İçeriğe Yönlendir

Yazılım Öneriyor Musunuz?

Muhammet Ali Deli

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Aynen abi. Burada saydığım motor türleri örnekti. Acaba 1.6 tdci için neler yapılmış olabilir. Bir ara trde 1.4 tdci ya intercooler projesi vardı. 

turbo dieselrin mekaniğine girilmez, mantıksız olur.

zira ve zaten yazılım ile bol beygir alınabiliyor 50-75 avroya bir üstü için 20 misli avro gerektiği için  harcanmaz. benzinli de mekanik parça tuninki gerektöği için de bol bilgi olur internette.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Ben şöyle düşünüyorum. Performansı çok düşük örneğin 1.4tdci 68hp, 1.3 mjet 75hp, 1.5dci 75hp vs. araçlarda özellikle klima açıkken veya araç yüklü ve 5 kişi var iken o hantallık ve çekişteki düşüklüğü için soft bir yazılım lazım. Ama 1.6 tdci 115hp, 1.6tdi 120hp 2.0tdi 140hp vb. motorlar zaten yeterince verimli ve güçlü olduğundan gerek olduğunu düşünmüyorum. Yapılacaksa da mutlaka dr.ecu, RSA, ecufast, megachips gibi biraz daha kurumsal firmalar tercih edilmelidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

turbo dieselrin mekaniğine girilmez, mantıksız olur.

zira ve zaten yazılım ile bol beygir alınabiliyor 50-75 avroya bir üstü için 20 misli avro gerektiği için  harcanmaz. benzinli de mekanik parça tuninki gerektöği için de bol bilgi olur internette.

Anladım abi, 2.0 tdci bizim araçlara tam oturur mu, bir de arkadan itiş yapılsa değişiklik olur mu? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Yeter yazdı:

Anladım abi, 2.0 tdci bizim araçlara tam oturur mu, bir de arkadan itiş yapılsa değişiklik olur mu? 

bütçe işi, tipoya lancia 4x4 takılmıştı komple. herşey herşeye swaplanablir, transite impreza koyan var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

soft yazılım için fiyatlar ne durumda ,bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Servet Aydın yazdı:

Karşılığında sunduğu keyif

Çok şahane ve fevkaladenin fevkinde bişi...

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Servet Aydın yazdı:

Evet 1200 tl. Firmalara göre rakamlar farklı oluyor

Kullanalı kaç km oldu, izlenim nasıl?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam aşağı yukarı 200km filandır. Güçlü benzinli motor havası var. Eş değer bi kurban lazım denemek için kağıt üstünde :f1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Metin Uzunoğlu yazdı:

@Servet Aydınyaptırmıştı sanki 1200 tl idi.

Servet Aydın yazdı:

Evet 1200 tl. Firmalara göre rakamlar farklı oluyor

bilgilendirme için teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ben de bir aracımda ecu yaptırmış ve çok memnun kalmıştım. Bence paranız boşa gitmez diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

2006 1.4tdcı zamanında yaptırmıştım paşaoğlundan katalatik iptali ile keyifli bir araçtı gayet memnunduk.Hiç bir zararını görmedik.Önemli olan tek konu bakkal yazılımı olmasın yeter.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Ben focus 1.0 ecoboosta yaptırmıştım. Gidişi çok çok iyi olmuştu, 140 beygirin üzerindeydi. Superchipsin yazılımı yükletmiştim. Ancak sorun yaşadım yazılımda. Yazılımın ertesi günü belli devirlerde anlık kesilmeler oldu. Tekrar gittim maslaktaki bayiye, sağolsun ilgilendiler. İngiltereyle görüşüp farklı bir yazılım gönderildi. Onu yükleyince sorun ortadan kalktı. Ben de ertesi gün Giresun'a doğru yola çıktım. 6.viteste giderken dip gaz yapmam gerekti, dip gaz yapınca araba titremeye başladı. 4, 5 ve 6.viteslerde 2bin ile 3 bin devir arasında dip gaz yapınca araç titreyerek hızlanıyordu. Firma ile görüştüm ancak uzaktan yardım edemeyeceklerinden sorun çözülemedi. Bujiler ve bakımları eksiksiz olmasına rağmen böyle bir sorun yaşadım. Aracın gidişi çok çok iyi ve zevkli olmasına rağmen pişman oldum yaptırdığıma. Ancak şu da var ki birçok firma istenirse geri iade alıyor belli bir süre içerisinde. Benim şanssızlığım Van'da görev yapıyor olmamdı.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Ben focus 1.0 ecoboosta yaptırmıştım. Gidişi çok çok iyi olmuştu, 140 beygirin üzerindeydi. Superchipsin yazılımı yükletmiştim. Ancak sorun yaşadım yazılımda. Yazılımın ertesi günü belli devirlerde anlık kesilmeler oldu. Tekrar gittim maslaktaki bayiye, sağolsun ilgilendiler. İngiltereyle görüşüp farklı bir yazılım gönderildi. Onu yükleyince sorun ortadan kalktı. Ben de ertesi gün Giresun'a doğru yola çıktım. 6.viteste giderken dip gaz yapmam gerekti, dip gaz yapınca araba titremeye başladı. 4, 5 ve 6.viteslerde 2bin ile 3 bin devir arasında dip gaz yapınca araç titreyerek hızlanıyordu. Firma ile görüştüm ancak uzaktan yardım edemeyeceklerinden sorun çözülemedi. Bujiler ve bakımları eksiksiz olmasına rağmen böyle bir sorun yaşadım. Aracın gidişi çok çok iyi ve zevkli olmasına rağmen pişman oldum yaptırdığıma. Ancak şu da var ki birçok firma istenirse geri iade alıyor belli bir süre içerisinde. Benim şanssızlığım Van'da görev yapıyor olmamdı.

artık obd bağlantı aparıta da veriyorlar, müşteri araca bağlanıp dosyayı alıp yollayıp değşiiklik yaptırabiliyor, dünyanın neresinde olursa olsun

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Çağlar Bayur yazdı:

artık obd bağlantı aparıta da veriyorlar, müşteri araca bağlanıp dosyayı alıp yollayıp değşiiklik yaptırabiliyor, dünyanın neresinde olursa olsun

Vay be, bizim zamanımızda yoktu. 1.0 ecoboost ile ilgili hararet, su kaçırma vs. çok kafalar karıştı. Yoksa satmazdım .Çok seviyordum o motoru. Şaka makinesi gibiydi. Kimleri üzdü yazılımlı haliyle. Vesile ile, Turbo benzinli candır 😊

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

200 hp ile yürüyor

yürümeyi tarif etmek lazım ama, 2 gün sende 5 gün sanayide genelde

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
yürümeyi tarif etmek lazım ama, 2 gün sende 5 gün sanayide genelde

Mazot ve aracın ana beyni sorunlu özellikle mazot beyni su yedikçe bozuluyor bu aracı alırsan beyinleri taşıman lazım

ana probelmleri

1. aslında böyle gıdıklanmaya müsait bir mekaniği yok, uzun ömürlü ağır devirli bir tasarım

2. beynin lokasyonu gereği üstüne mazot damlayabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu aracın aynısından ve aynı derecede hatta daha fazla duman atanından yemekhanede yemek dağıtan birinde vardı. Tamponu simsiyah oluyordu dumandan. Araç aynı zamanda yağ kaçırıyormuş. Bir gün yerde bir sürü yağ gördüm. Sonra başka yerlerde de gördüm. Ben de takip ettirdim, bu araç çıktı. Sahibine ya arabanı yaptır ya da bir daha arabanı fabrika sahasına almam, yerde bir damla yağ görmeyeceğim dedim. Bir kaç gün arabanın altına karton koydu. Sonra da daha büyük sorundan dolayı işten çıktı.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

122'lik TSI'a yazılım yaptıran var mı?

Şöyle bir grafik vermiş Superchips golf için.

cuA=&st=2021-05-24T13:10:14Z&se=2021-05-

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

150 ps leri rahat alıyorlar. 230 luğa binmiştim çok rahatsız edici idi ancak başka ilavaler de vardı, homojen değildi güç.

bunun grafik güzel bastıkça gider tarz bu

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

150 ps leri rahat alıyorlar. 230 luğa binmiştim çok rahatsız edici idi ancak başka ilavaler de vardı, homojen değildi güç.

bunun grafik güzel bastıkça gider tarz bu

Esas kullanıcısı için yeterli mevcut hali de, arada ben binince bir şeyler şart buna diyorum. Kompresörün alt devirdeki uçuş hissini arıyor insan.

Ya da temiz 160lık bulup takas edeceğiz. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Yazılım konusunda Maslak 2cr firması çok övülüyor,standart yazılım yerine isteğe göre yazılım yazıyorlar.1.6 dizel mk4 Mondeo için fiyat sormuştum.Aşağıdaki yapılacaklar için 1600tl dediler yakın zamanda.Hala emin olamadığım için öyle kaldı.

Yapılacaklar listesi;

•Yazılım öncesi Diagnostik arıza tespiti,

•Mekanik kontrollleri,

•Dynomometre üzerinde stock ölçümü

•Yazılımın yapılması

•Yazılım sonrası tekrar Dynomometre ölçümü 

•İsteğe bağlı olarak ücretsiz Gaz Pedal Hassasiyet programlanması 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...