İçeriğe Yönlendir

Motor Sıcakken Marşta Stop Ediyor

Muhammed Orak

Recommended Posts

Muhammed Orak

Iyi akşamlar, arabayı aldığımdan beri böyle bi sorunum vardı çok üstüne düşmedim kolaysa çözümü çözmek istiyorum, motor soğuk iken tek marsta ve çok rahat çalışan araba motor ısınınca video'daki gibi marş yapınca stop ediyor, sorunun tahmini olasılıkları nedir? 

https://youtu.be/qbiXC1QNVN8

Almera 2001

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ikisinin arasında fikir yürütür isek, sıcakken gereğinden fazla hava girişi var ise ilk marş sonrası toparayana kadar stop edebilir, soğukken zaten fazla benzin yollandığı için bu sorun olmaz. rölanti düzeneği açık kalıyorsa yapabilir, manifold civarından kaçak olsa rölanti de titremesi gerekir vb. bir de nissan hava akış metresi sıkça hatalı okuma yapabilir yaş kaynaklı , pahalı da bir parça

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

maf sensör temizliğinden başlanabilir.maf sensörüne yağsız kontak spreyi sıkın. kuruyunca tekrar takın.bu işlem yapılırken kontak kapalı olsun.ve maf soketini çıkarın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ısınınca, motor boştayken leş gibi yakıt kokuyormu? ısındığı zaman çekiş kötü mü? soğuk ta bunlar yokmu? öyle ise oksijen sensörü bozulmaktadır.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak
Çağlar Bayur yazdı:

ikisinin arasında fikir yürütür isek, sıcakken gereğinden fazla hava girişi var ise ilk marş sonrası toparayana kadar stop edebilir, soğukken zaten fazla benzin yollandığı için bu sorun olmaz. rölanti düzeneği açık kalıyorsa yapabilir, manifold civarından kaçak olsa rölanti de titremesi gerekir vb. bir de nissan hava akış metresi sıkça hatalı okuma yapabilir yaş kaynaklı , pahalı da bir parça

Müsait bi zamanda voltajini kontrol edeyim, evet bayağı pahalıymış yurt dışında bile 250 dolar civarı. 

Dogan Arsiray yazdı:

ısınınca, motor boştayken leş gibi yakıt kokuyormu? ısındığı zaman çekiş kötü mü? soğuk ta bunlar yokmu? öyle ise oksijen sensörü bozulmaktadır.

Çekiş çok iyi değil ama benzin kokusu gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Muhammed Orak

ben sorunu çözdüm ama buraya yazmayı unutmuşum, aradan da bayağı zaman geçti yine de ihtiyacı olur birisinin diye yazıyorum, problem maf sensörü çıkmıştı ayrıca ufak bi vakum kaçağı vardı, bu sorunu boğaz kelebeği potasyometresi de yapabiliyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...