İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Taşıma Aparatı Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Selamlar,

Benim arabamın bagajı normal kullanım için gayet yeterli ancak şu an bagajda alışveriş poşeti koyacak yer bile yok nerdeyse. Sebebi ise 1 tane sabit deprem çantası, 1 araç bakım malzemelerinin bulunduğu çanta, yangın tüpü, 1 adet scooter, 1 adet de 16 inç bisiklet var. Ayrıyeten 3 adet de katlanır sandalye var.

Şu an en çok yer kaplayan nesne ise bisiklet. Bu bisikletten yaz mevsimi boyunca kurtulmam çok mümkün olmuyor çünkü haftada en az 2-3 gün çocuk bisiklet ile sahilde geziyor. Ben de bisikleti indir bindir sürekli uğraşmamak için bagajda gezdiriyorum.

Bisiklet taşıma aparatlarını inceledim ancak sanırım bu aparatla genelde uzun yolda kullanım için tasarlanmış. Çünkü bir sürü bağlantı şeysi, kilidi vs. var.

Sedan araçlar için daha pratik bir çözüm/çare bilen var mıdır? Yani bisikleti arkaya yükleyeyim, sahile inince çıkartayım. Markete gidince de bana engel olmasın ne bileyim. Çok şey istiyorum evet, sw araba mı almak lazım.

He ekleme 2 hafta içinde inşallah ailemize biri daha katılıyor ve bu sefer de çocuğun çantaları, bebek arabası vs. de olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Harun Kocaçalışkan yazdı:

He ekleme 2 hafta içinde inşallah ailemize biri daha katılıyor ve bu sefer de çocuğun çantaları, bebek arabası vs. de olacak.

Bu cümleden sonra tek çare SW veya MPV bir araç almak bence

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Selamlar,

Benim arabamın bagajı normal kullanım için gayet yeterli ancak şu an bagajda alışveriş poşeti koyacak yer bile yok nerdeyse. Sebebi ise 1 tane sabit deprem çantası, 1 araç bakım malzemelerinin bulunduğu çanta, yangın tüpü, 1 adet scooter, 1 adet de 16 inç bisiklet var. Ayrıyeten 3 adet de katlanır sandalye var.

Şu an en çok yer kaplayan nesne ise bisiklet. Bu bisikletten yaz mevsimi boyunca kurtulmam çok mümkün olmuyor çünkü haftada en az 2-3 gün çocuk bisiklet ile sahilde geziyor. Ben de bisikleti indir bindir sürekli uğraşmamak için bagajda gezdiriyorum.

Bisiklet taşıma aparatlarını inceledim ancak sanırım bu aparatla genelde uzun yolda kullanım için tasarlanmış. Çünkü bir sürü bağlantı şeysi, kilidi vs. var.

Sedan araçlar için daha pratik bir çözüm/çare bilen var mıdır? Yani bisikleti arkaya yükleyeyim, sahile inince çıkartayım. Markete gidince de bana engel olmasın ne bileyim. Çok şey istiyorum evet, sw araba mı almak lazım.

Aparatın takma çıkarması sanıldığı kadar zor değil ama aracı bıraktığınız yer güvenli ise sökmeden kullanabilirsiniz, 

Galaxy alma sebebim bu gibi sorunlar yüzünden, hele bir de uzun yola çıktığınızı düşünün. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Rack republic 3lü tavsiye ederim. 

Biraz pahalı ama sağlam ürün, 1000km uzun yol yaptım sorunsuz taşıdı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Selamlar,

Şöyle oluyor; mondeoyu satıyorsunuz, yerine sw alıyorsunuz ama böyle passat variant ya da mondeo sw gibi, kallavi bagajı olan bir sw olması lazım ya da galaxy, smax ayarında bir mpv (daha küçüğü iş görmez) alıyorsunuz, konu ebediyen kapanıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Çok şey istiyorum evet, sw araba mı almak lazım

Anahtar kelime burası SW ya da MPV olacak, evli ve çocuklu olunca bütün eşya taşımalarının sorumluluğu sende oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Komşum çeki demiri yaptırıp ona takılan ikili (üçlüde var) bisiklet taşıma aparatı aldı.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa Yanar yazdı:

Rack republic 3lü tavsiye ederim. 

Biraz pahalı ama sağlam ürün, 1000km uzun yol yaptım sorunsuz taşıdı

Bunu almayı düşünüyorum ben de. 

Selamlar,

Aile büyüdükçe kesinlikle daha büyük araç şart oluyor. Ben de bisikleti sığdıramayacağım için taşıma aparatı alacağım. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

kutlarım. Hayırlı evlat olsun. 🧿

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Şimdiden hayırlı olsun. Allah inşallah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin, sonrasında vatana millete ve sizlere hayırlı evlat olarak büyümeyi nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu cümleden sonra tek çare SW veya MPV bir araç almak bence

dodge journey vardı, mekan artınca eşya da artıyor. :) tavana bağlamak en mantıklısı. ama bisiklet ağır ise tabure gerekiyor bu sefer.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mehmet Yeter yazdı:

Harun hocam c max verelim:)

Valla senin araba güzel sayende koltuk taşıdık :D Bakacaz artık ileride şu an idare edeceğiz mecbur.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Metin Uzunoğlu yazdı:

Komşum çeki demiri yaptırıp ona takılan ikili (üçlüde var) bisiklet taşıma aparatı aldı.

sadece bu amaç için yapılan, elektrik tesisatı falan gerektirmeyen işlem için de ruhsat değişimi  gerekiyor mu acaba 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Haluk Şentürk yazdı:

sadece bu amaç için yapılan, elektrik tesisatı falan gerektirmeyen işlem için de ruhsat değişimi  gerekiyor mu acaba 

Evet gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Yavaş yavaş aracı büyütmek lazım.

Çağlar Bayur yazdı:

p3pb14692844.jpg

Sarı bir Twingo 😅 neyse ki kasko olmuyor 😄

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Haluk Şentürk yazdı:

römork çekmez iseniz trafikte sorun çıkmaz ama muayenede çıkar. sökülüp takılanlar belki çıkarmaz orda da. Ama çeki demiri takılacak ise ruhsata işletin tüm fonksiyonu gün gelir kullanmanız gerekir. 

Zor bir prosedürü olmaması lazım. 

Artık devletimizde herşey kolay.

Dogan Arsiray yazdı:

dodge journey vardı, mekan artınca eşya da artıyor. :) tavana bağlamak en mantıklısı. ama bisiklet ağır ise tabure gerekiyor bu sefer.

Çok fena o. Yaşlanmış kollar komut veriyorsun kol kaldırmıyor voltaj düşüyor. 

Passat ile kolaydı SUV araca geçince taburesiz bisiklet koyamıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Mehmet Göktürk yazdı:

römork çekmez iseniz trafikte sorun çıkmaz ama muayenede çıkar. sökülüp takılanlar belki çıkarmaz orda da. Ama çeki demiri takılacak ise ruhsata işletin tüm fonksiyonu gün gelir kullanmanız gerekir. 

bu çok iyiymiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eyüp Çetin

Araç arkasına bağlanan BNB Rack marka 3'lü bisiklet taşıyıcısından aldım. Araştırdığım kadarıyla sağlam bir ürün. Geldiği zaman ilk denemeden sonra deneyimlerimi paylaşacağım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Arkadaşlar daha önceden söylediğim gibi resimde görülen BnBRack marka aparatı aldım. 16 inç çocuk bisikletini buna nasıl oturtabilirim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

908f6zg.jpg

rajvqcd.jpg

Bisiklet aşağıdakinin aynısı rengi değişik sadece.

tmnrsgc.jpeg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...