İçeriğe Yönlendir

Webasto | Kendin Yap Projesi

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

webasto genelde park haline 48 saat vs. bekleyen ağır vasıtalara takılıyor.

-25'te buz tutmuş kapıyı, fitilleri yırtmadan nasıl açarım diye düşündüğün oldu mu hiç :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

-25'te buz tutmuş kapıyı, fitilleri yırtmadan nasıl açarım diye düşündüğün oldu mu hiç :)

Olmuştur da üzerinden çok vakit geçmiştir, unutmuştur o hissi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

pudra sür fitile

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Diyelim ki kapıyı açtık. Sonra? 😅

pudra yeniden sürülebilir

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Diyelim ki kapıyı açtık. Sonra? [emoji28]
O kadar ümidin var yani [emoji16]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Abi konu dışı ama gıcırdayan fitile ne sürsek sesi keser .
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Furkan Bakırel yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Silikon sprey

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

özel spreyler vardır, fitil için marka yazmayayım gagılda çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ben Bora da fitilin karşılığına gelen kapı taraflarına bez bant yapıştırmıştım. Fitilde bez gibi bir yapı var. Onlar eskiyince gıcırtı yapıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Ben de akliniza gelecek en iyi markanın spreyini kullandım bir sefere mahsus, sesi de kesti. Ancak sıkarken adamın biri gelip bunu kullanma zamanla fitillerin yapısını bozuyor, çürütüyor deyince daha sıkmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Mustafa Arıkan

Sadece araçlar değil iş yerlerini de ısıtmaya başladık. Sanayi eşrafı potansiyel müşteri kitlemiz oldu :)

Yazılımı eskiye göre çok daha stabil hale getirdim. Ayarlanan sıcaklıkta suyu sorunsuzca tutuyor. 

İlerlemeler oldukça paylaşacağım.

51785561606_3f2ffd4b18_z.jpg

51786181579_082b3aa73d_c.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Mustafa Hocam bu sistemi bizim eve kurabilir miyiz? Kışın En fazla -2 derece oluyor dışarısı, evde kalorifer tesisatı döşeli ama doğalgaz yok. Tüketimi yüksek mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

an itibarı ile elektrik (sobası) motorinden ucuz. Klima için elektrik değerini üçe bölün.

image.png.9cd1c1bcc402c5ae474b8150be89ccdf.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Isınamayan dizeller için şart.

o neyki yahu. marşa bas 3 dk sonra atletle terle içinde navaranın :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aracın motor suyunu nasıl ısıtıyor orasını anlamadım ben, bu aletler sıcak hava üflemiyor mu ? Soğutma suyu tesisatına bağlanıp devirdaim gibi tüm sistemi dolaşıyor mu ısıtılan su ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Emre Şimşek yazdı:

Mustafa Hocam bu sistemi bizim eve kurabilir miyiz? Kışın En fazla -2 derece oluyor dışarısı, evde kalorifer tesisatı döşeli ama doğalgaz yok. Tüketimi yüksek mi?

Evde petek sayısı fazla olduğu için yeterli gelmeyecektir Emre hocam. Klimaya yönelmek daha mantıklı olabilir.

Serkan Toker yazdı:

Aracın motor suyunu nasıl ısıtıyor orasını anlamadım ben, bu aletler sıcak hava üflemiyor mu ? Soğutma suyu tesisatına bağlanıp devirdaim gibi tüm sistemi dolaşıyor mu ısıtılan su ?

Abi bunlar sulu webasto. Kuru hava üflemez. Devirdaimi mevcut ve sistemde su dolaşıyor. Arabaya takarsan motor dahil sıcacık oluyor. Kışın hangi sıcaklıkta olursan ol aracın her daim sıcak marş yapıyor. Motor ömrü için harika bir şey.

Su ısıttığı içinde ister radyatör bağla odayı ısıt, ister sıcak su ihtiyacı için kullan fark etmiyor. Kullanım alanı genişlemiş oluyor.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Serkan Toker yazdı:

Hem üfüreni hem de sulusu var, aracın motorundan geçenler muhteşem.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Hem üfüreni hem de sulusu var, aracın motorundan geçenler muhteşem.

Sulusunu duymadım veya duydum unuttum. Niye ezikliyorsunuz ki hemen, benim arabamda ptc var.. 5 dakikada püfür püfür değil ama 10 dakikada püfür püfür sıcak...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sulusunu duymadım veya duydum unuttum. Niye ezikliyorsunuz ki hemen, benim arabamda ptc var.. 5 dakikada püfür püfür değil ama 10 dakikada püfür püfür sıcak...

Land Rover tüm serileri :keyifli:

Webasto ile 1 dk bile değil

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Serkan Toker yazdı:

Serkan Bey ptc benim araçta da var 1dk demeden sıcak üflüyor, sizinki biraz geç mi ısıtıyor acaba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Amazondan aldım 8 kw lık ama takmaya fırsat bulamadım takarsam dagda da yatmaya uygun hale gelir benim transporter

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Serkan Toker yazdı:

arabamda ptc var

Oda güzel...

Benim mondeo varken onda da varmış King i aramıştım, abi bunun motor çok çabuk ısınıyor kalorifer hemen sıcak oluyor bi sorun olmasın dedim

Adam gülmekten telefonu düşürmüştü :D 

Çağlar Bayur yazdı:

ankara ile antalya farkıdır, ankarada kaldırım taşları bile donuyor

Lastikler zemine yapışıyor burada.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...