İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta - Klape motoru Arızalı

Erdal Koyuncu

Recommended Posts

Erdal Koyuncu

2009 fiesta klape motoru sıcak havayı açmıyor. Motor mu arızalı, kol mu arızalı? Motoru değiştirmek istesem şase no ya göre mi almalıyım? İnternette uyumlu model olarak satılıyor. Şase sormuyorlar. Bilginiz var mı acaba? 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Motoru da kol da tamir edilebiliyor diye biliyorum. Önce sigortasına bakın. Sonra  soketini söküp Elektrik gelip gelmediğini kontrol edin. Duruma göre  tekrar yönlendirme yapalım.

Forumda sorun ile ilgili benzer konular mevcut. Birine ait link veriyorum. Detaylı arama da yaparsanız  ayrıntılı bilgiye ulaşırsınız.

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/236276-fiesta-vi-klima-kalorifer-tek-yöne-üfleme-sorunu/

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erdal Koyuncu

Servis panel arızası olduğunu söyledi. 

50 bin TL istiyor. 2 tane motorun değişmesi gerekiyormuş. Yönlendirme de sorun yok. Sıcak hava açılmıyor 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

50 bin tl olduğuna göre sandık motor herhalde bahsettikleri motor😀

Yorum bağlantısı
Ali Memisoglu
Erdal Koyuncu yazdı:

2009 fiesta klape motoru sıcak havayı açmıyor. Motor mu arızalı, kol mu arızalı? Motoru değiştirmek istesem şase no ya göre mi almalıyım? İnternette uyumlu model olarak satılıyor. Şase sormuyorlar. Bilginiz var mı acaba? 

Sorununuz bu olabilir mi

Yorum bağlantısı
Levent Puslu

2009 modelde nerede bilmiyorum fakat 2012 modelde vitesin sağ tarafında kalıyor dün polen filtresini değiştireyim dedim gördüm basit bir yerde müdehalesi kolay.

Hatta ben tam açıp kapatıyormu diye kontrol ettim sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...