İçeriğe Yönlendir

Webasto | Kendin Yap Projesi

Mustafa Arıkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Lastikler zemine yapışıyor burada.

mayıstan önce bakma, zemini göremezsin der bir ürgüp deyişi

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Detay vereyim düşen telefon ayfon du :D 

Def-i Hacet vaktin de

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

Land Rover tüm serileri :keyifli:

Webasto ile 1 dk bile değil

Şu dereden geçemeyen land over mı ?

Mustafa Yanar yazdı:

Serkan Bey ptc benim araçta da var 1dk demeden sıcak üflüyor, sizinki biraz geç mi ısıtıyor acaba. 

-8 -10 derecelerde dikkatli izledim, diğer zamanlar çok dikkat etmiyorum. Klima ayarı 24-25 derecede sabit duruyor. ekran güncellemesi yapsam devrede olup olmadığını görürüm ama onu da yapmaya fırsat olmadı.. Kendi kendine ısınıyor yani..

Oda güzel...

Benim mondeo varken onda da varmış King i aramıştım, abi bunun motor çok çabuk ısınıyor kalorifer hemen sıcak oluyor bi sorun olmasın dedim

Adam gülmekten telefonu düşürmüştü :D 

Bilgisini paylaşmak yerine gülüyor işte, biz olsak Hasancım şimdi durum şöyle oluyor. Ceryanla çalışan ptc ünitesi ısınıyor sonra kalorifer ısınıyor diye ansiklopedilerde bulamayacağın bir bilgi deryasında gezdirirdik seni..  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Serkan Toker yazdı:

Bilgisini paylaşmak yerine gülüyor işte, biz olsak Hasancım şimdi durum şöyle oluyor. Ceryanla çalışan ptc ünitesi ısınıyor sonra kalorifer ısınıyor diye ansiklopedilerde bulamayacağın bir bilgi deryasında gezdirirdik seni..  

Onun saati ve ruh hali var.

Bazen günlerce arıyorsun, kolundaki telefondan bakıp hiç şaapmıyor bile.

Bazen de kendi arıyor direk olaya giriyor anlamakta zorlanıyorsun.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Adam gülmekten telefonu düşürmüştü

şerh koyalım: gülmeden de düşürdüğü oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Amazondan aldım 8 kw lık ama takmaya fırsat bulamadım takarsam dagda da yatmaya uygun hale gelir benim transporter

Bırak minibüsü yayladaki evini fırın yapar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Servet Aydın yazdı:

Bırak minibüsü yayladaki evini fırın yapar

yahu öyleyse alalım eve bağlayalım abi şunu bak çok üşüyoz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Servet Aydın

Olur. Egzos hattına da kalorifer peteği bağlanıp dışarı çıkacak borusu. Arkadaşa tarif ettim Aksaray'da iki dükkanı ısıtıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Emre Şimşek yazdı:

Yakıt tüketimi: 0.11-0.51 (L/H) diyor böyle ise mantıklı olabilir.

Günlük 10 saat çalışma süresi varsayarsak, aylık motorin sarfiyatı şimdiki para ile 400-500 tl arasında olur.

Soğuk yerlerde 20 saat çalışırsa bu rakam 2 katı tabi.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Erkan Işık yazdı:

Abi senin transporter’a fazla gelir bu sen bunu 1500’e bana ver ben evi ısıtayım😁

Servet Aydın yazdı:

Olur. Egzos hattına da kalorifer peteği bağlanıp dışarı çıkacak borusu. Arkadaşa tarif ettim Aksaray'da iki dükkanı ısıtıyor

Ev 160 metre kare desek, balkon  oturma odası, kiler ve banyoları düşersek geriye 115 metre kare kalsa 8 kw yeterli gelir mi acep?

Seneye ya elektrikli kombi ya da başka bir şey yapacağım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yakıt tüketimi: 0.11-0.51 (L/H) diyor böyle ise mantıklı olabilir.

Günlük 10 saat çalışma süresi varsayarsak, aylık motorin sarfiyatı şimdiki para ile 400-500 tl arasında olur.

Soğuk yerlerde 20 saat çalışırsa bu rakam 2 katı tabi.

Nasıl mantıklı olabilir?? Paylaştığım tabloya bakmadınız mı?

Emre Şimşek yazdı:

Abi senin transporter’a fazla gelir bu sen bunu 1500’e bana ver ben evi ısıtayım😁

Ev 160 metre kare desek, balkon  oturma odası, kiler ve banyoları düşersek geriye 115 metre kare kalsa 8 kw yeterli gelir mi acep?

Klima en doğrusudur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mehmet Göktürk yazdı:

Nasıl mantıklı olabilir?? Paylaştığım tabloya bakmadınız mı?

Baktım hocam, mantıklıdan kastım elektrik olmayan ortamları ısıtmak için mantıklı anlamında söyledim.

Araç içi ısıtması, dağ evi, karavan vs. yoksa yerleşim yeri ısıtması için mantıklı olamaz.

Emre evi ısıtayım derken, sermayeyi kediye yükler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Baktım hocam, mantıklıdan kastım elektrik olmayan ortamları ısıtmak için mantıklı anlamında söyledim.

Araç içi ısıtması, dağ evi, karavan vs. yoksa yerleşim yeri ısıtması için mantıklı olamaz.

Emre evi ısıtayım derken, sermayeyi kediye yükler.

Tabi o zaman en iyisi o. Odun sobası dışında.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kombi 20kw. İyi izole olan evi ısıtma için yeterli gücü var. Webasto 5kw. 160mkare ev için yeterli olmaz. Ha ev müstakil olur tavandan üfleme sistemi vs kurularak belki ama tek kafi değil.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mehmet Göktürk yazdı:

Odun sobası

Üstünde de alüminyum dan demlik çay olacak...

Servet Aydın yazdı:

elektrikli kombi

@Servet Aydın abi anahtar kelime söylemiş arkadaş.

Elektrikli kombi alsam çatı müsait panel koysam ceryanı üretip kombiyi beslesem, panelin yetmediği yeri şebeke ile desteklerim diyorum.

Nasıl fikir ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Üstünde de alüminyum dan demlik çay olacak...

@Servet Aydın abi anahtar kelime söylemiş arkadaş.

Elektrikli kombi alsam çatı müsait panel koysam ceryanı üretip kombiyi beslesem, panelin yetmediği yeri şebeke ile desteklerim diyorum.

Nasıl fikir ?

Çook panel ama faydası olur

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Emre Şimşek yazdı:

Buradan alabilirsin emre https://www.amazon.com.tr/VEVOR-Isıtıcı-Tekneler-Kamyon-Camper/dp/B09J8SKP58/ref=sxts_rp_s1_0?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=NT1KZ4T2F7EH&cv_ct_cx=vevor&keywords=vewor&pd_rd_i=B09J8SKP58&pd_rd_r=debf5de5-5978-42bc-a7e9-db8a065a23d1&pd_rd_w=UyaVN&pd_rd_wg=iXzzW&pf_rd_p=0d48ae9a-d8fd-4b85-86bd-c09ab76c330a&pf_rd_r=519PTF80JB24WHKK2P9X&psc=1&qid=1640964092&sprefix=vewor%2Caps%2C130&sr=1-1-1890b328-3a40-4864-baa0-a8eddba1bf6a

gümrük vergisinide ödüyor ama fiyata yansıtmıslar artık

Bu modelde servet abininki ama kw sı aynımı bilemem https://www.amazon.com.tr/VEVOR-Kumandalı-Isıtıcısı-Susturucu-Kamyonları/dp/B083BHT79L/ref=sr_1_7?m=AC656Y7N1569D&marketplaceID=A33AVAJ2PDY3EV&qid=1640964255&s=merchant-items&sr=1-7

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk yazdı:

Bugün elektriğe gelen zam formülleri alt üst etti. Webasto ucuza gelir artık

Hocam formülü ellemeseniz hemen daha iyi mazot haftaya 15 i geçer belkide

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çok mazot kullanana ( yüzde 50 yaptıktan sonra) bi yüzde 50 daha zam yaparlar artık. Karneye bağlarlar. Yani araç tanımaya. Tanıma olanlarda ilk 1 depo az daha ucuz derler aylık..

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu akıllı saatler nasıl etkinleştiriliyor bilen var mı? 

Bari klimayı gece açıp ısınalım.

Bir soba da balkonda kurduk, güzel yakarsak evin için ılıtıyor gündüz güneşsiz günlerde.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Emre Şimşek yazdı:

Bu akıllı saatler nasıl etkinleştiriliyor bilen var mı? 

Bari klimayı gece açıp ısınalım.

Bir soba da balkonda kurduk, güzel yakarsak evin için ılıtıyor gündüz güneşsiz günlerde.

Klimanın kendinde program ayarı yok mu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...