İçeriğe Yönlendir

Hangi Buji

Gökhan DOĞAN

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar aracıma bakım yaptıracağım. Buji kablosu motorcraft fakat buji konusu kafamı kurcalıyor aracım lpg li. Fomaco buji mi kullanmayalım yoksa motorcraft platinyum buji mi? Fiyat farkı da oldukça yüksek 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Platiniumun fiyat farkını bir sonraki buji değişim zamanına kadar, düşüreceği yakıt ile amorti edebilecek misiniz? 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Oğuzkan Erışık yazdı:

Platiniumun

Bu platinyum denilen şey taramalı gibi mor renk ateşleme yapan buji mi oluyor? 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN

Iki buji arasında ki fark şöyle ki platinyum olam bildiğim kadarıyla daha uzun ömürlü.. o şekilde düşünüldüğünde amörti edilebilir fakat yakıt anlamında iki buji arasında fark var mı bilemedim

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Çağrı Alaf yazdı:

Bu platinyum denilen şey taramalı gibi mor renk ateşleme yapan buji mi oluyor? 

Hayır nikel bujiden farkı tırnağı platin kaplı ve daha ince. Tırnak ne kadar ince ise ateşleme o kadar sağlıklı olur. Mor ateşleme görmedim hiç 😅

Gökhan DOĞAN yazdı:

Iki buji arasında ki fark şöyle ki platinyum olam bildiğim kadarıyla daha uzun ömürlü.. o şekilde düşünüldüğünde amörti edilebilir fakat yakıt anlamında iki buji arasında fark var mı bilemedim

Ateşleme normal bujiden daha iyi olacağından yakıt azalacaktır muhakkak. İridyum takılda daha da azalır bence. Buji kablonuz ateşleme sisteminiz platinyum bujiyi destekleyecek kapasitede mi? 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Oğuzkan Erışık yazdı:

Hayır nikel bujiden farkı tırnağı platin kaplı ve daha ince. Tırnak ne kadar ince ise ateşleme o kadar sağlıklı olur. Mor ateşleme görmedim hiç 😅

Ateşleme normal bujiden daha iyi olacağından yakıt azalacaktır muhakkak. İridyum takılda daha da azalır bence. Buji kablonuz ateşleme sisteminiz platinyum bujiyi destekleyecek kapasitede mi? 

Motorcraft orjinal kablo

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Gökhan DOĞAN yazdı:

Motorcraft orjinal kablo

Bence normal buji kullanmaya devam edin. Güçlü buji kullandığınızda, bobin ve buji kablonuz yeterli performansta çalışmak için çok çaba harcayıp daha kısa sürede arızalanacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Buji iyileştirmesi yapmak için bobinle birlikte kombine edilmesi gerekir.

Teknik olarak bazı ayarların aracın çalışması ile ayarlanması gerekiyor. Bu şekilde kaygınız yok ise fabrikasyon bujiyi alıp takılarak devam edilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Abdullah Dönmez
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Buji iyileştirmesi yapmak için bobinle birlikte kombine edilmesi gerekir.

Teknik olarak bazı ayarların aracın çalışması ile ayarlanması gerekiyor. Bu şekilde kaygınız yok ise fabrikasyon bujiyi alıp takılarak devam edilir.

Aradığım mesaj buydu :) çok teşekkür ediyorum. Başka başlıkta soru olarak sormuştum; ama epeyi kurcaladım buldum. 

Araç atiker lpgli. 
https://www.onlineyedekparca.com/urun/ford-fiesta-2002-2018-1-25-1-4-1-6-benzinli-buji-takimi-4-adet-ford-orjinal

Şu ürün de orijinal. İşimi görür sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...