İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2009 74Kw MK2 -Akü Tavsiyesi

Uğur SAKİ

Recommended Posts

Uğur SAKİ

Arkadaşlar selamlar, öncelikle bu Ramazan ayının herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum, Ford Focus 2009 HP mk2 1.6 - 74 Kw aracım var aküsü bitti akü almak istiyorum, bunun için siz tecrübeli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var, normal inci akünün sitesinden akü bulma motorunun tavsiyesi " Maxim A Gorilla 12v 60ah 600cca " bu aküyümü almalıyım bilemedim bu konuda aydın fikirlerinize ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Uğur SAKİ yazdı:

Arkadaşlar selamlar, öncelikle bu Ramazan ayının herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum, Ford Focus 2009 HP mk2 1.6 - 74 Kw aracım var aküsü bitti akü almak istiyorum, bunun için siz tecrübeli arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var, normal inci akünün sitesinden akü bulma motorunun tavsiyesi " Maxim A Gorilla 12v 60ah 600cca " bu aküyümü almalıyım bilemedim bu konuda aydın fikirlerinize ihtiyacım var.

Aracın üzerinde şu anda 60 amper akü mü var?

Yorum bağlantısı
Uğur SAKİ

Hocam şimdi bakmak için aracın başına geldim ama aküyü komple sökmek lazım ne takıldığını göremedim. akünün üstünde kaç olduğu yazmıyor varta akü takmışlar

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Uğur SAKİ yazdı:

Hocam şimdi bakmak için aracın başına geldim ama aküyü komple sökmek lazım ne takıldığını göremedim. akünün üstünde kaç olduğu yazmıyor varta akü takmışlar

yazar yazar iyi bakin.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Akünüz 60 Amper olmalıdır. Bütçeye göre bilindik markalardan (Varta, Bosch, İnci, Duracell vb) tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

inci akü sanırım bu Maxim A Gorilla 12v 60ah 600cca 

Koray Demir yazdı:

Akünüz 60 Amper olmalıdır. Bütçeye göre bilindik markalardan (Varta, Bosch, İnci, Duracell vb) tercih edebilirsiniz.

Ben orijinalinin 60 amper olmasına şaşırdım. Yerine sığıyorsa 72 daha iyi olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Fatih Evcin yazdı:

Ben orijinalinin 60 amper olmasına şaşırdım. Yerine sığıyorsa 72 daha iyi olmaz mı?

Benzinli 100 bg 60 ah ile geliyor. Olur tabi sığar da bütçe uygunsa neden olmasın 😊

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Koray Demir yazdı:

Benzinli 100 bg 60 ah ile geliyor. Olur tabi sığar da bütçe uygunsa neden olmasın 😊

konusu gelmişken bende aradan çıkayım :) 4 yıllık akü varmış aracımda bende değiştrebilirim bu aralar, bilgim olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

dizel 2006 focus 2 ye varta 72 amper taktık daha iyi oldu tavsiye ederim alçak tip akü 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Bahadır Taşpolat yazdı:

dizel 2006 focus 2 ye varta 72 amper taktık daha iyi oldu tavsiye ederim alçak tip akü 

tavsiye edilenin üstünde takılınca bir zararı var mı ?

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

şarj süresi uzuyordur en fazla, ama esp arıza veriyordu o kesti mesela Osman usta ile Çağlar ağabeyin dediği çıktı yani, araç daha rahat çalışıyor mesela ki 14 senedir aynı araca günlük biniyoruz, babam karşı çıkmasa bagaja alıp aküyü normal tip 80 amper konsa iyi olur 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Metin Akbal yazdı:

Şokta Hugel akü şu an 350 lira. 3 4 sene götürür herhalde.

Ürün kodu L2 060 049 013, yanlış bakmadiysam 242X175X190 ölçüleri, normal akü yani. Ford alçak (bodur) 175 mm yüksekliği olan akü kullandığı için 1 buçuk santim yüksek gelir. Bağlantı aparatı ve kapağı kapanmıyor kullanıldığı zaman.

Benzinli 55, Dizel 65 ile çıkıyor fabrikadan diye biliyorum. 66 İnci kullanıyorum 3 buçuk senedir. Benzinli için 60 yeterli üstü gereksiz masraf olur bence su piyasa koşullarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ürün kodu L2 060 049 013, yanlış bakmadiysam 242X175X190 ölçüleri, normal akü yani. Ford alçak (bodur) 175 mm yüksekliği olan akü kullandığı için 1 buçuk santim yüksek gelir. Bağlantı aparatı ve kapağı kapanmıyor kullanıldığı zaman.

Benzinli 55, Dizel 65 ile çıkıyor fabrikadan diye biliyorum. 66 İnci kullanıyorum 3 buçuk senedir. Benzinli için 60 yeterli üstü gereksiz masraf olur bence su piyasa koşullarında.
Benim arabada alçak tip. Almayalım o zaman.
Yorum bağlantısı
Can Coşkun

Varta E43 72a piyasadaki en iyi alçak tip(278x175x175) akü sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...