeyen şey olur. polenler de yağlanınca yapışır kalır , boru kesiti daralır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Murat Sahın yazdı:

Bende yedek var baklava desenlisinden :D 

Süper. Alırım bi dal 😎😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Osman Emrah KADAKOĞLU

Tıkqlı kanalı açtıktan sonra asperox sprey sıkılıp yağ temizlenebilir veya suyla temizleyip temiz bir yerde bekletip kurtulabilir. Kuruduktan sonra hiç bişey kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Osman Emrah KADAKOĞLU yazdı:

asperox sprey sıkılıp yağ temizlenebilir

dirseklerde biriktirmeden, yaklaşık 2 mt kapalı boru çeperinin temilenmesi  , su tutulması, bu sırada tavan döşemesine bulaşmaması için önlem almak gibi bir süre harcanırsa, o işiçilk ödenirse yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Osman Emrah KADAKOĞLU yazdı:

Selamlar 2014 model golf7 aracımın sunroof giderleri toz partekülleri ile tıkanmıştı. Üzerinde biraz düşünüp uğraştıktan sonra basit bir çözüm buldum. Bununla ilgili video hazırladım. Belki bu video birlerine yardımcı olur.

https://youtu.be/0qlywrQdd_g

vw araçlarda alttan mıncıklama yöntemi daha çok uygulanırdı. alt memeler tıkanırdı sadece. orada elle sıkılacak bir alan bırakılmıştı.

iki tane ön çamurluk içlerinde iki de bagajın altında dışardaydı.

bu meme inek memesi gibi sıkılacak.

image.thumb.png.8628cac8ad99a55a805008f527a8b35e.png

en son modellerde böyle mi bilmiyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Emrah KADAKOĞLU

Mehmet bey elle uzanacak kolay bir noktada değil. Silecek ve bazı plastikleri sökmek gerekiyor. Bir tarafın memesine zor da ulaştım ve dediğiniz yöntemle ucundaki pisliği aldım anca tıkanma o kadar çok olmuş ki pislik yukarı doğru sanırım bi 8 10 cm uzanıyordu ve bir noktadan sonra pislik gelmedi. Sonuç olarak kanal açılmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...