İçeriğe Yönlendir

Twingo Jant Uyumu

Serkan Dirmit

Recommended Posts

Serkan Dirmit

Merhabalar İzmirden araniza yeni katildim 99 model Alize twingo sahibiyim.Teknik anlamda bir konuda yardiminiza ihtiyacım var aracımda 13" ebatında orjinal twingo aliminyum alasimli jant mevcut.  Golf 3 ün  6j 45et çelik jantıni 185 55 14 lastiklerle aracima takmak istiyorum fakat bizim araclar 4.5j 36 et ile uyumluymus sanirim sürtme konusunda problem yaşamamak için ne yapmalıyım teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Yok mu Twingo görmemiz? 😍@Fatih Evcin

Hosgeldiniz keyifli forumlar, aracınızı kendi konusunda tanımak isteriz..

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

195/45/14 en ideal, uyumlu jant

185/55/14 3-4 kisiyle sürtme yapar

165/55/14 sürtme yapmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Dirmit yazdı:

Golf 3 ün  6j 45et çelik jantıni 185 55 14 lastiklerle aracima takmak istiyorum fakat bizim araclar 4.5j 36 et ile uyumluymus

ET36 ya göre ET45 daha içerde durur, ancak 4.5J tan 6J farkı da büyük olacak, konumları değişir yani, vea yrıca VW nin bijon aralığı ve jant göbeği sizin arabaya uyacak mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dirmit

Bicon araliklari 4×100 gobekte 3mm kadar torna olacak kullanacağım lastik ebatida 185 55 14

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Dirmit yazdı:

gobekte 3mm kadar torna olacak

o işe hiç girmezdim aşırı riskli bir işlem.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Dirmit yazdı:

Ne gibi riskleri var 

çentik etkisi.. tornada işlem yaparken 0.01 mm çentik atsa aluminyum malzemeye , zamanla oradan yürür ve yolda hant ikiye ayrılır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Dirmit

Anladim hocam çok teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Serkan Dirmit yazdı:

Merhabalar İzmirden araniza yeni katildim 99 model Alize twingo sahibiyim.Teknik anlamda bir konuda yardiminiza ihtiyacım var aracımda 13" ebatında orjinal twingo aliminyum alasimli jant mevcut.  Golf 3 ün  6j 45et çelik jantıni 185 55 14 lastiklerle aracima takmak istiyorum fakat bizim araclar 4.5j 36 et ile uyumluymus sanirim sürtme konusunda problem yaşamamak için ne yapmalıyım teşekkür ederim 

Hoş geldiniz. 

2013 yılları civarı Siyah bir twingonuz var mıydı?

185/55/14 hemen hemen her jantta sürttü, en kötü tam sağ tam sol yapınca iç davlumbazlara. ( arka çamurluk iç ağızlarını aldırmanız da şart ) 

185/50/14 kullanmıştım onda sorun yoktu. ama 13 janttan sonra twingoda konfor anlamında faciaydı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Dirmit

2013 yillarida 2002 model twingo expression vardi evet sanırım birbirimizi tanıyoruz:)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
2013 yillarida 2002 model twingo expression vardi evet sanırım birbirimizi tanıyoruz:)

Bazen bu hafızayı gereksiz mi dolduruyorum diye düşünüyordum , bak kaç sene sonra denk geldik. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dirmit
Fatih Evcin yazdı:

Bazen bu hafızayı gereksiz mi dolduruyorum diye düşünüyordum , bak kaç sene sonra denk geldik. :)

Eski twingocular ve güzel insanlar herzaman birbirlerini bulurlar teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...