İçeriğe Yönlendir

Fiesta 4'lü Cam Kumandası

Kürşad IŞIKÇELİK

Recommended Posts

Kürşad IŞIKÇELİK

Merhaba arkadaşlar, 2009 model Fiesta VI aracım bulunmakta. Şoför 4'lü cam kumandasında sıkıntılar çıkmaya başladı. Şoför camı normal çalışıyor, diğer camlarda farklı durumlar mevcut. Ön yolcu tarafı sadece kaldırma çalışıyor, sağ arka iniyor fakat kaldırma yapmıyor, sol arka inmiyor ama camı kaldırabiliyor, diğer camların kendi tuşlarında bir sorun mevcut değil. Araç güneşin altında kaldığında bazen normale dönüyor ama sonra sorun tekrar ediyor. Birde arıza başgösterdiğinde şoför tarafı tek tuşla inme ve kalkma çalışmıyor. 

Acaba sorun kumanda sorunu mu yoksa elektriksel bir arıza mı mevcut? Yan sanayi kumanda almayı düşündüm ama parçacılar sorun başka ise iade alamayız dediklerinden yeni parça alma yoluna gidemedim. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Her camı kendi kumandasından açıp kapayın. Şayet normal çalışıyor ise sorun 4lü kumandadadır. Şüpheli iki parça var, cam motoru veya kumanda.

Şoför camı için tek sorun kumanda olmayabilir ama her halükarda değişim gerektireceği için kumanda değişimi mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Kürşad IŞIKÇELİK yazdı:

Yan sanayi kumanda almayı düşündüm

yan sanayi kumanda derken?

Yorum bağlantısı
Kürşad IŞIKÇELİK
Çağlar Bayur yazdı:

yan sanayi kumanda derken?

Çağlar Bey şu parçadan bahsediyorum ama sanırım kumanda yerine düğme terimini kullanmak daha doğru olacaktı.

Ford Fiesta Cam Açma Düğmesi Dörtlü 8A6T 14A132 CC 130,05 TL İTHAL ÜRÜN

Süleyman Can yazdı:

Her camı kendi kumandasından açıp kapayın. Şayet normal çalışıyor ise sorun 4lü kumandadadır. Şüpheli iki parça var, cam motoru veya kumanda.

Şoför camı için tek sorun kumanda olmayabilir ama her halükarda değişim gerektireceği için kumanda değişimi mantıklı olur.

Süleyman Bey teşekkür ederim, şoför tarafındaki kumandadan giden tesisat ile ilgili olabilir ihtimaline karşı kumanda değişimine gidemiyorum, elimdeki kumanda sağlamsa ben iade şansı olmadığından boşa masraf etmiş olacağım bu durumda. Sonuç yine elektrikçiye çıkıyor gibi ama elektrikçilerin çalışma şekillerini de sevmiyorum ya bakalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...