İçeriğe Yönlendir

W203 Boğaz Kelebeği Adaptasyon ve Soğutma Sistemi Havası Nasıl Alınır?

Ahmet Taşkaya

Recommended Posts

Ahmet Taşkaya

Öncelikle selamaleyküm aranıza yeni katıldım 2001 model W203 c200 kompresör aracım var 

Aracımın lpg regülatorüne  giden hortumu değiştirmek için içerisindeki antifirizi komple boşalttım hortuma ulaşmam için kompresör üzerindeki hava kutusunu Sökmek zorunda kaldım hortumu değiştim ama şöyle bir sorun la karşı karşıya kaldım

Kompresör kelebeginin soketini söktütün için araca yeniden kelebek adaptasyonu yaptırmalımıyım  şuan motorum biraz sarsıntılı çalışıyor 

İkinci olarak bu araçlarda soğutma sistemindeki hava nasıl alınır şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Hoşgeldiniz. Diğer arkadaşlar cevap verecektir ama benim araç için;

Benim aracın motor farklı 112 motor ama kutup başı çıkarılıp takıldıktan sonra kontak açılınca kelebek kendini ayarlıyor. Tıkır tıkır sesleri gelir ayarlar iken. Belli bir süre 100 km kadar benzinle kullandıktan sonra yakıt haritası yeniden oluşur ve sorun kalmaz. Hava olayında benim araçta LPG regülatörünun giriş ve çıkışından su gelince havası alınmış oluyor. 

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkaya

Kutup başı söküp yapıldığını daha önce duydum hocam ancak ustalar bilgisayardan adaptasyon yapmak lazım diyor kutup başı sökmeyle olmaz diyor aslı varmı bilemedim 

Su olayını galiba hallettik lpg su boruları ısınmıyordu dün uzun uğraşlar sonrası düzeldi araç şuan borular ısınıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Akbaş
Öncelikle selamaleyküm aranıza yeni katıldım 2001 model W203 c200 kompresör aracım var 
Aracımın lpg regülatorüne  giden hortumu değiştirmek için içerisindeki antifirizi komple boşalttım hortuma ulaşmam için kompresör üzerindeki hava kutusunu Sökmek zorunda kaldım hortumu değiştim ama şöyle bir sorun la karşı karşıya kaldım
Kompresör kelebeginin soketini söktütün için araca yeniden kelebek adaptasyonu yaptırmalımıyım  şuan motorum biraz sarsıntılı çalışıyor 
İkinci olarak bu araçlarda soğutma sistemindeki hava nasıl alınır şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim...

Komp kelebeği sarsıntılı çalıştırmaz arabanın çekişi düşer arıza varsa çalışıp çalışmadığını sesten anlayabilirsin hızlanırken uğultu gibi bi ses gelirse kelebek çalışır hissedersiniz onu zaten
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...