İçeriğe Yönlendir

Fren Sistemi Nasıl Çalışıyor?

ALİ SEYKAN

Recommended Posts

Servet Aydın

Olası 4 teker eşit sıkma olayı çok basit anlaşılır. Yavaş hızda frene çok sert olmadan kuvvet uygulandığı zaman araç öne yığılma yerine çökme eylemi yapar. Bu durumda arka frenlerin dozu fazla demektir. Bu sorunu arka fren sistemini yükle göre tayin eden sistem bozulur ise yaşanır. Abs olan sistemlerde yoktur zaten. Bildiğim kadarıyla abs olan araçların 4 teker fren gücü eşit, disk çapı veya kampana çapı farkı ile tutma gücü farklı ön ve arka.

Pasatın çarpma önleme freni aktif iken araç komple yere basıyor kendini mesela. Öne yığılma yok.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kayınpederde Toros vardı, muayeneye soktuk arka fren limitöründen kaldık. Frenciye gittim, tamam yaptık dedi. Denedim frenleri arkalar kilitleniyor. Frenci, muayeneyi geçer bir şey olmaz diyor. Kasap usta çok. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Denedim frenleri arkalar kilitleniyor

toros tan drift arabası yapmış adam daha ne olsun, jdm cilr bu iş için binlerce avro harcıyor

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Çağlar Bayur yazdı:

örgü karpuzun bile yakıştığı tek araba, pazar filesini kaputa çeker gezerdik havamız olurdu, arka stoplara parizien çorap :wub:

Kaputun üzerine güvercin pislese, o bile yakışır. :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

Olası 4 teker eşit sıkma olayı çok basit anlaşılır. Yavaş hızda frene çok sert olmadan kuvvet uygulandığı zaman araç öne yığılma yerine çökme eylemi yapar. Bu durumda arka frenlerin dozu fazla demektir. Bu sorunu arka fren sistemini yükle göre tayin eden sistem bozulur ise yaşanır. Abs olan sistemlerde yoktur zaten. Bildiğim kadarıyla abs olan araçların 4 teker fren gücü eşit, disk çapı veya kampana çapı farkı ile tutma gücü farklı ön ve arka.

Pasatın çarpma önleme freni aktif iken araç komple yere basıyor kendini mesela. Öne yığılma yok.

El freni seyir halindeyken bir iki diş çekilir çaktırmadan. Fren pedalındaki değişim gözlenir 4 tekerleğin fren yaptığı anlaşılır.. Ayrıca fren diskinin ısınması için frene basmak şart değil balatalar az da olsa diske sürekli sürterler.. Passat araba değildir bu arada Mondeonun yanında tabi.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
El freni seyir halindeyken bir iki diş çekilir.

Passat araba değildir bu arada Mondeonun yanında tabi.. 

Fakirler hâlâ mekanik el freni mi kullanıyor

Passst araba değil otomobildir zaten [emoji533]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

Fakirler hâlâ mekanik el freni mi kullanıyor

Passst araba değil otomobildir zaten emoji533.png

Konu içindeki araç için yazdım mekanik el frenini. yelkenleri fora ediyor musun frene basmadan önce paspasta?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Konu içindeki araç için yazdım mekanik el frenini. yelkenleri fora ediyor musun frene basmadan önce paspasta?

Yelken mode fakir serisi pssatlarda var bende yok
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...